Медичний центр - Medical Plaza
Gynecologist
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Вірус папіломи людини – це підступне захворювання, яким дуже легко заразитися і якого практично неможливо позбутися. Деякі штами онкогенні і можуть спричиняти рак. Лікування, спрямованого на боротьбу з інфекцією, не існує. Однак є надійний спосіб запобігти зараженню – це вакцинація.

Навіщо потрібна?

ВПЛ-щеплення – це високоефективна профілактика інфікування папіломавірусом. Вона сприяє виробленню антитіл проти цього вірусу та попереджає розвиток небезпечних для здоров'я та життя ускладнень.

Папіломавірус – це висококонтагіозний вірус, тобто дуже заразний і легко передається від людини людині при тілесному контакті, переважно статевому. Від нього ніхто не застрахований: ні жінки, ні чоловіки, ні діти.

Вчені стверджують, що практично кожна сексуально активна людина обов'язково зустрінеться із ВПЛ. Чим більше сексуальних партнерів, тим вища ймовірність інфікування. Навіть використання презервативу не є стовідсотковою гарантією від вірусу.

Підступність цього вірусу полягає в тому, що людина може навіть не підозрювати про її наявність. ВПЛ-інфекції зустрічаються настільки часто, що практично у кожної людини у певний момент життя розвивається щонайменше один тип папіломавірусу. Встановлено, що близько 70% мешканців земної кулі є носіями ВПЛ.

На даний момент виявлено близько ста різних штамів цього збудника. Одні є нешкідливими, інші можуть призвести до розвитку серйозних захворювань, причому смертельно небезпечних. Найнебезпечнішими вважається 16 та 18 тип. Майже у кожного онкохворого виявляється папіломавірус.

Вакцина від папіломавірусу знижує ризик розвитку:

  • гортанних кондилом;
  • аногенітальних бородавок;
  • рецидивуючого респіраторного папіломатозу;
  • орофарингеального раку, мигдаликів, кореня язика;
  • рак піхви, шийки матки, вульви;
  • у чоловіків – рак прямої кишки та статевого члена.

Вакцинація забезпечить захист на довгі роки. Дослідження показують, що у жінок, які зробили щеплення від раку шийки матки 15 років тому, в організмі також були антитіла до ВПЛ.

Специфічна імунізація не має лікувальної дії. Пройти вакцинацію важливо до ризику зараження. Щеплення має превентивний характер. Хоча вона не вилікує вже наявний вірус, проте допоможе не заразитися у майбутньому.

"Підхопити" вірус можна вже при першому ж сексуальному контакті, тому лікарі рекомендують імунізацію ще до початку статевої активності. Вважається, що найкраща імунна відповідь буде отримана при вакцинації у шкільні роки, ніж якщо робити аналогічну процедуру у більш дорослому віці. У всіх, хто не вакцинувався, високий ризик заразитися ВПЛ та передати його іншим.

ВПЛ та рак шийки матки

Головним винуватцем розвитку раку шийки матки є ніхто інший, як ВПЛ. Це один із найпоширеніших видів раку серед жінок. Щороку від нього вмирає понад 300 тисяч. Вакцина проти раку шийки матки могла б запобігти більшій частині цих випадків.

Хвороба небезпечна тим, що пізно виявляється, оскільки на ранніх стадіях вона мало турбує жінку. При цьому смертність дуже висока. Ось чому так важливе щеплення проти раку шийки матки, воно може врятувати життя.

Вакцина від раку шийки матки – це доведений ефективний спосіб захисту. Вона знижує ризик захворювання до 90%. Після вакцинації також формується перехресний імунітет, який забезпечує захист і від пухлин, викликаних іншими типами вірусу.

Наскільки  безпечна?

Вакцини від ВПЛ містять лише порожню оболонку вірусу. Генетичний матеріал збудника відсутній. Розрізнені нежиттєздатні вірусоподібні білки фізично не в змозі викликати захворювання, проте їх достатньо для вироблення стійкого імунітету. Організм реагує на них так само, як і на справжню вірусну інфекцію та починає виробляти антитіла, що дозволяє створити надійну систему імунного захисту, здатну нейтралізувати вірус у разі, якщо організм знову зіткнеться з ним. По суті, вакцина «навчає» розпізнавати небезпеку. Тому при майбутній атаці вірусу організм вже буде готовий і зможе захистити себе.

Вакцинація від папіломавірусу абсолютно безпечна, ймовірність зараження ВПЛ виключена. Для профілактики ВПЛ використовують рекомбінантні, тобто неживі, вакцини, які не можуть спричинити інфікування. Якщо вірус вже є в організмі, щеплення його не активізує.

На фертильність імунізація не впливає. Проблем із зачаттям та безпліддя також не викликає. У ході численних досліджень було встановлено, що щеплення значно скоротило кількість передракових станів.

Якийсь час існувала думка, що щеплення від ВПЛ порушує роботу головного мозку. Пояснювалося це дослідженнями, під час яких було встановлено, що вакцинація мишей призвела до неврологічним проблемам. Однак пізніше було встановлено, що лабораторні тварини отримали препарат у дозуванні, що у тисячу разів перевищує звичайну для людини.

Вакцини проти ВПЛ не містять ртутних сполук, у тому числі тіомерсалу. Для максимально ефективної дії виробник може додавати незначну кількість ад'ювантів для посилення імунної реакції організму. Подібні речовини зустрічаються в повітрі, яким ми дихаємо, їжі, яку їмо, та косметиці, якою щодня користуємося.

