Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Кріоконсервація сперми – одна з найефективніших процедур збереження чоловічої фертильності, яку активно використовують для довгострокового зберігання сперматозоїдів за потенційного ризику втрати репродуктивної функції. Заморожування сперматозоїдів однозначно рекомендоване перед хіміо- та променевою терапією (онкологія), вазектомією (перев'язка або видалення фрагмента сім'явивідних проток), лікуванням чоловічого безпліддя хірургічними методами. Кріоконсервація розглядається як страховий інструмент, який допомагає зберегти умовну фертильність через використання заморожених сперматозоїдів у майбутніх циклах ЕКЗ.

Незважаючи на простоту і високу ефективність методу, випадки загибелі сперматозоїдів після реконсервації трапляються досить часто. Головні фактори невдачі – порушення технології, використання застарілого обладнання, некомпетентність медперсоналу. Втратити останню надію на продовження роду – справжня трагедія. І щоб не стати жертвою обставин, звертайтеся до перевірених клінік репродуктології, де використовується передове кріообладнання та працюють досвідчені фахівці. Кріоконсервація сперматозоїдів у Medical Plaza – обирайте найкращих!

БОРИСОВА ТЕТЯНА ІВАНІВНА
 Про лікаря 
Борисова Тетяна Іванівна 
 Стаж:  28 років 
 Ведучий репродуктолог, акушер-гінеколог 
Івах Вікторія Іванівна
 Про лікаря 
Івах Вікторія Іванівна 
 Стаж:  26 років 
 Завідуюча відділенням допоміжних репродуктивних технологій, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, кандидат медичних наук 

Особливості та переваги технології

Технологію стабілізації сперматозоїдів за кріогенних температур (кріоконсервація) представили в 60-х роках XX століття. Перші досліди були малоефективні, але навіть з низькими показниками виживання заморожених сперматозоїдів, кріоконсервацію можна було використовувати в рамках сфери репродуктивної медицини, яка активно розвивається. Згодом технологію значно доопрацювали та вдосконалили. Сьогодні заморожування сперми вважається базовою технікою. Вона входить до найбільш значних допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ).

Довгий час разом з кріоконсервацією використовували метод повільного заморожування кріопротекторної рідини. Але з появою особливих хімічних речовин, що перешкоджають перетворенню внутрішньоклітинної рідини на кристали льоду, ефективність кріоконсервації зросла до 99%, відсунувши на другий план метод повільного заморожування.

Особливості та переваги кріоконсервації сперматозоїдів:

 • простота процедури;
 • відносно невисока ціна кріоконсервації сперми - сама процедура недорога, але є щомісячний платіж за зберігання;
 • високі показники виживання сперматозоїдів – до 99%;
 • технологія швидкого розморожування дозволяє використовувати сперматозоїди у будь-який момент у рамках програм ЕКЗ;
 • можливість заморожувати статеві клітини на тривалий період (до 20 років і більше) – сперматозоїди заморожують при наднизьких температурах (-196 °C) та зберігають у рідкому азоті у спеціальних трубках Дьюара.

Консервація сперми – це не просто спосіб збереження фертильності (здатності до зачаття), а шанс у майбутньому стати батьком навіть у разі настання повноцінної безплідності ендокринного чи функціонального характеру. Для деяких сімейних пар, кріоконсервація сперматозоїдів – єдина можливість зачати, виносити та народити здорову та генетично рідну дитину.

Показання до процедури

Є три напрямки, де кріоконсервація сперми використовується найактивніше. Це:

 1. Лікування злоякісних новоутворень методом променевої та/або хіміотерапії.
 2. Хірургічне лікування чоловічого безпліддя.
 3. Захворювання, здатні завдати шкоди системі відтворення та зберігання сперматозоїдів (сперматогенез), або патології, які вже його завдали (олігозооспермія, криптозооспермія).

Збереження чоловічої фертильності перед лікуванням онкологічних захворювань – один із важливих напрямів у сфері репродуктивної медицини. Проблема в тому, що променева/хіміотерапія вкрай негативно впливає на здоров'я сечостатевої системи чоловіка і може спричинити системні порушення виробництва сперматозоїдів (сперматогенез). Такі патології як первинна тестикулярна недостатність, еякуляторна дисфункція, незворотне пошкодження статевих клітин – лише деякі можливі наслідки онкотерапії. Кріозаморозка сперми перед початком лікування виглядає цілком логічним та розумним рішенням, особливо якщо пацієнт – молодий чоловік репродуктивного віку, який не має дітей.

Це стосується і локальних хірургічних втручань, і захворювань, що провокують ендокринне або функціональне безпліддя. Якщо є високий ризик втратити фертильність, – здатність до зачаття внаслідок розвитку небезпечних патології та застосовуваних методів лікування, – то краще убезпечити своє майбутнє за допомогою кріоконсервації сперматозоїдів. Від вас потрібна лише присутність (один сеанс) та ваші статеві клітини, отримані природним шляхом або за допомогою андрологічної операції (TESA). Решту зроблять фахівці Medical Plaza.

Як заморожують сперму

Заморожування сперми проходить кілька етапів:

 1. Отримані сперматозоїди готують до заморожування, повільно розбавляючи з холодним кріопротектором в пропорції 1/ Кріопротектор – хімічна речовина з низькою молекулярною масою та високим рівнем проникності, що перешкоджає кристалізації рідини за мінусових температур.
 2. Готову рідину із статевими клітинами завантажують у спеціальні трубочки (соломинки) та залишають на 10 хвилин інкубуватися при температурі 4 °C.
 3. На наступному етапі вже охолоджені трубки зі сперматозоїдами встановлюють у парах рідкого азоту (15-20 см над поверхнею), в ділянці так званого температурного градієнта. Наступні 15 хвилин сперма з кріопротектором замерзає при температурі -80 ° C над поверхнею рідкого азоту.
 4. Наприкінці трубки занурюють у рідкий азот з температурою -196 °C, де вони і зберігатимуться доти, поки заморожені сперматозоїди не знадобляться для запліднення за допомогою програми ЕКЗ.
 5. Процедура розморожування. Використовують три підходи. Відтавання сперми спочатку при кімнатній температурі (10 хвилин), а потім у спеціальному термостаті при температурі 37 °C (10 хвилин). Поступове розморожування в термостаті та на водяній бані з контрольованою температурою 37 °С. Природно розморожування при кімнатній температурі (15 хвилин).

Уточнимо, що всі стадії кріозаморозки виконуються автоматично. Сучасне кріо обладнання виключає необхідність прямої участі людини у процесі заморозки, лише на рівні системи віддаленого керування. Достатньо завантажити сперматозоїди з кріопротектором у трубочки та запустити програму кріоконсервації.

Вартість процедури

Скільки коштує заморозити сперму? Ціна кріоконсервації сперматозоїдів у клініці Medical Plaza – від 2500 грн. У вартість, крім самої заморозки статевих клітин, також входить спермограма – розширений аналіз еякуляту.

Ми дуже відповідально ставимося до своєї роботи, що дає нам деякі переваги, особливо щодо технологій кріоконсервації та зберігання чоловічих (сперматозоїдів) та жіночих (ооцити, яйцеклітини) статевих клітин. Наші репродуктологи та ембріологи виконують весь спектр маніпуляцій у рамках ДРТ. 1000 успішних циклів ЕКЗ, безліч щасливих пар, які втратили надію. Кріоконсервація сперми у клініці Medical Plaza – лише перший крок до вашого щастя! Записуйтесь на прийом до репродуктолога, використовуючи реєстраційну форму, телефон клініки або чат.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження