Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Сучасні методи лікування холециститу визнані щадними і високоефективними. Операція при каменях в жовчному міхурі, проведена під контролем досвідченого лікаря, дозволяє назавжди позбутися від патології і повернутися до повноцінного життя. Після якісного медичного втручання гарантовані короткий реабілітаційний період і відсутність рецидивів. Вартість операції з видалення жовчного міхура залежить від стадії хвороби і персональних особливостей пацієнта.

ЩО ТАКЕ ХОЛЕЦИСТИТ

Холецистит - це хвороба, що протікає із запаленням в жовчному міхурі. Причиною його розвитку в основному стають патогенні мікроорганізми - сальмонела, кишкова паличка, стрептококи. У такому випадку говорять про некалькульозний (безкам'яний) різновиди патології.

В інших ситуаціях порушення провокується камінням жовчного міхура, травмуючими його стінки та утруднюють виведення жовчі. Така патологія називається калькульозний холецистит.

До решти причин розвитку хвороби належать:

 • гострі і хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, мають інфекційне походження;
 • похибки в харчуванні;
 • неправильне перетравлювання їжі, пов'язане з патологіями шлунка, печінки, підшлункової залози;
 • порушений обмін речовин;
 • регулярні запори;
 • хронічні інфекції;
 • дискінезія жовчних шляхів;
 • прийом гормональних контрацептивів;
 • вагітність;
 • ослаблений імунітет;
 • низька фізична активність.

Симптоматика холециститу в основному проявляється вагою, хворобливими приступами в правому підребер'ї. Також захворювання супроводжується:

 • гіркотою в роті;
 • нудотою, блювотою, відрижкою;
 • дискомфортом, що виникає після прийому жирної, гострої їжі, алкогольних, газованих напоїв;
 • посиленням болю після фізичних навантажень, стресів, переохолоджень;
 • метеоризмом;
 • жовтяницею;
 • слабкістю, запамороченнями.

Для холециститу характерні печінкові коліки, які характеризуються раптовим виникненням гострого болю у верхній ділянці живота і в правому підребер'ї. Також дискомфортні відчуття можуть поширюватися на ділянку попереку, правого плеча, лопатки.

Наявність одного або декількох таких симптомів є серйозною підставою для відвідування лікаря і проведення якісної діагностики. Зволікати з візитом в клініку небезпечно - запущене захворювання важче піддається лікуванню, вимагає тривалої реабілітації та може викликати небажані ускладнення.

ВИДИ ЗАХВОРЮВАННЯ

За характером перебігу калькульозний холецистит може бути:

 1. Гострим.
 2. Хронічним.

Гостра форма патології супроводжується запаленням і раптово виникають порушеннями відтоку жовчі. При такому різновиді холециститу симптоми проявляються одноразово, швидко наростають, проте при проведенні адекватного лікування йдуть без серйозних наслідків і ускладнень. Якщо виникає гострий холецистит, операція часто стає найбільш ефективним способом поліпшення стану хворого.

Хронічну форму захворювання, переважно вражаючу жінок після 40 років, відрізняє повільний розвиток, поступове пошкодження стінок жовчного міхура. Хвороба характеризується погіршенням відтоку жовчі і тривалим запальним процесом, здатним тривати протягом декількох місяців і навіть років. На тлі регулярних ушкоджень відбувається потовщення стінок і слизової, поява виразок і рубців, що ведуть до утворення нових каменів. При хронічній формі холециститу загострення провокуються різними факторами - фізичними перевантаженнями, недотриманням дієти і т.д.

ДІАГНОСТИКА ХОЛЕЦИСТИТУ В МЦ «МЕДІКАЛ ПЛАЗА»

Кваліфікований гастроентеролог медичного центру «Medical Plaza» виконує якісну діагностику всіх видів холециститу. Незважаючи на те, що прояви хвороби нагадують перебіг багатьох інших патологій шлунково-кишкового тракту, фахівець відразу поставить безпомилковий діагноз і призначить ефективне лікування.

Під час діагностики здійснюються загальні і спеціальні обстеження. При первинному прийомі обов'язкові:

 • збір анамнезу (знайомство зі скаргами пацієнта, виявлення спадкових особливостей і т.д.);
 • проведення загального огляду (пальпації);
 • детальне вивчення історії хвороби та результатів попередніх обстежень;
 • призначення додаткових діагностичних процедур (аналізу крові, УЗД, рентгену органів черевної порожнини).

У разі необхідності загальне обстеження доповнюється фіброгастродуоденоскопією, томографією. Завершивши огляд, лікар обговорить з пацієнтом терміни лікування, розповість про особливості проходження реабілітації.

СПОСОБИ ЛІКУВАННЯ ПАТОЛОГІЇ

За відсутності ефективних лікувальних заходів одужання при холециститі відбувається вкрай рідко. Незважаючи на це, деякі пацієнти намагаються лікуватися від запалення жовчного міхура народними засобами. При цьому досить часто виникають ускладнення і інші неприємні наслідки.

Фахівці клініки «Медікал Плаза» проводять лікування холециститу з урахуванням стадії захворювання і ступеня вираженості порушень з боку шлунково-кишкового тракту. При хронічній формі патології, яка перейшла в стадію ремісії, актуальності набувають:

 • дієта, заснована на відмові від жирного, гострого, смаженого;
 • мінімізація фізичних навантажень;
 • планове хірургічне втручання.

У разі загострення холециститу пацієнти потребують госпіталізації, операційному лікуванні, дотримання постільного режиму, проведення дезінтоксикаційної терапії.

НАСКІЛЬКИ ЕФЕКТИВНІ ЛІКАРСЬКІ ПРЕПАРАТИ?

Медикаментозне лікування, засноване на призначенні спазмолітиків, антибіотиків, жовчогінних засобів, найчастіше застосовується в якості додаткової міри впливу. Найбільш позитивні результати забезпечує рання операція при холециститі, що дозволяє протистояти розвитку будь-яких ускладнень.

На сьогоднішній день фахівці всього світу віддають перевагу хірургічного методу лікування, суть якого полягає у видаленні жовчного міхура разом з утвореним камінням. Існує два варіанти втручання:

 • лапаротомна холецистектомія;
 • лапароскопічна холецистектомія.

У першому випадку порожнинна операція жовчного міхура має на увазі великий розріз у ділянці передньої черевної стінки. Після процедури на тілі залишається рубець близько 20-25 см в довжину. Нині метод лапаротомної холецистектомії вважається застарілим. Така операція на жовчному міхурі застосовується тільки за відсутності сучасного медичного обладнання.

У переважній більшості випадків перевага віддається лапароскопічній холецистектомії, що має значні переваги перед класичним втручанням.

ЛАПАРОСКОПІЧНА ХОЛЕЦИСТЕКТОМІЯ - СУЧАСНА ЩАДНА ОПЕРАЦІЯ ПРИ ХОЛЕЦИСТИТІ

Лапараскопічна операція з видалення жовчного міхура базується на використанні відеообладнання і спеціальних ендоскопічних інструментів. Сучасні хірургічні пристосування вводяться в черевну порожнину через отвори, що мають діаметр менше 1 см.

При видаленні жовчного міхура суть операції полягає в усуненні тільки проблемного органа

Протоки при цьому вдається зберегти. Навіть після втручання вони повноцінно виконують свої основні функції та забезпечують надходження жовчі в дванадцятипалу кишку.

Через 4-6 годин після операції пацієнт піднімається з ліжка і починає ходити. У перший же вечір можна пити. Вранці дозволений легкий сніданок. Через добу більшість прооперованих виписуються з клініки.

Після того, як операція виконана при калькульозному холециститі, пацієнти живуть повноцінним життям. Процедура вважається максимально щадною і не залишає слідів на тілі.

ДДля успішного відновлення наші фахівці розробляють ефективні післяопераційні рекомендації. Завдяки уважному спостереженню медперсоналу реабілітація проходить без будь-яких ускладнень.

ПЕРЕВАГИ ОПЕРАЦІЇ

Лапароскопія жовчного міхура має чимало переваг, завдяки яким їй віддається перевага перед класичним втручанням:

 • незначний травматизм тканин;
 • мінімальний больовий синдром;
 • виконання косметичних, малопомітних розрізів, що мають в діаметрі до 0,5 см;
 • низький ризик виникнення післяопераційних ускладнень;
 • прискорене відновлення, що займає не більше 3-4 діб.

Безпека методу дозволяє оперувати навіть літніх осіб, які мають різні супутні патології.

Після виписки з клініки реабілітація проходить в домашніх умовах. При цьому необхідно ретельно дотримуватися рекомендацій лікаря, що стосуються прийому призначених медикаментів, режиму активності. Обов'язковою є дієта після операції при калькульозному холециститі.

ЛІКУВАННЯ ХОЛЕЦИСТИТУ В МЦ «MEDICAL PLAZA»

Фахівці клініки «Medical Plaza» володіють усіма актуальними методами лікування патологій жовчного міхура. У медичному центрі застосовуються новітні технології та сучасна апаратура, що дозволяють проводити малотравматичне відеоендоскопічне втручання і забезпечувати повне одужання. Якщо Вам призначено видалення жовчного міхура, ціна операції в МЦ «Медікал Плаза» стане однією з найдоступніших в Україні.

Наші лікарі дотримуються кращих європейських стандартів лікування холециститу. Післяопераційна реабілітація проводиться в умовах комфортного стаціонару, під пильним наглядом грамотного медперсоналу. Також в центрі є відділення інтенсивної терапії, оснащене всім необхідним обладнанням.

Перед початком лікування пацієнти проходять детальну діагностику. Перш ніж визначити, скільки коштує операція жовчного міхура, фахівець уважним чином вивчає індивідуальні особливості кожного хворого.

Залишити заявку