Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Ембріологія – це наука, яка вивчає розвиток ембріона з моменту запліднення яйцеклітини до постембріонального етапу. Відповідно до цього, ембріологом називають експерта в галузі ембріології, який спеціалізується на лікуванні безпліддя. Головним завданням такого фахівця стає максимально ефективне застосування сучасних діагностичних та лабораторних методів, спрямованих на досягнення єдиного результату – успішної вагітності жінки та народження здорової дитини.

«СІРИЙ КАРДИНАЛ» ДОПОМІЖНИХ РЕПРОДУКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Лікар-ембріолог не проводить стандартного прийому відвідувачів. Саме тому пацієнти медичних центрів екстракорпорального запліднення не завжди інформовані про роботу цього спеціаліста. Сферою його діяльності стають маніпуляції зі статевими клітинами та ембріонами, які після завершення всіх етапів розвитку перетворяться на здорових малюків.

Напрямок «ембріологія» в медицині з'явився зовсім недавно. Раніше підготовка таких фахівців не проводилась. Через це ембріологами часто стають колишні лікарі клінічної діагностики або біологи, що мають важливий досвід. Ці спеціалісти регулярно оновлюють свої знання, беруть участь у спільних симпозіумах, проводять зустрічі та обмінюються корисною інформацією.

ЩО В КОМПЕТЕНЦІЇ ЕМБРІОЛОГА?

Робота ембріолога займає відносно невеликий період часу. Вона починається з моменту вилучення жіночої яйцеклітини до її підсадки-імплантування. Перед цим фахівець разом з репродуктологом розробляє спільні дії щодо майбутньої програми екстракорпорального запліднення. Лікар-ембріолог та лікар-репродуктолог зазвичай діють в тандемі. Іноді може працювати один спеціаліст (репродуктолог-ембріолог), але це буває рідко.

Безпосереднім завданням ембріолога стає отримання яйцеклітин від пацієнтки з обробкою чоловічих статевих клітин для запліднення, проведенням самої процедури запліднення. Також цей фахівець займається спостереженням за ростом ембріонів, вибором кращих з них для проведення імплантації, заморозкою ембріонів та біоматеріалу. Лікар є відповідальним за функціонал лабораторії, в якій здійснюються запліднення та культивація ембріонів.

ТРУДНОЩІ В РОБОТІ ЕМБРІОЛОГА

Головне для ембріолога – отримання якісних статевих клітин. Якщо біологічний матеріал обох партнерів має високу якість, згодом вдається отримати здоровий та життєздатний ембріон, а також високі шанси на успішну вагітність. На жаль, так буває не завжди.

Лікарі-ембріологи постійно вирішують проблеми запліднення та росту клітин, тому що багато пацієнтів звертаються для проведення ЕКЗ з гінекологічними або урологічними патологіями та надією від них позбавитись. Статеві клітини таких людей мають не найкращу якість, а ембріолог змушує їх працювати.

Працюючи зі сперматозоїдами, фахівець під мікроскопом відбирає найкращий з них, після чого за допомогою голки вводить його до яйцеклітини. Цей метод під назвою ICSI часто використовують при чоловічому безплідді в розвинених країнах Європи.

При безплідді, яке мається у жінки, лікарю доводиться використовувати проблемну яйцеклітину. Вона може ставати такою під впливом вікових змін, при виснаженні фолікулярного запасу. Патологія також виникає, якщо ооцити втрачають здатність до розвитку після запліднення.

Критичні зміни яйцеклітини можуть відбуватися внаслідок хвороби, запалення, травми, невдалого хірургічного втручання. У цьому випадку проводиться екстракорпоральне запліднення – складний процес, який вимагає від лікаря ювелірної точності та врахування найменших дрібниць. Для отримання позитивних результатів в ембріолабораторії підтримуються спеціальний температурний режим та правильний рівень вологості, а наявне обладнання відрізняється високим рівнем точності й технологічності.

Завдяки сучасній апаратурі дії ембріолога або репродуктолога-ембріолога можна порівняти з фантастикою. Разом з тим пари, які вирішили завести дитину незважаючи на всі труднощі, не побачать, як і під чиїм контролем відбувається таїнство появи нового життя в лабораторії ЕКЗ. Пацієнтам варто знати, що немає сенсу шукати якихось особливих лікарів та сподіватися, що при безплідді допоможе тільки кращий ембріолог. На успішність проведених заходів впливають декілька факторів, про які мова піде далі.

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ УСПІХ?

Успішність професійної діяльності спеціаліста-ембріолога безпосередньо залежить від трьох факторів:

  • рівня кваліфікації;
  • наявності якісної медичної апаратури;
  • відповідального відношення до своєї роботи.

Відділення ДРТ, що працює при МЦ «Medical Plaza», об'єднує команду високопрофесійних лікарів-ембріологів. Спеціалісти мають у своєму розпорядженні сучасну ембріолабораторію, обладнану за останнім словом техніки.

Під час проведення важливих маніпуляцій фахівці використовують станцію ІКСІ, планшетний інкубатор ембріонів, систему моніторингу розвитку ембріонів у режимі «live-primo vision». Це дозволяє вирішувати будь-які завдання та проводити складні заходи, які є недоступними в інших медичних центрах.

Кожен лікар-ембріолог чудово володіє принципами вітрифікації (сучасної методики кріообробки) статевих клітин. Наші спеціалісти виконують весь спектр ембріологічних завдань, серед яких:

  • запліднення ооцитів методами ICSI, IVF, IMSI, PICSI;
  • проведення аналізу еякуляту за стандартам ВООЗ 2010 року;
  • MAR-тест;
  • посткоїтальний тест;
  • HBA-тест.

Такий підхід приносить закономірні плоди. Схвальні відгуки про роботу медичного центру залишають клієнти з різних регіонів України. Запоріжжя, Одеса, Харків, Львів – це далеко не повний перелік міст, звідки до нас приїжджають пацієнти з надією побороти безпліддя. До нашого центру також звертаються мешканці інших країн. Досягнути таких результатів вдалося завдяки згуртованості лікарського колективу, наявності надсучасного обладнання, щирій зацікавленості співробітників закладу у позитивних результатах лікування.

Ефективність програм екстракорпорального запліднення в МЦ «Медикал Плаза» перевищує 50%. Цей показник повністю відповідає рівню передових європейських та американських репродуктивних установ. Завдяки роботі відділення ДРТ народилося вже біля чотирьохсот прекрасних, абсолютно здорових дітей. Саме тому кожен ембріолог нашого центру може по праву пишатися своєю роботою.

Залишити заявку