Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

В умовах карантину, коли майже всі медичні установи надають допомогу тільки «терміновим» або ургентним хворим, ми повинні бути більш обізнані, при яких травмах і захворюваннях опорно-рухового апарату необхідно вживати термінових заходів, а не пускати все на самоплив і чекати, поки «саме пройде» або «як-небудь переболить». На запитання відповідає ортопед-травматолог  медичного центру «Медікал Плаза» (м. Дніпро).

 

Уся країна на карантині ... В умовах, коли переважна більшість населення нашої країни знаходиться поза своїх професійних обов'язків і вимушено перебуває в домашніх умовах, велика ймовірність виникнення побутового травматизму. У травматології до таких ургентних - тобто термінових випадків, які вимагають негайного втручання кваліфікованого лікаря, ми відносимо переломи, вивихи, забиті місця, розриви і відриви зв'язок, розриви сухожиль, термічний або хімічний опік.

Що стосується ортопедії, випадками, які вимагають термінової допомоги лікаря є загострення хронічних захворювань або їх первинне виникнення: остеоартроз, остеохондроз, подагра, остеохондропатії, артрити, бурсити, синовіти, періартрити та інше.

Ці захворювання можуть виникати як первинно, так і загострюватися в силу різних причин або особливостей нашого організму в умовах карантинного режиму.

Які тривожні симптоми травм, отриманих у домашніх умовах?

До тривожних симптомів, які свідчать про необхідність негайно звернутися до лікаря, відносяться - різкий біль, почервоніння, набряк, хрускіт, порушення або обмеження функції суглоба або кінцівки, наявність рухливості там, де її до цього не було, обмеження здатності людини пересуватися і обслуговувати самого себе, зниження якості життя.

Це ті моменти, які можуть бути для вас провісниками будь-якої серйозної проблеми, при якій потрібно звернутися до лікаря: травматолога або ортопеда-травматолога.

Що можна зробити самостійно, вдома, до моменту звернення до лікаря?

До елементів першої долікарської допомоги при травмах опорно-рухового апарату відноситься використання охолоджуючого пакету або льоду з холодильника, що забезпечить зниження інтенсивності болю, зменшення набряку та наростання гематоми.

При розтягненнях, відривах або розривах зв'язок, можна використовувати еластичний бинт або короткочасно тиснучу пов'язку в ділянці суглоба.

Необхідно пам'ятати, що тиснучу пов'язку треба застосовувати з обережністю, дозовано і недовго - щоб не порушувати кровопостачання і не створити або посилити набряк. Цей захід використовується на етапі від моменту отримання травми до моменту звернення до лікаря.

Якщо у вас проблема з суглобом, необхідно його знерухомити, прийняти зручне положення і знаходитися в спокої. При внутрішньосуглобних і діафізарних переломах з метою транспортної іммобілізації необхідна фіксація (знерухомлення) двох суміжних сегментів кінцівки.

Незалежно від характеру і типу травми необхідно звертатися до ортопеда-травматолога за кваліфікованою допомогою і обстеженням, наприклад, у наш медичний центр «Медікал Плаза».

Що робити з опіками?

У побутових умовах у результаті необережності чи неуважності нерідко виникають термічні або хімічні опіки, при яких вкрай необхідна термінова кваліфікована лікарська допомога.

У порядку само і взаємодопомоги на долікарському етапі необхідно припинити дію травмуючого фактора, накласти стерильну або будь-яку доступну чисту пов'язку, використовувати холод місцево.

У спеціалізованому лікувальному закладі проводиться первинна діагностика пошкодження і визначається перелік необхідних заходів для якнайшвидшого вашого одужання.

Остеохондроз і карантин: як берегти себе?

Остеохондроз - це дегенеративно-дистрофічний паталогічний процес хребта, який характеризується ураженням і постійним, поступовим руйнуванням міжхребтних дисків, суглобів, зв'язок і м'язів.

Його виникнення або загострення може бути пов'язано з травмами, процесом «старіння» організму, систематичними навантаженнями побутового або спортивного характеру.

У домашніх умовах, коли знижується наша рухова активність або, навпаки, коли ми намагаємося зберегти свій руховий стереотип і звички, або вирішити накопичені побутові питання можливий прояв або загострення симптомів даного захворювання.