Протягом 30 хвилин після вакцинації пацієнти повинні залишатися під наглядом лікарів, щоб уникнути розвитку алергічної реакції негайного типу. Щеплення легко переноситься пацієнтами та рідко викликає побічні ефекти. Все ж таки деякі пацієнти (близько 1%) відзначають появу місцевих симптомів у вигляді почервоніння, болю та набряклості в місці ін'єкції, які швидко проходять і не вимагають медичного втручання. Це мінімальні незручності порівняно із захворюваннями, які несуть загрозу життю.

Вкрай рідко можуть розвинутися загальні симптоми: втрата свідомості, запаморочення, головна біль, підвищення температури тіла, міалгії, диспепсичні розлади, загальне нездужання і слабкість. Побічні ефекти у нормі проходять протягом двох днів. Якщо після повернення додому ви помітили ознаки важкої алергічної реакції у вигляді кропив'янки, набряку обличчя та горла, утрудненого дихання, прискореного серцебиття, запаморочення або слабкості, негайно зверніться за медичною допомогою.

Як вона робиться?

Вакцинація від ВПЛ в Україні не входить до загального календаря щеплень, тому її можна зробити лише власним коштом. Спеціальна підготовка не потрібна, проте для виключення протипоказань потрібна консультація терапевта або педіатра.

ВПЛ-щеплення може бути зроблено одночасно з іншими вакцинами. Вакцинація допускається до проведення з 9-річного віку. Як рекомендація щеплення показано до 26 років. Однак у деяких випадках імунізація може бути проведена і у старшому віці.

Щеплення робиться внутрішньом'язово в ділянку стегна чи плеча. Офіційно зареєстровано лише дві вакцини - Гардасил і Церварікс американського та бельгійського виробництва відповідно. Вони забезпечують надійний захист проти найбільш небезпечних видів ВПЛ - 16 і 18. При цьому Гардасил також сприяє виробленню антитіл до 6 і 11 типу, які найчастіше викликають появу кондилом, а Церварікс - до 33 і 45. Якщо використовується Гардасил, ревакцинація необхідна через два та шість місяців після першої дози. Церварікс потребує ревакцинації через один та шість місяців. Дітей до 15 років прищеплюють дворазово з інтервалом 6-12 місяців.

Після вакцинації не потрібно жодного спеціального обстеження. Проте щеплення не виключає необхідності у проведенні регулярного скринінгу раку шийки матки. Вакцина захищає від більшої частини, але не всіх штамів ВПЛ.

Протипоказання

Щеплення від ВПЛ заборонено у таких випадках:

  • період вагітності;
  • тяжка реакція на попередню дозу щеплення;
  • підвищена температура, пропасниця;
  • алергія на компоненти, що входять до складу;
  • запально-інфекційні захворювання, що супроводжуються зниженням імунітету;
  • курс променевої терапії;
  • схильність до кровотеч, гемофілії, тромбоцитопенії;
  • лікування антидепресантами.

Вакцини не тестуються на вагітних, тому немає жодних фактів, що щеплення здатне завдати шкоди ембріону, проте з метою обережності жінкам не рекомендується проходити вакцинацію до закінчення вагітності. Протягом усього курсу специфічної імунізації слід застосовувати методи контрацепції. Лактація не є обмеженням до проведення вакцинації, оскільки компоненти щеплення не проникають у грудне молоко.

Якщо жінка пройшла специфічну імунізацію, а потім дізналася про своє становище, це не є показанням для переривання вагітності. Проте ревакцинація має проводитися вже після пологів.

Вартість

Якщо ви ставите питання, де можна зробити щеплення від раку шийки матки, звертайтеся до клініки Medical Plaza. Щоб записатись на процедуру або уточнити деталі її проведення, залиште заявку на сайті або зверніться до нас за вказаним телефоном.

Перед щепленням наші фахівці проведуть огляд, щоб виключити можливі протипоказання та детально розкажуть про особливості процедури та можливі реакції. Усі вакцини зберігаються у правильних умовах із дотриманням температурного режиму. Кожному пацієнту в нашій клініці буде складено індивідуальний графік щеплень, що відповідає стану здоров'я та способу життя.

Вартість щеплення від раку шийки матки не може бути маленькою, тому що для імунізації використовуються оригінальні високоочищені вакцини з доведеною ефективністю від перевірених та надійних постачальників. Однак це все-одно обійдеться дешевше, ніж лікувати наслідки ВПЛ. А через високий онкогенний ризик це взагалі може закінчитися трагічно.

Послуга

Ціна, грн.

Щеплення із вартістю препарату "CERVARIX" (дорослі)

від 3400

Отже, ВПЛ - це вкрай заразне захворювання, яке може виявитися і онкогенним. Найчастіше воно передається контактним чи статевим шляхом. Лікування, спрямованого на боротьбу з інфекцією, зараз не існує. Однак є надійне рішення, за допомогою якого можна запобігти зараженню – і це вакцинація. Щеплення не лікує хворих людей, проте захищає здорових. Якщо людина була інфікована до вакцинації, цей захід ніяк не допоможе. Ось чому фахівці рекомендують щеплення ще до початку статевої активності. Щеплення не містить вірусних частинок, а отже, зараження виключено. Перед проведенням процедури пацієнта обов'язково огляне лікар для виключення протипоказань. Вакцинація дає довгостроковий захист!

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження