Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Підозрілі симптоми з боку молочних залоз часто викликають страхи про розвиток злоякісної пухлини. До слова, подібні побоювання далеко не завжди безпідставні. Згідно зі статистикою, рак молочних залоз посідає перше місце у світі за поширеністю у жінок. Незважаючи на те, що ризик онкологічного захворювання значно зростає після 45 років, воно може зустрічатися й у молодих пацієнток до 30 років. Щорічно по всьому світу діагностуються мільйони нових випадків РМЗ. Ще більше пригнічують показники смертності від цього захворювання. Найчастіше онкологію виявляють занадто пізно, коли ефективність лікування значно знижена. Саме тому так важливо звертати увагу на перші зовнішні ознаки раку молочної залози. Що до них належить?

Як розпізнати рак молочної залози?

Що важливо враховувати:

  • будь-який тривожний симптом з боку молочних залоз може свідчити про злоякісний процес;
  • симптоми в грудях, зокрема больові відчуття, не обов'язково пов'язані з раком, існує безліч доброякісних патологій, які зустрічаються набагато частіше;
  • рак грудей супроводжується різноманітною клінічною симптоматикою, яка може відрізнятися в кожному конкретному випадку;
  • не варто ставитися до даних з інтернету, як до істини в останній інстанції, оскільки там міститься велика кількість недостовірної інформації;
  • без допомоги фахівців точно підтвердити або виключити РМЗ неможливо;
  • діагноз не ставиться лише на підставі візуальних симптомів раку молочних залоз у жінок, потрібне ретельне обстеження, що включає інструментальні та лабораторні методи.

Перші ознаки пухлини грудей

Прояви раку молочної залози на ранніх стадіях зазвичай слабо помітні або не викликають особливого занепокоєння. Не варто затягувати з візитом до мамолога, якщо Ви помітили такі симптоми:

  • асиметрія і деформація грудей (зміна їх форми, розміру, щільності);
  • деформація сосків (втягнутість, зміна місця розташування);
  • поява безболісного ущільнення в ділянці грудей у вигляді «шишки»; 
  • будь-які виділення із сосків, поява висипу, ранок або тріщин;
  • набряклість грудей, свербіж, печіння, підвищення температури, больові відчуття;
  • збільшення регіонарних лімфовузлів;
  • поява на шкірі червоних плям, тріщин, ранок, ямочок, грудок;
  • утворення «лимонної кірки», зморшкуватість шкіри, лущення.

Незважаючи на те, що кожен з вищевказаних симптомів може вказувати на багато інших, зокрема доброякісних захворювань, поява будь-якого з них має стати приводом для своєчасного звернення до профільного лікаря. Тільки висококваліфікований фахівець зможе виявити справжню причину Вашого стану. Запам'ятайте, самообстеження молочних залоз ніколи не замінить регулярних скринінгових процедур, за допомогою яких можна виявити РМЗ ще до появи характерних симптомів і значною мірою збільшити шанси на успішне лікування.

Рак грудей навпомацки

Серед усіх випадків РМЗ більше половини представлено вузловою формою. Патологія характеризується появою щільного рухомого вузла, потовщенням шкірної складки і змінами в тканинах грудей. Симптоми раку молочної залози на ранніх стадіях також можуть включати в себе деформації соска. Спочатку він стає твердим і непіддатливим, а потім втягується.

Запідозрити наявність онкології можна під час самостійного промацування молочних залоз і лімфатичних вузлів, проте підтвердити діагноз можна тільки за допомогою фахівців. Залежно від симптомів раку грудей у жінок, може бути призначена мамографія або УЗД грудей. Однак не потрібно відразу ж панікувати. Наявність підозрілого ущільнення не обов'язково є ознакою злоякісного процесу. При цьому, у разі його виявлення в обов'язковому порядку слід звернутися до лікаря.

Основні симптоми раку молочної залози

У грудях можуть утворюватися безліч пухлин, кожна з яких дає різну симптоматику. Як проявляється рак молочної залози на ранніх стадіях?

Вузлова

Складає 60% випадків РМЗ і являє собою щільний горбок або вузлик. Перші ознаки патології зазвичай можна помітити неозброєним оком. Приблизно в 90% випадків жінки самостійно виявляють зміни в молочній залозі. Характерними ознаками вузлової форми є:

  • втягнення ділянки шкіри над пухлиною;
  • при стисненні шкіра над утворенням стає пористою;
  • сосок відхиляється в бік вузла;
  • у ділянці сосково-ареолярного комплексу і шкіри з'являється інфільтрат.

Дифузно-інфільтративна

Зустрічається рідше, ніж вузлова форма, але є більш небезпечним типом. Пов'язано це з його стрімким зростанням і раннім метастазуванням. Візуальні ознаки раку молочної залози можуть розвиватися так:

  • набряковий (проявляється у вигляді щільного утворення, набряклості та блідості шкіри, ураження лімфовузлів);
  • панцирний (шкіра над утворенням стає твердою на дотик, груди зморщуються і деформуються, захворювання відрізняється тривалим перебігом, може поширюватися за межі молочних залоз);
  • запальний (виникає внаслідок неправильного лікування і характеризується появою почервоніння, набряклості, збільшенням молочної залози, болючістю, локальним підвищенням температури).

Рак у протоці

Є найбільш поширеною формою РМЗ. Відрізняється прихованим перебігом і середнім ступенем агресивності. Загалом, прогноз сприятливий, особливо, якщо порівнювати з іншими варіантами РМЗ. Єдиним проявом захворювання можуть бути кров'янисті виділення із соска. Симптом швидко минає, оскільки утворення повністю перекриває протоку. Наступні симптоми з'являються вже на пізніх стадіях, наприклад, через 2-3 роки. Це може бути набряк, деформація молочної залози, збільшення лімфовузлів тощо. Якщо проігнорувати першу ознаку і не звернутися до фахівця, висока ймовірність, що пухлина буде виявлена тільки в запущеній стадії, коли шанси на одужання мізерно малі.

Рак Педжета

Це досить рідкісний тип раку, який характеризується ураженням соска й ареоли. Рак Педжета - це агресивна форма, яка може давати метастази. Він частіше діагностується в постменопаузі. На ранніх стадіях симптоми онкології схожі зі шкірними захворюваннями або алергічними проявами (псоріаз, екзема), яким нерідко не надається особливого значення. Процес супроводжується появою на шкірі мокнучих вузликів, бляшок, що лущаться, або виразок. Пацієнтки можуть скаржитися на свербіж, печіння, зміну чутливості, виділення із сосків. Патологія розвивається повільно і, як правило, успішно лікується.

Що робити за появи перших ознак онкології молочної залози?

Виявивши в себе тривожні симптоми з боку молочних залоз, Ви можете діяти у двох напрямках:

  1. Одразу ж звернутися до фахівця. Це найрозумніший підхід, за якого Ви в будь-якому разі залишитеся у виграші. Якщо раку немає, обстеження забезпечить емоційний спокій і полегшення. А ось якщо побоювання все ж підтвердилися і злоякісне новоутворення почало розвиватися, своєчасне його виявлення збільшить шанси на успішне одужання і збереження молочної залози.
  2. Пустити процес на самоплив і ігнорувати ранні ознаки раку грудей. Такий підхід не обіцяє нічого хорошого і може становити смертельну небезпеку. Навіть якщо пухлини немає, у Вас все одно час від часу виникатимуть тривожні думки, які позбавлятимуть спокою. А в разі наявності онкології захворювання прогресуватиме, що призведе до необхідності проведення радикальних методів лікування, які можуть не увінчатися успіхом. Таке зневажливе ставлення до свого здоров'я спричинить фізичні та емоційні страждання, а також збільшить кількість фінансових вкладень і часу, що витрачається на лікування. Деякі види пухлин ростуть досить швидко, досягають великих розмірів і дають метастази. Не виключений і найгірший варіант розвитку подій - летальний результат.

Недостатньо просто знати, які симптоми у раку грудей, важливо правильно діяти. Своєчасне звернення до фахівця забезпечить значні переваги в лікуванні РМЗ:

  • мінімально травматична операція;
  • відсутність необхідності в проведенні опромінення і хіміотерапії (при деяких типах онкології);
  • збереження молочної залози;
  • високі шанси на повне одужання;
  • менші фінансові витрати;
  • мінімальне перебування в стаціонарі.

Можливості Medical Plaza в лікуванні РМЗ

Перед сучасною онкологією стоять два найважливіші завдання - зменшити кількість негативних наслідків хірургічного втручання в пацієнток із раком молочної залози та поліпшити якість їхнього життя. Для реалізації цих цілей з’являються дедалі новіші й точніші методи діагностики та лікування. Найкращі з них уже доступні і в Україні. Всі найпередовіші та прогресивні технології фахівці Medical Plaza вже використовують у своїй клінічній практиці. Тепер немає необхідності їхати в закордонні клініки в пошуках якісного лікування.

ICG-технології дозволяють нашим хірургам максимально точно визначати необхідний обсяг оперативного втручання в рамках лікування РМЗ. З їхньою допомогою став доступнішим найважливіший діагностичний етап - біопсія сторожового вузла. Метод визнаний золотим стандартом у країнах Європи, США, Ізраїлі, Канаді та використовується на ранніх стадіях РМЗ. ICG-технології дають змогу зменшити кількість необґрунтованого видалення лімфатичних вузлів, тобто визначити кому воно справді показане, а не виконувати «про всяк випадок». Це, своєю чергою, дає змогу мінімізувати ризики розвитку лімфедеми та повернути жінку після складного лікування до нормального та повноцінного життя.

При раку молочної залози, час, на жаль, грає не на користь пацієнта. Ось чому так важливо діяти негайно. Що раніше буде розпочато лікування, то легше воно пройде і тим вищі шанси на повне одужання. Злоякісні утворення, виявлені на ранніх стадіях, виліковуються в 90% випадків. Ще одним важливим фактором при РМЗ є вибір клініки. У нас працюють найкращі мамологи-онкологи - справжні професіонали своєї справи. Нас рекомендують своїм друзям і близьким, а значить - повністю довіряють. Ми з радістю допоможемо і Вам!

Залишити заявку