Які тривожні симптоми при остеохондрозі?

Це – біль, обмеження рухливості хребта, неможливість самостійного пересування, відчуття «мурах» в будь-якій частині тулуба. Особливе занепокоєння у вас повинна викликати слабкість кінцівок, різкий біль і неможливість рухів, відчуття «поколювання», відчуття тяжкості, порушення сну через біль.

Небезпека полягає в тому, що такі симптоми можуть виникати як при «легких» змінах з боку структур хребта, так і «важких», які вимагають оперативного лікування. Тому краще не відкладати звернення до лікаря, як би цього в умовах тотального карантину не хотілося.

Надзвичайно важлива можливо рання діагностика і лікування виниклого стану, оскільки остеохондроз може визначати вашу поведінку не тільки найближчим часом, під час пандемії, а й в подальшу ваше життя: характер фізичних навантажень, можливість заняття спортом, здатність до самообслуговування. Так що до таких станів треба ставитися вкрай уважно.

Офісні працівники тепер працюють по домівках. і майже у кожного тією або іншою мірою - остеохондроз. як виживати в період ще більшої нерухомості? як правильно облаштувати робоче місце?

Перш за все робоче місце повинно бути зручним і не викликати дискомфорту. У вас повинна бути зручна, комфортна поза, яка не викликає ніяких незручностей і обмежень, появу або виникнення болю в якій-небудь ділянці тіла. Як правило, робоче місце облаштовується індивідуально, залежно від ваших анатомічних особливостей і фінансових можливостей.

Слухайте своє тіло, намагайтеся забезпечити йому комфорт і не провокувати розвиток захворювань. Стандартних рекомендацій на сьогодні не існує.

Як щодо роботи взагалі лежачи на дивані?

Традиційно прийнято вважати, що це положення комфортне і прийнятне для відпочинку і сну. З погляду гігієни, робоче положення лежачи на дивані вважається неправильним. Але якщо у людини такий стан не викликає дискомфорту і сприяє інтелектуальній концентрації, то чому б і ні?

Як часто потрібно робити фізичні вправи, щоб підтримувати організм у здоровому стані в чотирьох стінах?

Перш за все це залежить від вихідного рівня рухової активності. Хтось і до карантину не сильно рухався і вважав за краще робоче положення лежачи на дивані. А хтось звик до серйозних навантажень, спорту, ходьби, бігу, подорожей і відчуває себе дискомфортно, постійно перебуваючи в домашніх умовах ...

Якщо ви не звикли до серйозної рухової активності, то вам просто необхідно щоранку робити гімнастику. На просторах інтернету розміщено величезна кількість вправ і їх комплексів, які спрямовані на підтримку рухливості суглобів і тонусу м'язів. Який комплекс для себе вибрати? Це залежить від вас, ваших можливостей і завдань. В іншому випадку ви ризикуєте отримати не тільки проблеми з опорно-руховим апаратом, а й з ожирінням і серцево-судинною системою.

Для осіб спортивного способу життя проблема гіподинамії не така суттєва, оскільки вони в домашніх умовах можуть використовувати велотренажер, бігову доріжку і різні пристосування для збереження себе в належній фізичній формі.

У будь-якому випадку, при виникненні перерахованих вище тривожних симптомів, які ми згадали і обговорили в нашій розмові, краще звернутися до відповідного фахівця в медичному центрі «Медікал Плаза», а не чекати, коли проблема вирішиться самостійно. Не хворійте!

Ургентні заходи медичного центру «Медікал Плаза» (м. Дніпро) під час карантину

  • На вході всім пацієнтам безконтактним термометром вимірюється температура
  • Кожен пацієнт, що зайшов повинен дотримуватися маскового режиму (як і наш весь персонал)
  • При вході пацієнтам обробляють руки антисептиком
  • Усередині клініки виконується постійне кварцування, прибирання дезінфекційними засобами. У всіх приміщеннях протираються дверні ручки, вся клініка миється в посиленому режимі.

 

Для безпеки ми також розділили входи в клініку: мами з дітьми, звичайні пацієнти, окремий вхід для персоналу.

Залишити заявку