Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Гінекологія - один з перших напрямків медицини, де високу затребуваність отримала робот-асистована хірургія. І основною точкою використання цієї технології є випадки, коли лікарю доводиться працювати в «невеликих анатомічних просторах». Наприклад, цей метод дозволяє ефективно лікувати пухлини в яєчниках.

Які пухлиноподібні утворення придатків видаляють за допомогою Da Vinci

 • Доброякісні. Кісти яєчників, часто зустрічаються в поєднанні з ендометріозом або виникають внаслідок порушення менструального циклу. Зазвичай діагностуються у молодих жінок.
 • Помежеві. Характерні для пацієнток старше 30 років. При дослідженні під мікроскопом можуть бути визначені, як злоякісні. Однак, за клінічним перебігом в більшій мірі схожі на доброякісні пухлини. Дуже рідко можуть стати причиною поширення метастазів, однак часто рецидивують.
 • Злоякісні. Зустрічаються у жінок різного віку, небезпечні тим, що проявляються тривожними симптомами на пізніх стадіях.

Операція з видалення пухлини яєчника, незалежно від її виду, нерідко є найголовнішим методом для повного лікування захворювання. У випадках злоякісності процесу, може бути показано максимально радикальне хірургічне втручання, яке передбачає видалення всіх органів жіночої репродуктивної системи. Тому не втомлюємося повторювати, що чим раніше пухлина придатка у жінок буде виявлена, тим вище шанс зберегти життя і здоров'я.

Чому хірург обирає видалення кісти яєчників робот-асистованим способом

В даний час роботична хірургія розглядається, як наступний після лапароскопії еволюційний етап розвитку хірургічних технологій. Вона дозволяє вирішувати такі завдання під час операції, які через недосконалість традиційного ендоскопічного інструментарію не вирішується за допомогою інших малоінвазивних методів. Ці переваги виражені в основному постулаті, що характеризує робот-асистувану технологію: хірургія малих важкодоступних просторів і областей.

Операція з видалення кісти яєчника за допомогою робота Да Вінчі особливо рекомендована жінкам репродуктивного віку, оскільки відрізняється мінімально можливою травматизацією. Це означає, що буде мінімальне втручання хірурга в роботу органів і систем організму.

Технологічні переваги Da Vinci в порівнянні з іншими ендоскопічними системами

 • Висока точність руху рук лікаря і мінімальний масштаб руху. Наприклад, хірург на консолі переміщує руку на 3 см, а робот в області операційного поля переміщується лише на 3 мм.
 • Максимально чітка візуалізація. Лікарю картинка виводиться в стереоформаті (3D-зображення), а не на плоскому екрані. Це забезпечує можливість проникати інструментами в ті простори, куди при іншому обладнанні доступ неможливий.
 • Функціональність. «Руки» робота-хірурга можуть в силу унікального конструктивного рішення так повертатися і згинатися, як неможливо при іншому ендоскопічному втручанні.

Також не можна не відзначити, що видалення кіст яєчників роботом Da Vinci забезпечує хороший косметологічний результат. Інструменти вводяться через мікропрокол в передній черевній стінці. Після реабілітації на шкірі практично не залишається слідів серйозного хірургічного втручання. Цей момент особливо важливий для молодих жінок.

Своєчасне видалення пухлини яєчника вбереже від серйозних проблем зі здоров'ям

Статистичні дані вказують, що в більшості випадків новоутворення з'єднуються з придатками через ніжку, крізь яку проходять судини і нерви. При виникненні перекручення ніжки виникає ішемія, що призводить до некрозу тканин. У такій ситуації жінка зіткнеться з низкою неприємних факторів:

 • різкі пекучі болі - іноді можуть провокувати втрату свідомості;
 • підвищення температури тіла;
 • виділення з піхви;
 • скачки артеріального тиску.

Якщо пухлина великого розміру, то вона може тиснути на кишечник і сечовий міхур, що загрожує

 • метеоризмом;
 • проблемами з дефекацією;
 • розладами дизуричного характеру.

Крім того, неліковані пухлиноподібні утворення яєчників можуть призводити до гормональних збоїв, порушенням роботи придатків, нестабільності менструального циклу.

Шановні жінки, не варто доводити ситуацію до критичної. Найефективніший захід попередження серйозних гінекологічних захворювань - регулярні профілактичні огляди у гінеколога.

Якщо ж проблема вже діагностована - це не привід для паніки, в медичному центрі «Медікал Плаза» створені унікальні умови для хірургічного лікування пухлин яєчника на найвищому технологічному рівні. Хірург-людина і хірург-робот в тісній співпраці вирішують навіть найскладніші проблеми жіночого здоров'я. Все, що потрібно жінці - зателефонувати на контактну лінію нашої клініки, адміністратор оперативно запише до потрібного фахівця.

Залишити заявку