Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Кріоконсервація та зберігання яйцеклітин (ооцитів), сперматозоїдів та ембріонів у спеціальних трубках Дьюара, поміщених у рідкий азот (-196 °C) – унікальна технологія, що займає особливе місце у сфері репродуктивної медицини. Можливість тривалого та безпечного зберігання статевих клітин та ембріонів дозволяє керувати чоловічою та жіночою фертильністю (здатність виробляти життєздатне потомство), якісно планувати вагітність з урахуванням життєвих обставин, народити здорову і що важливо – генетично рідну дитину.

Якщо ви шукаєте надійний банк зберігання сперми, яйцеклітин та ембріонів, звертайтеся до клініки Medical Plaza. Ми не тільки відповідально та конфіденційно зберігаємо статеві клітини та запліднені ембріони, але проводимо програми ЕКЗ з високим відсотком результативності.

БОРИСОВА ТЕТЯНА ІВАНІВНА
 Про лікаря 
Борисова Тетяна Іванівна 
 Стаж:  28 років 
 Ведучий репродуктолог, акушер-гінеколог 
Івах Вікторія Іванівна
 Про лікаря 
Івах Вікторія Іванівна 
 Стаж:  26 років 
 Завідуюча відділенням допоміжних репродуктивних технологій, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, кандидат медичних наук 

Особливості технології зберігання статевих клітин при наднизьких температурах

Все частіше на прийом до репродуктолога приходять пари, які мають проблеми із природним зачаттям. Зниження фертильності та безплідність – глобальні проблеми, про які не прийнято говорити через уявне перенаселення планети. Але факт залишається фактом – людей із репродуктивними проблемами щороку стає дедалі більше. Вчені стверджують, що до 2050 року лише половина населення Землі буде здатна до природного запліднення.

Сьогодні всі зусилля зосереджені на допомозі парам із проблемами репродуктивного характеру. Багатьом допомагає консервативне лікування, іншим – допоміжні репродуктивні технології (ДРТ), треті вирішуються на заморожування та збереження сперми та яйцеклітин (ооцитів) для майбутніх програм екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) або сурогатного материнства.

Сучасний банк зберігання чоловічих та жіночих статевих клітин працює на трьох принципах;

 1. Відповідальне дотримання правил технологічного процесу кріоконсервації з використанням якісних кріопротекторів. Якщо не дотримуються основних правил швидкого заморожування, збільшується шанс розриву стінок статевих клітин після реконсервації.
 2. Використання сучасного кріогенного обладнання (включаючи кріосховища) експертного класу з автономним живленням та надійним захистом від збоїв.
 3. Штат досвідчених медичних працівників, які мають відповідну кваліфікацію.

Здати яйцеклітину на зберігання просто, сперматозоїди ще простіше. Набагато складніше зберегти життєздатність статевих клітин протягом декількох місяців або років (іноді й десятиліть). Цим займаються клініки репродуктології, оснащені автономними кріосховищами для довгострокового та безпечного зберігання сперми та яйцеклітин.

Як і навіщо зберігати сперму

Згідно зі статистикою, кількість безплідних жінок та чоловіків приблизно однакова. Причиною зниження чоловічої фертильності або настання безпліддя може стати травма, значні гормональні збої, вроджені патології, інфекційні захворювання, запальні процеси, хронічні патології, хірургічні операції, різні форми раку, променева та/або хіміотерапія. Здати сперму на зберігання пропонують у тих випадках, коли є ризик настання безпліддя.

Також короткострокова кріозаморозка сперматозоїдів практикується у циклах екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) для синхронізації процедур вилучення чоловічих та жіночих статевих клітин. Наприклад, в один день отримують чоловічий еякулят, який вивчають і відбирають сперматозоїди за принципом рухливості та передбачуваної життєздатності, а потім заморожують у рідкому азоті. В інший день (через тиждень, місяць, рік) проводять трансвагінальну пункцію для забору ооцитів. Отримані яйцеклітини також вивчають та відбирають найкращі зразки, які будуть запліднені вже готовою спермою партнера чи донора.

Як відбувається кріоконсервація та збереження сперми (поетапно):

 1. Отримання сперми природним шляхом або за допомогою тестикулярної операції (TESE) – прямий забір сперматозоїдів із яєчок.
 2. Спермограма - аналіз еякуляту, що дозволяє виявити можливі захворювання, оцінити мутації та прорахувати фертильність сперматозоїдів.
 3. Змішування відібраних сперматозоїдів з крипопротектором у рівних пропорціях (50/50). Кріопротектор – особлива хімічна речовина, що запобігає утворенню внутрішньоклітинного льоду при наднизьких температурах.
 4. Далі слідує сам процес заморозки, розділений на три етапи: 10 хвилин при +4 ° C в інкубаторі; ще 10-15 хвилин у азотних парах над поверхнею рідкого азоту (-80 ° C); повноцінне заморожування в самому азоті при -196 °C.

