Заміна грудних імплантів
Реендопротезування грудей – це різновид хірургічного втручання, під час якого проводиться видалення чи заміна імплантатів. Операція може призначатися з низки причин – як естетичних, так і медичних.
Показання
Заміна імплантів молочних залоз дозволяє скоригувати форму та розмір грудей залежно від побажань жінки, а також виправити наявні деформації після попередньої мамопластики. До речі, при коректному виборі розміру протезу та його високій якості повторна операція, швидше за все, не знадобиться. Виріб від перевіреного виробника може прослужити довгі роки, не завдаючи дискомфорту і не викликаючи проблем зі здоров'ям. Для цього використовуються інноваційні матеріали та до дрібниць продумується форма. Однак з різних причин необхідність у реендопротезуванні все ж таки може виникнути.
Медичні
Підставою для заміни грудних імплантів можуть стати:
- капсулярна контрактура, що супроводжується утворенням щільної фіброзної капсули, яка стискає протез;
- механічні травми грудей, що спричинили порушення цілісності імплантату;
- запальний процес;
- інфікування;
- гематома;
- відторгнення;
- некроз (омертвіння) тканин;
- атрофічні зміни;
- синмастія (зміщення молочних залоз, внаслідок якого вони виглядають зрощеними);
- серома (аномальне скупчення серозної рідини);
- переворот чи міграція (зміщення) імплантату;
- ефект "дабл-бабл" (формування подвійної складки);
- птоз (опущення) протезу;
- погане загоєння;
- провисання грудей;
- асиметрія;
- кальцинація тканин;
- використання протеза низької якості, що спричинило проблеми.
Має місце бути і планова заміна імплантатів. Згідно з європейськими стандартами, середній термін експлуатації протезів становить 10 років. Однак сучасні вироби можуть прослужити набагато довше. Вони менш схильні до зношування. Навіть у разі розриву вміст не витече назовні і не становитиме небезпеки здоров'ю жінки.
Особисті переваги
Повторна операція може бути проведена через прагнення самого пацієнта видалити або замінити грудні імплантати. Причиною цього може стати:
- невідповідність результатів з очікуваннями;
- неправильний вибір форми або розміру виробу;
- зміна смакових переваг (бажання ще більше збільшити груди);
- прагнення повернутися до своїх природних форм;
- зміна естетики грудей після різкого схуднення або набору ваги, годування груддю, а також через вікові зміни організму.
Різновиди
Процедура з корекції грудних імплантів може відрізнятися залежно від причин, які спричинили необхідність повторної корекції, або побажань самої пацієнтки:
- Зміна розміру та форми грудей. Для цього лікар видаляє протез разом із капсулою та встановлює новий імплантат. Розрізи робляться там, де й минулого разу. Це дозволяє мінімізувати ризик утворення додаткових рубцевих змін.
- Значне збільшення молочних залоз. Для того, щоб уникнути розтягування тканин та інших проблем, лікар поетапно збільшує груди, в кілька підходів.
- Видалення імплантату та проведення підтяжки грудей. Дозволяє усунути зайве розтягнення тканин.
- Заміна ендопротезу через закінчення терміну придатності.
- Санація інфекційного осередку навколо імплантату;
- Зміна розташування ареоли та соска.
Заміна імплантів проводиться під загальним наркозом і зазвичай триває не більше двох годин. Спочатку хірург видаляє старий протез разом із фіброзними тканинами навколо нього, і вже після цього – вживлює новий. Реендопротезування може бути проведено одномоментно з видаленням старих імплантатів, а може – згодом. Другий варіант може знадобитися у тих випадках, коли хірургу необхідно скоригувати форму грудей та зробити підтяжку м'яких тканин.
Хід операції
Процедура із заміни імплантів грудей вимагає підготовки та проводиться строго за прописаним алгоритмом:
- Первинна консультація хірурга. Лікар оглядає жінку, оцінює стан молочних залоз, тканин та ендопротезу, після чого разом із нею обговорює нюанси майбутньої операції.
- Діагностика. Для унеможливлення найменших ризиків здоров'ю жінки проводиться повне обстеження її організму. При виявленні протипоказань до проведення реендопротезування операція відкладається. У рамках передопераційної діагностики пацієнтам призначається загальний та біохімічний аналіз крові, коагулограма, аналіз на інфекції та ЗПСШ. Проводиться флюорографія та ЕКГ. Для повної оцінки стану молочних залоз призначається УЗД чи мамографія. Також потрібна консультація вузьких фахівців.
- Підготовчий етап. За місяць до операції важливо унеможливити шкідливі звички: куріння, вживання алкоголю. Під заборону потрапляють препарати, що впливають на згортання крові, у тому числі всім відомий аспірин.
- Оперативне втручання за обраним заздалегідь методом. Якщо розмір протезу однаковий, його встановлюють на колишнє місце, якщо відрізняється – доведеться сформувати нове ложе. Проведення підтяжки грудей потребує проведення нових надрізів.
- Накладення швів та пов'язки. При необхідності встановлюється дренажна система виведення зайвої рідини. Для зменшення набряку та фіксації молочних залоз надягають підтримуючий бюстгальтер.
- Реабілітація. Сучасний підхід у хірургії дозволяє уникнути тривалого періоду відновлення. Протягом першої доби жінка залишається у клініці під пильним наглядом фахівця.
- Оцінка результатів. Фінальний огляд проводиться через 6-8 тижнів.
Безпосередньо сама операція проводиться у три основні етапи. Насамперед витягується ранньо встановлений імплантат. Далі проводиться капсулотомія. Капсула, яка утворилася навколо протеза, використовується як ложе. Якщо вона стає щільною і збільшується у розмірі, від неї більше шкоди, ніж користі. Для виправлення ситуації проводиться видалення. Завершальний етап реендопротезування – встановлення нових імплантатів.
У плановому порядку реендопротезування призначається не раніше як за 6 місяців після первинної корекції. Однак у екстрених випадках (запалення, капсулярна контрактура, розрив імплантату та ін.) операцію можуть провести раніше.
Період реабілітації
Реендопротезування – це складна операція, тому у перші 24 години пацієнти залишаються у медичній установі для контролю їхнього стану. За кілька годин після операції дозволяється ходити. Шви видаляють через 10 днів після реендопротезування. До цього за встановленим графіком проводяться хірургічні огляди, які не варто ігнорувати.
Щоб уникнути розвитку ускладнень та зняття хворобливих відчуттів призначається аналгетична, протизапальна та антибактеріальна терапія. Протягом першого місяця можуть бути гематоми, набряклість, порушена чутливість. Це варіант норми і вимагає медичного втручання.
Для успіху повторної корекції першорядне значення має підготовчий етап та поведінка пацієнтки під час реабілітації. Відновлювальний період реендопротезування набагато коротший, ніж при первинній операції, проте він також вимагає уважного дотримання режиму та призначень лікаря. Для якнайшвидшого відновлення організму рекомендується:
- Постійне носіння компресійної білизни (є профілактикою зміщення імплантату та розходження швів);
- правильне харчування (по можливості повністю відмовитися від солі);
- дотримання питного режиму;
- виключення теплових процедур (відвідування сауни, лазні, солярію, прийом гарячої ванни);
- не мочити груди протягом двох тижнів;
- відмова на час від керування автомобілем;
- контроль за тим, щоб не піднімати руки над головою, щоб уникнути зміщення імплантату;
- виключення статевих контактів на два-три тижні;
- відмова від шкідливих звичок;
- проведення лікувального масажу грудей;
- захист грудей від здавлювання та ударів;
- сон на боці чи спині, але не на животі;
- обробка шкіри спеціальними мазями та лосьйонами;
- обмеження інтенсивних фізичних навантажень та підйому тяжкостей.
Можливі ускладнення
Після повторної корекції грудей ускладнення виникають дуже рідко. Якщо вони все ж таки трапляються, то проявляються у вигляді:
- сероми;
- гематоми;
- фіброзу;
- алергічної реакції;
- інфікування;
- подвійної складки;
- запальної реакції;
- втрати чутливості.
При дотриманні правильної техніки реендопротезування, правильно підібраних імплантатів та дотриманні післяопераційних рекомендацій ризики ускладнень мінімальні. Неприємні наслідки можуть виникнути через недостатнє передопераційне обстеження та ігнорування наявних протипоказань до операції. До них відноситься: цукровий діабет, онкологія, запальні та інфекційні захворювання, психічні розлади, порушення зсідання крові, тяжкі соматичні патології, ожиріння, ревматизм, вовчак, ВІЛ. Процедура не проводиться в період вагітності та лактації, а також пацієнтам, які не досягли повноліття.
Чи потрібно згодом замінювати імпланти?
Незважаючи на те, що терміну придатності у сучасних ендопротезів немає, приблизно через десять років все ж таки знадобиться повторна корекція. І найчастіше справа не в якості самого імплантату, а в тих змінах, які зазнає жіночий організм. Коливання ваги, вікові трансформації, лактація, шкідливі звички – все це не найкраще відбивається на тілі.
Повторна корекція, як правило, проводиться з естетичних міркувань для підтяжки грудей та надання їй гарної форми. Також можуть виникнути непередбачені обставини, що потребують екстреного проведення реендопротезування.
Як довго можна носити?
Термін служби імплантату індивідуальний у кожному окремому випадку. Іноді повторна корекція потрібна вже за кілька років, тоді як інші можуть радіти результатам операції 10-20 років. Тривалість експлуатації багато в чому залежить від типу протеза, виробника та матеріалу виготовлення.
До раннього зношування імплантату можуть призводити різні причини:
- наповнювач, який стоншує оболонку ендопротезу;
- зменшення товщини капсули;
- вплив імунних клітин організму, які борються з чужорідним тілом;
- протікання;
- деформація форми;
- низька якість імплантату.
Сучасна технологія виробництва імплантатів зазнала змін. Вони міцні, зносостійкі та абсолютно безпечні.
Для проведення реендопротезування грудей звертайтесь до клініки «Medical Plaza». Нашим спеціалістам можна довіряти. Вони справжні експерти з пластичної хірургії. Ми використовуємо лише якісні та безпечні для здоров'я імплантати із сучасних матеріалів.
Нашими пріоритетами є здоров'я, комфорт та безпека кожного пацієнта. Клініка обладнана високотехнологічною апаратурою експертного рівня, використання якої дозволяє мінімізувати травмування тканин, швидше відновитися та досягти максимальної ефективності у вигляді вражаючих результатів маммопластики.
Отже, реендопротезування молочних залоз – це операція із заміни грудних імплантатів. Вона може проводитися за медичними показаннями чи за бажанням пацієнта. Операція потребує ретельної підготовки пацієнта. І тому проводиться повне обстеження організму щодо виявлення протипоказань. Це досить поширена операція, яка відпрацьована до дрібниць. Відповідна кваліфікація хірурга, належна якість протезу та дбайливе ставлення самої пацієнтки до свого здоров'я забезпечують повну безпеку процедури. Щоб уникнути ускладнень у майбутньому важливо дотримуватись рекомендацій у період реабілітації та своєчасно відвідувати хірурга до зняття швів. Остаточний результат можна оцінити після декількох місяців.