Медичний центр - Medical Plaza

Езофагогастродуоденоскопія (так само відома як гастроскопія) - метод обстеження, який дає можливість візуально вивчити стан слизової оболонки стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки за допомогою ендоскопа (зонда) невеликого діаметра, який вводиться через рот. Складна конструкція ендоскопа дозволяє провести не тільки огляд слизової, але й у разі необхідності виконати різні маніпуляції і операції (паркан слизової для гістологічного дослідження - біопсія, зупинка кровотечі, видалення поліпів і чужорідних тіл і ін.) Шляхом введення додаткових інструментів через біопсійний або інструментальний канал.

Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці
Лікарі
Ціни на послуги
Точну ціну на дату обстеження уточнюйте за телефонами нашого контакт-центру.
Назва послуги
Ціна
Відеоезофагогастродуоденоскопія (тільки маніпуляція)
1500 грн
Відеоезофагогастродуоденоскопія з в/венним наркозом
3000 грн
Трансназальна відеоезофагогастродуоденоскопія (тільки маніпуляція)
1500 грн
Одномоментна відеоезофагогастродуоденоскопія та відеоколоноскопія
5900 грн
Одномоментна відеоезофагогастродуоденоскопія та відеоколоноскопія ІІ категорії
6100 грн

Гастроскопія дозволяє виявити злоякісні утворення й підтвердити їх гістологічно. До того ж езофагогастродуоденоскопія дозволяє виявляти злоякісні новоутворення на ранніх стадіях (жоден з інших методів обстеження не має такої можливості) і виявляти захворювання, які можуть призвести до раку. Так само це незамінний і найбільш інформативний метод дослідження при діагностиці й лікуванні шлунково-кишкових кровотеч.

👆 ❗ У "Медікал Плаза" пройти гастроскопію можна безкоштовно за Є-направленням пацієнтам старше 50 років. Якщо у вас не укладена декларація із сімейним лікарем, можна її укласти в нашому центрі онлайн або офлайн.

УКЛАСТИ ДЕКЛАРАЦІЮ ОНЛАЙН

ВИДИ ГАСТРОСКОПІЇ

Езофагогастродуоденоскопія виконується за допомогою гнучкого ендоскопа, який проводиться в стравохід через рот; він не заважає диханню і не викликає болю.

Трансназальна гастроскопія або просто назальна гастроскопія - це гастроскопія через ніс. При дослідженні через ніс ендоскоп не торкається кореня язика і гастроскопія не викликає блювотного рефлексу. У разі назальної гастроскопії використовується тільки місцеве знеболення, діаметр ендоскопа всього 0,5 см. Під час процедури пацієнт може розмовляти з лікарем, отримувати довідку про хід дослідження, ставити питання

ПЕРЕВАГИ ТРАНСНАЗАЛЬНОЇ ГАСТРОСКОПІЇ

  • Ендоскоп не торкається кореня язика і гастроскопія не викликає блювотного рефлексу
  • Діаметр ендоскопа 0,4 см
  • Відсутність болю і дискомфорту
  • Під час гастроскопії пацієнт може спілкуватися з лікарем
  • Дослідження не займає багато часу
  • Можливий прийом їжі після назальної гастроскопії
  • Не потрібно приймати знеболюючі, після можна сісти за кермо автомобіля та повернутися до звичайного життя

ЯКІ ВІДЧУТТЯ ПІД ЧАС ГАСТРОСКОПІЇ

Перед початком дослідження Вам зроблять зрошення ротової порожнини розчином місцевого анестетика. Ваше головне завдання не ковтати слину і спокійно дихати. У положенні на лівому боці ендоскоп м'яко, без зусиль, під контролем зору вводиться через рот у стравохід і проводиться далі в шлунок і дванадцятипалу кишку. Загальна тривалість обстеження зазвичай 5-10 хвилин. Знаходження ендоскопа в ротової порожнині дратує корінь язика, але не перешкоджає повноцінному диханню. Якщо дослідження проводиться під внутрішньовенною анестезією, пацієнт під час ендоскопії спить.

