Трансназальна гастроскопія
Езофагогастродуоденоскопія (так само відома як гастроскопія, фіброгастроскопія, ФГДС) - це лікувально-діагностичний метод обстеження стану слизової оболонки стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки, який в МЦ «Medical Рlaza» проводиться за допомогою відеоскопів G5 мм) та GIF – Q150 (зовнішній діаметр 9,2 мм) з використанням системного відеоцентру Olympus CV-150 (Японія).
Трансназальна гастроскопія або просто назальна гастроскопія - це метод проведення гастроскопії через ніс. При дослідженні через ніс ендоскоп не торкається кореня язика і процедура не викликає ковтального рефлексу та блювання. При назальній гастроскопії використовується місцеве знеболювання. Під час процедури пацієнт може розмовляти з лікарем, ставити запитання, отримувати довідку про перебіг дослідження.
Фіброгастроскопія - проводитися з використанням спеціального пристрою, який являє собою довгу гнучку трубку, що містить оптичне волокно в просвіті, з'єднану з провідником світла та тунелем для щипців. Оптичне волокно, необхідне для проходження світлових частинок, дозволяє зробити ендоскоп гнучким і досить м'яким, що суттєво знижує рівень неприємних відчуттів пацієнта. Крім загального огляду слизових, за допомогою ендоскопа, при необхідності, виконують різні маніпуляції та операції (забір слизової оболонки для гістологічного дослідження – біопсія, зупинка кровотечі, видалення поліпів, сторонніх тіл та ін.) шляхом введення додаткових інструментів через біопсійний або інструментальний канал.
Показання до езофагогастродуоденоскопії:
- При скаргах на біль у верхніх відділах живота, нудоту, блювання, печію та інші порушення роботи шлунково-кишкового тракту.
- Запалення стравоходу, більш відоме під назвою езофагіт.
- Поліпи.
- Запалення, тобто гастрити найрізноманітнішої етіології.
- Виразкову хворобу дванадцятипалої кишки та шлунка.
- Підозра на злоякісні новоутворення на ранніх стадіях.
ПІДГОТОВКА ДО ПРОВЕДЕННЯ ФГДС
Езофагогастродуоденоскопія проводиться натще, тобто не можна приймати їжу та пити воду протягом 8-10 годин.
Перед проведенням ендоскопічного обстеження необхідно ознайомити лікаря з результатами попередніх обстежень – рентгенологічних з використанням контрасту, ендоскопічних та інших. Також необхідно інформувати лікаря про стан свого здоров'я (про перенесені захворювання, операції на органах черевної та грудної порожнини, алергії).