Здати сперму для зберігання дуже легко. А ось правильно заморозити її набагато складніше. Потрібні фахівці з вітрифікації та відповідне кріогенне обладнання.

Щодо того, скільки коштує послуга зберігання сперми і як довго вона може зберігатися. Ціна зберігання сперми залежить від кількості кріовіалу (одна пробірка зі спермою), тривалості кріоконсервації і цінової політики окремо взятої репродуктивної клініки. Якщо сперма заморожена правильно, термін її зберігання умовно необмежений. В історії відомі випадки, коли сперму, розморожену через 20 років, успішно використовували у циклі ЕКЗ.

Як і навіщо зберігати яйцеклітини та ембріони

Зберігання яйцеклітини дає такі ж переваги, як і кріозаморозка сперматозоїдів. І технологія кріоконсервації та зберігання така сама. Більше того, і яйцеклітини, і сперматозоїди, і навіть запліднені ембріони зберігаються в тих же кріосховищах. Вітрифікація (технологія швидкого заморожування та зберігання) ефективна для всіх типів статевих клітин.

Навіщо зберігати яйцеклітини:

 • у випадку, якщо у жінки виявлено прогресуюче захворювання, що впливає на процес репродукції яйцеклітин (оогенез), або зачіпає гіпоталамо-гіпофізарно-гонадну вісь гормонального контролю менструальних циклів та овуляцій;
 • перед радикальними операціями з видалення маткових труб, яєчників або матки (при гістеректомії яйцеклітини збираються для сурогатного материнства у майбутньому);
 • для кількох циклів екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), щоб щоразу не робити гормональну стимуляцію овуляції;
 • якщо діагностовано ендометріоз, що активно розвивається, гіперплазія і деякі види кіст яєчників;
 • виявлено злоякісне новоутворення, що потребує лікування за допомогою променевої чи хіміотерапії;
 • як спосіб відкласти вагітність на майбутнє, коли буде більше часу та сил для виношування, народження та виховання дитини.

Щоб зберегти яйцеклітину, спочатку потрібно витягти її з яєчника. Для відбору ооцитів використовують трансвагінальну пункцію фолікулів. Лікар під внутрішньовенним наркозом через стінку піхви вводить голку в яєчник, по черзі проколює і абсорбує фолікули, що дозріли. Процедура досить проста та порівняно безболісна. Щодо зберігання запліднених ембріонів, то ця процедура використовується переважно в рамках циклів ЕКЗ. Ембріони, що залишилися після стимуляції овуляції та запліднення in vitro, заморожуються на 1-2 місяці для використання в наступних циклах ЕКЗ. Дозволяє знизити навантаження на організм.

Переваги зберігання сперми, ооцитів та ембріонів

Що дає кріоконсервація та зберігання запліднених та незапліднених статевих клітин? Можна перерахувати безліч переваг технології, але ми зупинимося лише на одному. Зберігання статевих клітин допомагає зберегти фертильність за умов підвищеного ризику настання безпліддя. Якщо репродуктолог або гінеколог (андролог) після обстеження рекомендує скористатися послугою кріоконсервації, посилаючись на безпліддя, що розвивається (незалежно від причини), варто прислухатися до поради лікаря.

Не варто також принижувати значущість технології зберігання сперми та яйцеклітин для сфери репродуктивної медицини загалом та програм екстракорпорального запліднення зокрема. Великий термін зберігання яйцеклітини та сперматозоїдів дає можливість використовувати їх для штучного запліднення у будь-який зручний момент. Для багатьох пар це єдина нагода стати щасливими батьками.

Вартість послуги

Ціна зберігання яйцеклітин, сперматозоїдів та запліднених ембріонів у клініці репродуктології Medical Plaza – від 350 грн на місяць. Можлива поквартальна чи річна оплата. Послуга з кріозаморозки сперматозоїдів та яйцеклітин оплачується окремо. Більш детально про ціни та не тільки ціни ви можете дізнатися, зателефонувавши за номером телефону, який вказаний на нашому сайті.

Багатопрофільний медичний центр Medical Plaza пропонує весь спектр послуг з репродуктології, включаючи високоефективні методи екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), внутрішньоматкову інсемінацію, ембріональні маніпуляції, забір та зберігання яйцеклітин, сперматозоїдів та ембріонів. У клініці працюють досвідчені репродуктологи та ембріологи, є власна лабораторія, сучасний операційний блок та передове лікувально-діагностичне обладнання від світових виробників (США, Японія, ЄС). Записуйтесь на прийом репродуктолога через форму реєстрації, контакт-центр або чат.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження