Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Гістеректомія, пангістеректомія - операції, які в багатьох випадках виконуються з метою врятувати жінці життя. А значить, до таких втручань пред'являються підвищені вимоги з точки зору високотехнологічності процесу. В сучасних умовах найкращу ефективність при лікування гінекологічних захворювань показує робот-асистована хірургія.

Про суть операції

Гістеректомія - видалення тіла і шийки матки. Показана в разі неефективності інших методів лікування. Застосовується при виявленні в матці пухлин різного характеру -добро- і злоякісних. Наприклад, разом з маткою видаляють міому великих розмірів на етапі, коли вона здавлює сусідні органи, порушує їх нормальне функціонування і провокує больовий синдром. Міома може поєднуватися з ерозією і деформацією шийки матки або вузли розташовуються в зоні перешийка або шийки.

Пангістеректомія - видалення матки з придатками, показана при діагностиці описаних вище проблем в органі при поєднанні з патологією яєчників, а також при виявленні злоякісності процесів.

Видалення матки окремо або з придатками - операція досить складна не тільки для пацієнтки, але і для хірурга. Вона вимагає максимальної точності, що досягається при роботичних втручаннях. Вже ставша класичною лапароскопія також показує хороші результати, але все ж поступається по високотехнологічності хірургічному роботу, який ще п'ять років тому здавався чимось неймовірно недоступним для українських пацієнтів, а зараз активно застосовується дніпровськими хірургами практично кожен день.

Про робочу консоль хірурга

Різниця між лапароскопічним втручанням і Da Vinci-асистуваним найпростіше оцінити крізь призму певних особливостей операційного процесу.

  • Під час втручання з застосуванням Да Вінчі, пацієнтка перебуває в стерильній зоні. Це означає, що роботизовані маніпулятори одягнені в одноразові стерильні чохли.
  • Конструкція консолі передбачає три робочих маніпулятора для інструментів і одну для камери, яка видає хірургу зображення в 3D-форматі.
  • Діаметр інструментів 5-8 мм, а технологія EndoWrist забезпечує їм 7 ступенів свободи руху, що дозволяє виконувати недоступні ні для людської руки, ні для класичного лапароскопу, маніпуляції.

Звичайно ж, робот не оперує сам - ним керує хірург, здійснюючи вивірені рухи, при цьому немає прямого контакту лікаря і пацієнта. Консоль хірурга дозволяє йому працювати сидячи, передбачена підтримка голови та рук - все це знижує втому лікаря, а значить підвищує його ефективність.

Переваги робот-асистуваного способу видалення матки для пацієнтки

  • Мінімально можлива травматизація тканин, якщо порівнювати з іншими хірургічними методами.
  • Зниження інтенсивності больового синдрому на етапі післяопераційної реабілітації.
  • Мала крововтрата - відсутність необхідності в переливанні крові.
  • Зведений практично до нуля ризик інфікування або інших можливих ускладнень.
  • Після операції немає необхідності в носінні спеціального корсету.
  • Відсутність великих шрамів - місця доступу до операційного поля через час стають малопомітними.

І найголовніше - роботична гістеректомія чи пангістеректомія забезпечують найбільш високий результат проведеного лікування. Хірург має можливість працювати швидше, ефективніше і точніше в комфортних умовах, що особливо важливо, коли мова йде про онкологічні захворювання різного ступеня тяжкості.

Особливості реабілітаційного періоду: рекомендації пацієнткам

Після малоінвазивної операції із застосуванням робота Da Vinci жінка виписується зі стаціонару на 3-5 день. А в першу добу після втручання пацієнтці показана якомога більш рання активізація. Вона повинна пити, сідати в ліжку і акуратно вставати. На другу добу вже потрібно їсти і ходити. Приблизно протягом двох тижнів після операції необхідно утриматися від фізичних навантажень - піднімати можна не більше 3 кг, далі - не більше 6 кг.

Звертаємо увагу, що кожен клінічний випадок унікальний, тому жінці ще на старті необхідно обговорювати з хірургом і переваги обраної хірургічної тактики і можливі ризики.

У медичному центрі «Медікал Плаза» кожній пацієнтці гарантований персоналізований підхід до вирішення її проблеми з жіночим здоров'ям. У нас операційні оснащені суперпрогресивним обладнанням, а оперують хірурги, які володіють унікальними знаннями і пройшли стажування в кращих клініках світу.

Щоб записатися на консультацію до потрібного фахівця, зверніться в колл-центр «Медікал Плаза». Розкажіть адміністратору про свої потреби і можливості, і він допоможе записатися на зручну дату і час.

Залишити заявку
Гарячі години