Краще один раз побачити ...

Кажуть, що існує тільки одна людина на Землі, яка знає тебе на дев'ять місяців більше, ніж всі інші люди. Це твоя мама. У разі ЕКЗ такою людиною є ще й ембріолог. Саме він першим бачить зародження нового життя.

Кожен робочий день ембріолога починається з оцінки стану ембріонів. Для цього чашка з ембріонами з інкубатора переноситься на предметний столик мікроскопа, де візуально визначаються якісні характеристики ембріонів. Потім чашка повертається на місце, в інкубатор до наступного ранку. Усе, що відбувається з ембріонами протягом доби, залишається за кадром.

І хоча існують чіткі критерії якості ембріона в певні проміжки часу, цікаво було б поспостерігати за тим як, наприклад, ділиться ембріон, чи не так? І така можливість у нас з'явилася!

В арсеналі нашої ембріолабораторії знаходиться унікальна система спостереження за ембріонами в режимі реального часу «PrimoVision».

Фактично, система «PrimoVision» - це компактний цифровий потужний мікроскоп, який поміщений в інкубатор для культивування ембріонів і оснащений відеокамерою.

Primo Vision виробляє фотозйомку ембріонів через задані проміжки часу в кількох фокальних площинах, обробляє і зберігає зображення, складає з них відеоряд розвитку ембріона і виводить його на екран. Це означає, що тепер ембріолог може детально переглянути основні клітинні події: час настання, тривалість і синхронність перших поділів, «правильність» дроблення, наявність мультиядерності тощо. Окрім цього, пацієнти можуть отримати диск із записом розвитку їхніх малюків з 1-го дня зачаття!

Культивування ембріонів за допомогою Primo Vision має ряд переваг, що ставить його на порядок вище культивування в звичайних інкубаторах з системою щоденної одноразової оцінки якості ембріонів. Така технологія дозволяє класифікувати ембріони за морфологією і якістю, не виймаючи чашок з інкубатора. Чашки залишаються у фіксованому положенні, що виключає ризик впливу негативних факторів зовнішнього середовища і знижує імовірність пошкодження ембріонів.

Відеоспостереження за ембріонами дає можливість точно оцінити не тільки їх морфологію, а й динаміку розвитку, допомагає порівняти ембріони між собою і вибрати кращий з них для перенесення в порожнину матки.