ЧОГО ЧЕКАТИ ПІСЛЯ ЕЗОФАГОГАСТРОДУОДЕНОСКОПІЇ

Під час проведення ендоскопічного дослідження в амбулаторних умовах (поліклініка, діагностичний центр) пацієнт перебуває під наглядом протягом 15-30 хвилин, до закінчення дії анестетика.

Якщо проводилася внутрішньовенна анестезія, то цей період може бути більшим. Після обстеження пацієнт може відчувати почуття здуття живота за рахунок повітря, яким розправляється просвіт шлунка, неприємні відчуття в горлі, які проходять протягом доби. Приймати їжу і пити дозволяється після повного припинення дії анестетика (вільне ковтання, відсутність грудки в горлі) або після додаткової інформації лікаря, який проводив дослідження.

Висновок проведеної ендоскопії пацієнт отримує у лікаря відразу після процедури. Йому так само в усній формі даються пояснення про виявлені зміни і рекомендації щодо подальшого спостереження і консультаціях інших фахівців. Додатковий час необхідний при проведенні біопсії (гістологічний метод дослідження), яка робиться протягом 7-10 днів.

ПОКАЗАННЯ:

  • болі в животі
  • диспепсичні розлади печія
  • відрижка
  • нудота
  • блювота
  • порушення процесу ковтання і проходження їжі по стравоходу
  • втрата ваги
  • анемія

Також гастроскопія показана перед проведенням різних оперативних втручань і не тільки на шлунково-кишковому тракті.

ПІДГОТОВКА

Езофагогастродуоденоскопія проводиться натщесерце, тобто не можна приймати їжу і пити воду протягом 8-10 годин. Після гастроскопії можна їсти вже через півтори - дві години.

Перед гастроскопією необхідно ознайомити лікаря із результатами попередніх обстежень - рентгенологічних з використання контрасту, ендоскопічних та інших. Так само необхідно інформувати лікаря про стан свого здоров'я (про перенесені захворювання, операції на органах черевної та грудної порожнини, алергії).

МОЖЛИВІ УСКЛАДНЕННЯ

Діагностична езофагогастродуоденоскопія, виконана кваліфікованим лікарем, вкрай рідко призводить до ускладнень. Найчастіше це незначний біль або неприємне відчуття в горлі, яке швидко проходить. Ендоскопічні маніпуляції і операції можуть супроводжуватися виникненням кровотечі або розриву (перфорації) стінки органа. Якщо ускладнення виникає під час обстеження, лікар-ендоскопіст діагностує і вживає невідкладних заходів для його усунення. Якщо ускладнення виникає через деякий час після дослідження або втручання (вдома або в палаті) і проявляється утрудненим хворобливим ковтанням, здуттям шиї, болем за грудиною і в животі, ознобом необхідно негайно звернутися до лікаря або викликати карету швидкої допомоги.

Якщо у Вас виникли питання, що стосуються необхідності проведення езофагогастродуоденоскопії, наявність альтернативних методів обстеження, необхідно обговорити зі своїм лікарем все що цікавить Вас щодо процедури або звернутися за консультацією до фахівця, який займається ендоскопічними методами дослідження.​

ОБЛАДНАННЯ

У медичному центрі «Medical Plaza» можна зробити гастроскопію найсучаснішими гастроінтестинальними відеоскопами GIF - XP150N (зовнішній діаметр ендоскопа 5,5 мм) і GIF - Q150 (зовнішній діаметр 9,2 мм) з використанням системного відеоцентра Olympus CV-150 (Японія). Устаткування має високу роздільну здатність, дозволяє робити відеозапис у цифровому форматі, вести відеоархів, що дуже важливо для оцінки результатів лікування хворих у динаміці.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження