Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Близько 70% жіночого населення України схильне до розвитку мастопатії – захворювання, здатного перероджуватися в ракову патологію молочної залози. Початкова стадія хвороби часто протікає без виражених симптомів, але на пізнішому етапі лікування може бути безперспективним. Вчасно виявити проблему дозволяє УЗД молочних залоз – безболісна, неінвазивна діагностична процедура, яка не має великої кількості протипоказань.

Лікарі рекомендують жінкам 18-40 років проходити щорічні профілактичні огляди та ультразвукове обстеження грудей. Ціна на УЗД молочної залози у нашій клініці – від 400 грн.

Якщо Ви не знаєте, де зробити УЗД молочних залоз, пропонуємо Вам відвідати наш центр. У клініці Medical Plaza є нова апаратура, призначена для ультразвукового дослідження грудей. Обладнання, яке застосовувалося попередніми поколіннями лікарів, не має достатньої чутливості і не здатне розрізняти утворення менше 5 мм. На відміну від застарілої техніки, сучасні апарати можуть виявляти вогнища завбільшки навіть 1-2 мм.

У нашому центрі працюють досвідчені фахівці, що спеціалізуються на проведенні якісного ультразвукового дослідження молочних залоз, та досвідчені маммологи, які допомагають уточнювати діагноз та призначати адекватне лікування.

ЯКІ ПОРУШЕННЯ ВИЯВЛЯЮТЬСЯ ПРИ ПРОВЕДЕННІ УЗД

Що можна виявити на УЗД молочних залоз? Завдяки проведенню ультразвукової діагностики на сучасній апаратурі вдається з точністю визначати різні захворювання грудей. Якісне УЗД сприяє виявленню:

  • запальних процесів (маститу, абсцесу);
  • доброякісних новоутворень (мастопатії, фіброми, аденоми, ліпоми);
  • злоякісних пухлин, що мають різне тканинне походження.

ЩО ВИБРАТИ – МАММОГРАФІЮ АБО ОБСТЕЖЕННЯ УЛЬТРАЗВУКОМ?

Обидва види обстеження є методами, які широко застосовуються в нашій клініці при уточненні стану молочних залоз. Основна різниця між ними полягає в наступному – в основі мамографії лежить вплив рентгенівських променів, УЗД грунтується на дії ультразвуку.

Щоб знати, який метод ефективніший, мамографія чи УЗД молочних залоз, корисно володіти наступною інформацією: незважаючи на те, що доза опромінення при дії мамографа мінімальна і не перевищує обсяг щоденного радіаційного навантаження на організм людини, ультразвукова діагностика вважається безпечнішим медичним методом.

Вагітним і пацієнткам-годувальницям мамографія призначається рідше, ніж УЗД, що є мірою перестрахування. Загальною якістю для обох методів обстеження вважається можливість отримувати докладне зображення досліджуваного органу та картинки найвищої якості.

Мамографія та УЗД мають неоднаковий принцип дії. Сучасні мамографи дозволяють оцінювати стан тканин грудних залоз, тоді як УЗД-апарати мають більше можливостей і допомагають обстежити прилеглі до грудей лімфовузли.

Ультразвукова діагностика більш інформативна при аналізі змін, які не вдається розглянути при проведенні маммограм (часто це пов'язано з анатомічними причинами, наприклад, близьким розташуванням до грудини). УЗД часто призначають при фіброаденомі молочної залози. Мамографія найбільш популярна при дослідженні внутрішньопротокових утворень.

Найкращою відповіддю на питання про те, «що краще – мамографія чи УЗД молочної залози?», стане наступне твердження – ці методи обстеження не можна розглядати як взаємовиключні, а тільки як взаємодоповнюючі.

Найчастіше жінкам 40 і більше років рекомендується проходити обидва види дослідження грудей – і УЗД, і мамографію. Пацієнткам, які не досягли 30 років, призначають лише ультразвукове обстеження молочних залоз.

ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ УЗД МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ

Зробити УЗД грудей рекомендується жінкам із такими порушеннями:

  • больові відчуття у області молочних залоз.
  • огрубіння сосків, виділення із них рідини.
  • зміни, що стосуються форми, розміру, контуру шкіри грудей.
  • збільшення лімфовузлів, що знаходяться під пахвами та у надключичній ділянці.

Ультразвукове обстеження також необхідно на етапі планування вагітності, у період виношування та лактації, під час проведення діагностики кіст, пухлин та інших утворень, виявлених у процесі попередніх досліджень. УЗД молочних залоз показано при фіброаденомі.

Метод допомагає оцінювати стан грудей після отриманих травм, запальних процесів, встановлення внутрішньогрудних силіконових протезів, дозволяє контролювати ефективність лікування дисгормональних захворювань молочних залоз.

Коли рекомендується проводити обстеження

Найбільш вдалим часом для того, щоб зробити УЗД грудей, є перша половина циклу (5-10 дні циклу). У цей період гормональне тло найбільш стабільне, що дозволяє отримувати максимально точні результати.

Для жінок, які цікавляться, коли робити УЗД молочних залоз у період менопаузи, необхідно знати – обмежень у термінах проведення діагностики немає. Будь-коли процедура може призначатися і пацієнткам, які приймають гормональні контрацептиви.

Щоб підтримувати груди у здоровому стані, рекомендується регулярно оглядати, пальпувати залози, пахвові ділянки. Щоб вчасно виявляти найменші патологічні зміни, слід обстежувати молочні залози у лікаря не менше 1 разу протягом року.

МЦ Medical Plaza пропонує пройти УЗД молочних залоз у Дніпрі, важливими перевагами якого є високий професіоналізм лікарів, уважне ставлення медперсоналу та помірні ціни. У нашій клініці працює найновіший апарат, який допомагає проводити дослідження грудей на експертному рівні. Щоб зробити УЗД молочної залози, Вам не потрібно витрачати час на очікування у чергах. Прийом здійснюється за попереднім записом у зручний для пацієнтки час. Ціна УЗД грудей повідомляється при дзвінку у наш контакт-центр.

Записатися на УЗД молочних залоз можна, зробивши дзвінок за телефонними номерами, що є на сайті. Ви можете подати заявку, використовуючи форму зворотнього зв'язку.

Залишити заявку