Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Мабуть, сьогодні навряд чи знайдеться жінка, яка не чула про таку проблему жіночого здоров'я, як міома матки. Це пухлина доброякісного капсульованого характеру, що виникає з гладких клітин тіла або шийки матки. Це захворювання, як правило, діагностується у жінок 35-50 років і пов'язане з гормональними змінами в організмі.

Методів лікування сучасна медицина знає безліч, і вибір робиться з урахуванням форми і розміру новоутворення, репродуктивних планів жінки, її віку та супутніх патологій. При певних станах призначається операція при міомі матки.

Коли показана міомектомія

 • Швидке зростання новоутворення.
 • Збільшення пухлини в період менопаузи.
 • При зверненні діагностована пухлина великих або гігантських розмірів.
 • Рясні маткові кровотечі, що провокують розвиток анемії.
 • Чи потрібна операція при міомі матки, якщо ця патологія протікає в комбінації з пухлиною яєчника, аденомиозом, ендометріоз, випаданням матки.
 • Перекручена ніжка або інший патологічний процес в новоутворенні.
 • Біль і інший дискомфорт в області матки.
 • Стійкість до консервативного лікування.
 • Стиснення сусідніх органів і тканин.
 • Безпліддя.

Коли видалення міоми матки не є обов'язковим? Медикаментозна терапія, в основі якої лежать гормональні препарати, показує ефективність, якщо мова йде про поодинокі новоутвореннях малого розміру, що не ростуть і не впливають на характер і щедрість менструації.

Як видаляють міому матки

У сучасній хірургічній практиці, в залежності від показань, застосовується декілька видів операцій.

 • Гістеректомія. Найрадикальніший метод - видаляється матка повністю.
 • Гістерорезектоскопія. Актуально в разі, коли розмір матки не перевищує 10 тижнів, а вузли в діаметрі не перевищують 6-7 см.
 • Консервативна міомектомія. Хірургії підлягає тільки міаматозний вузол - матка зберігається. Пропонується жінкам дітородного віку.

Існує і альтернатива хірургічному лікуванню - емболізація маткових артерій. Це втручання відноситься до категорії малоінвазивних. Маніпуляція передбачає введення спеціальної речовини в судини, що живлять міому, через прокол в стегновій артерії. Мета - припинення кровотоку до вузла, що через певний час призводить до загибелі тканин, що формують пухлину.

Ціна видалення міоми матки в Україні залежить від ряду факторів, у тому числі і від доступу, якому віддав перевагу хірург - вагінальний, лапароскопічний, лапаротомічний.

У медичному центрі «Медікал Плаза» видалити міому матки можна будь-яким з відомих сучасній медичній науці методів. Однак, в першу чергу ми розглядаємо малоінвазивні втручання, в тому числі, із застосуванням робот-асистованої системи Да Вінчі.

Безумовно, хірург після збору анамнезу та вивчення результатів діагностики підбирає найбільш доцільну в конкретній ситуації тактику хірургічного лікування. Однак, пацієнт повинен розуміти, що лікар завжди повинен віддавати перевагу техніці, яка забезпечить мінімальну травматизацію і максимальну безпеку. І тут, однозначне лідерство, з великим відривом від звичних методів, завоювали робот-асистувані операції.

 

Роботична міомектомія за допомогою Da Vinci

До недавнього часу найпоширенішою тактикою хірургічного лікування новоутворень в матці була лапароскопічна міомектомія. Вона, безумовно, має масу переваг перед відкритими втручаннями. Однак, медична наука не стоїть і на місці, і сьогодні пальма першості в цьому напрямку належить операціям за допомогою робот-асистованої системи da Vinci.

Переваги видалення міоми роботом da Vinci

Роботизована хірургія - це наступний якісний рівень в лікуванні КРР, що приходить на зміну сталій вже традиційною лапароскопії. Це найпрогресивніший різновид малоінвазивних втручань, коли доступ до операційного полю здійснюється через кілька проколів в передній стінці черевної порожнини. Через них вводяться спеціальні хірургічні інструменти, якими лікар керує дистанційно за допомогою маніпуляторів. По суті, це продовження рук хірурга, що дозволяє реалізувати намічений хірургічний план з максимальною точністю при мінімальній травматизації пацієнта.

Ця технологія дозволяє хірургу діяти ще більш точно, ніж при використанні лапароскопа. Хоча обидва способи відносяться до малоінвазивних, а значить малотравматичним хірургічних втручань.

Коли особливо актуальна робот-асистована міомектомія

Роботичний метод особливо актуальний в складних ситуаціях, коли має місце залучення судинних пучків, нервових закінчень, пр. Робот-помічник представляє хірургу велику гнучкість під час операції. Він дозволяє максимально точно виділити вогнище ураження і видалити його зі збереженням репродуктивного органу жінки. Видалення фіброміоми матки таким чином часто виконується пацієнткам, у яких в планах ще народження дитини.

Хірургія світового рівня в «Медікал Плаза»

Звертаємо увагу пацієнтів, що наші операційні обладнані найсучаснішим хірургічним обладнанням. Тому, який би пріоритетний спосіб вирішення проблеми конкретної пацієнтки не був обраний, він буде в повній мірі реалізований операційної бригадою.

Ціна лапароскопії міоми матки або операції за допомогою da Vinci в кожному конкретному випадку обговорюється індивідуально на попередній консультації. Ми обов'язково знайдемо рішення під потреби і можливості кожної пацієнтки.

Насправді, високотехнологічна хірургічна допомога набагато доступніша, ніж багато хто думає. Все, що необхідно зробити жінці з діагнозом «міома матки» - прийти на прийом до профільного фахівця. Для цього просто зателефонуйте в колл-центр «Медікал Плаза» - ми допоможемо підібрати комфортну дату і час. Приймаємо пацієнток з усієї України та з-за кордону.

Залишити заявку