Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Септопластика – це операція з виправлення носової перегородки та різновид ринопластики. Маніпуляція дозволяє здійснювати корекцію деформованої перегородки.

Септопластика є ефективною хірургічною процедурою, яка допомагає значно поліпшувати самопочуття людини та (за необхідності) її зовнішність. Метод застосовується стосовно пацієнтів будь-якої статі, що мають певні патології в будові носової перегородки. Сучасні медичні технології дозволяють проводити септопластику повністю безпечно та уникати потреби у повторному втручанні.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА СЕПТОПЛАСТИКА?

Основне призначення операції – корекція форми носової перегородки. Остання є тонкою стінкою, розташованою між ніздрями. За відсутності будь-яких порушень перегородка носа залишається прямою та успішно виконує свою головну функцію – поділяє ніс на два однакових проходи, через які рівномірно рухаються повітряні потоки та забезпечують нормальне дихання.

Даний орган складається з двох видів тканини:

 • хрящової, яка формує його передню частину;
 • тонкої кісткової, що утворює задній відділ.

Операція на перегородці носа проводиться, якщо виникає естетична необхідність поліпшити її форму, або при наявності медичних показань. Процедуру рекомендується виконувати не раніше 16-18 років, після того, як завершиться формування лицьового скелета.

Септопластика передбачає декілька послідовних етапів. Всі маніпуляції здійснюються всередині порожнини носа. Це дозволяє уникнути появи на обличчі будь-яких слідів хірургічного втручання.

У МЦ «Medical Plaza» застосовується сучасна методика септопластики – ендоскопічна процедура. Цей метод визнаний «золотим стандартом» при усуненні дефектів носової перегородки.

Ендоскопічна операція допомагає рятувати пацієнтів від серйозних порушень носового дихання та виконується після ретельної ЛОР-діагностики. Вартість септопластики в нашому центрі вважається однією з найбільш доступних в країні.

ПРИЧИНИ ТА СИМПТОМИ ВИКРИВЛЕНОЇ ПЕРЕГОРОДКИ

Як повідомляє сучасна статистика, викривлення перегородки носа мається у 25% дорослого населення. Патологія виникає з різних причин, серед яких переважають:

 • отримані травми;
 • неправильний ріст кісток та хрящів;
 • вроджені аномалії;
 • травми при пологах;
 • негативна спадковість.

Небезпечним наслідком викривлення носової перегородки вважається порушення дихання. Через таку патологію виникають численні негативні симптоми:

 • постійна закладеність носа;
 • регулярні риніти, синусити;
 • пересихання носової порожнини;
 • шум при вдиханні та видиханні;
 • регулярні назальні кровотечі;
 • дискомфорт, біль в області обличчя;
 • нічне хропіння;
 • апное (зупинка дихання уві сні).

У випадку викривлення носової перегородки зростає ризик розвитку серйозних форм гаймориту. Через порушене дихання організм відчуває кисневе голодування, результатами чого стають тривалі головні болі, зниження розумової та фізичної активності.

Якісно проведена септопластика носової перегородки дозволяє назавжди позбавити пацієнта від постійних набряків слизової оболонки, повністю усунути хронічний нежить, підвищити здатність організму протистояти частим застудам.

РІЗНИЦЯ МІЖ СЕПТОПЛАСТИКОЮ ТА РИНОСЕПТОПЛАСТИКОЮ

При потребі в корекції носової перегородки варто знати, в чому полягає відмінність між ринопластикою та септопластикою. Основна різниця між хірургічними процедурами описана нижче:

Операція септопластика

Риносептопластика

Головною метою є випрямлення викривленої носової перегородки.

Сприяє усуненню горбинки, корекції сідлоподібної форми носа, робить перенісся більш тонким, коригує носові крила.

Здійснюється за особливою закритою технікою.

 Робиться як закритим, так і відкритим способом.

Має досить вузьку область застосування.

 Часто виступає допоміжним способом лікування регулярних отитів, дакриоцистита.

При наявності певних показань обидві процедури комбінують між собою. Найчастіше септопластика та риносептопластика проводяться під місцевою анестезією. У деяких випадках застосовується загальний наркоз (якщо мається великий обсяг втручання, а також за бажанням самого пацієнта).

Фото до та після

Септопластика в Дніпрі

Септопластика і ринопластика

Операція при викривленні носової перегородки

Викривлення носової перегородки

КОЛИ ПОТРІБНЕ ПРОВЕДЕННЯ СЕПТОПЛАСТИКИ, А КОЛИ – ВАЗОТОМІЇ

Септопластика та вазотомія ефективно усувають труднощі із диханням. У деяких випадках ці процедури поєднують, завдяки чому вдається уникнути травмування слизової оболонки носових ходів, а також скоротити тривалість реабілітаційного періоду.

Самостійне застосування вазотомії потребується у випадку викривлення носової перегородки або при інших ЛОР-патологіях. Метод особливо ефективний при затяжних ринітах, поліпах, спайках у носі, лікарській залежності від судинозвужувальних назальних крапель або спреїв.

ЕНДОСКОПІЧНА СЕПТОПЛАСТИКА – ПРИНЦИП ПРОВЕДЕННЯ

У медичному центрі «Medical Plaza» ендоскопічна септопластика виконується за допомогою сучасного приладу – ендоскопа. Безпосередньо перед втручанням застосовується анестезія (найчастіше, місцева). У певних ситуаціях пластика перегородки носа вимагає загального наркозу. В обох випадках використовуються анестетики останнього покоління, не здатні зашкодити людському організму.

Ендоскоп вводиться до носової порожнини через ніздрі пацієнта, після чого лікар приступає до виправлення деформованої перегородки. В процесі проведення операції фахівець уважно дивиться на монітор, який демонструє всі хірургічні рухи, та повністю контролює хід процедури.

Втручання, що забезпечує вирівнювання носової перегородки, триває близько 1-2 годин. Протягом цього часу видаляються деформовані області носового хряща. Перед маніпуляцією передбачене відшаровування слизової носа, що сприяє її повному збереженню.

ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ

Порівняно з іншими варіантами процедури, ендоскопічна септопластика відрізняється щадною дією та має інші важливі плюси. З цієї причини лікарі нашого медичного центру, що проводять ЛОР-операції, віддають перевагу саме їй.

Основні переваги ендоскопічного методу:

 1. Можливість проведення при будь-яких викривленнях носової перегородки. На відміну від лазерної септопластики, такий спосіб оперування вважається високоефективним при найбільш складних та масштабних деформаціях.
 2. Проводиться без порушення цілісності перегородки. Втручання передбачає вплив тільки на проблемні ділянки та не зачіпає здорові області органу дихання.
 3. Швидкий, безпроблемний відновлювальний період. Прискорена реабілітація забезпечується завдяки делікатному впливу та повній відсутності травматизму.

Ще один важливий плюс ендоскопічної септопластики – це невеликий перелік протипоказань до проведення. Операція не виконується при наявності у пацієнта цукрового діабету або інших порушень, які негативно впливають на згортання крові. Корекція носової перегородки також стає небажаною в період виношування, перебігу інфекційних та онкологічних захворювань.

ОСОБЛИВОСТІ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ

Септопластика в Дніпрі (Дніпропетровську), що виконується в нашому медичному центрі, не потребує тривалого відновлення. Реабілітаційний період після проведеної ендоскопічної операції займає мінімальний час.

Після виконання необхідних хірургічних маніпуляцій носова перегородка фіксується в правильному положенні за допомогою «дихаючих» тампонів із гелевою або латексною основою. За один-два дні їх прибирають.

У більшості випадків після ендоскопічної операції неприємні явища відсутні. Іноді прооперовану людину може турбувати незначна сухість у роті, яка поступово зникає та не вимагає медичного втручання.

Протягом 7-10 днів після септопластики треба уникати вживання гарячих продуктів та фізичного перевантаження. У цей період може турбувати незначна набряклість носа. Подібний симптом зникає після видалення тампонів та відновлення нормального назального дихання.

У середньому відновлювальний період займає не більше одного-двох тижнів. Щоб отримати бажаний результат, слід протягом місяця після виконаної операції повністю дотримуватися вказівок спеціаліста.

ПЛЮСИ ЗВЕРНЕННЯ ДО МЦ «МЕДІКАЛ ПЛАЗА»

Хірурги МЦ «Medical Plaza» добре розуміються на всіх актуальних методах проведення септопластики, серед яких найбільш результативним та безпечним визнана ендоскопічна операція. Завдяки високому професіоналізму наших лікарів та наявності в центрі сучасної апаратури виправлення носової перегородки робиться максимально ефективно, без скальпеля та застарілих травмуючих розрізів.

Хірургічному втручанню завжди передує детальна діагностика. Після операції відсутній ризик розвитку ускладнень або побічних явищ. Реабілітація проходить швидко та не передбачає істотних обмежень.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ СЕПТОПЛАСТИКА

Багато пацієнтів, які бажають пройти коригувальну процедуру, переконалися, що ціни на септопластику в Україні значно відрізняються. Результати при цьому не завжди виправдовують зусилля.

У нашому центрі вдасться вирівняти носову перегородку за доступною вартістю. Ціна ендоскопічної операції визначатиметься ступенем викривлення. Орієнтовно вона становить від 22 000 до 90 000 грн (у залежності від рівня складності). Повна вартість процедури повідомляється клієнту після консультації з хірургом.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження