Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Мабуть, сьогодні навряд чи знайдеться жінка, яка не чула про таку проблему жіночого здоров'я, як міома матки. Це пухлина доброякісного капсульованого характеру, що виникає з гладких клітин тіла або шийки матки. Це захворювання, як правило, діагностується у жінок 35-50 років і пов'язане з гормональними змінами в організмі.

Методів лікування сучасна медицина знає безліч, і вибір робиться з урахуванням форми і розміру новоутворення, репродуктивних планів жінки, її віку та супутніх патологій. При певних станах призначається операція при міомі матки.

Коли показана міомектомія

 • Швидке зростання новоутворення.
 • Збільшення пухлини в період менопаузи.
 • При зверненні діагностована пухлина великих або гігантських розмірів.
 • Рясні маткові кровотечі, що провокують розвиток анемії.
 • Чи потрібна операція при міомі матки, якщо ця патологія протікає в комбінації з пухлиною яєчника, аденомиозом, ендометріоз, випаданням матки.
 • Перекручена ніжка або інший патологічний процес в новоутворенні.
 • Біль і інший дискомфорт в області матки.
 • Стійкість до консервативного лікування.
 • Стиснення сусідніх органів і тканин.
 • Безпліддя.

Коли видалення міоми матки не є обов'язковим? Медикаментозна терапія, в основі якої лежать гормональні препарати, показує ефективність, якщо мова йде про поодинокі новоутвореннях малого розміру, що не ростуть і не впливають на характер і щедрість менструації.

Як видаляють міому матки

У сучасній хірургічній практиці, в залежності від показань, застосовується декілька видів операцій.

 • Гістеректомія. Найрадикальніший метод - видаляється матка повністю.
 • Гістерорезектоскопія. Актуально в разі, коли розмір матки не перевищує 10 тижнів, а вузли в діаметрі не перевищують 6-7 см.
 • Консервативна міомектомія. Хірургії підлягає тільки міаматозний вузол - матка зберігається. Пропонується жінкам дітородного віку.

Існує і альтернатива хірургічному лікуванню - емболізація маткових артерій. Це втручання відноситься до категорії малоінвазивних. Маніпуляція передбачає введення спеціальної речовини в судини, що живлять міому, через прокол в стегновій артерії. Мета - припинення кровотоку до вузла, що через певний час призводить до загибелі тканин, що формують пухлину.

Ціна видалення міоми матки в Україні залежить від ряду факторів, у тому числі і від доступу, якому віддав перевагу хірург - вагінальний, лапароскопічний, лапаротомічний.

У медичному центрі «Медікал Плаза» видалити міому матки можна будь-яким з відомих сучасній медичній науці методів. Однак, в першу чергу ми розглядаємо малоінвазивні втручання, в тому числі, із застосуванням робот-асистованої системи Да Вінчі.

Безумовно, хірург після збору анамнезу та вивчення результатів діагностики підбирає найбільш доцільну в конкретній ситуації тактику хірургічного лікування. Однак, пацієнт повинен розуміти, що лікар завжди повинен віддавати перевагу техніці, яка забезпечить мінімальну травматизацію і максимальну безпеку. І тут, однозначне лідерство, з великим відривом від звичних методів, завоювали робот-асистувані операції.

 

Роботична міомектомія за допомогою Da Vinci

До недавнього часу найпоширенішою тактикою хірургічного лікування новоутворень в матці була лапароскопічна міомектомія. Вона, безумовно, має масу переваг перед відкритими втручаннями. Однак, медична наука не стоїть і на місці, і сьогодні пальма першості в цьому напрямку належить операціям за допомогою робот-асистованої системи da Vinci.

Переваги видалення міоми роботом da Vinci

Роботизована хірургія - це наступний якісний рівень в лікуванні КРР, що приходить на зміну сталій вже традиційною лапароскопії. Це найпрогресивніший різновид малоінвазивних втручань, коли доступ до операційного полю здійснюється через кілька проколів в передній стінці черевної порожнини. Через них вводяться спеціальні хірургічні інструменти, якими лікар керує дистанційно за допомогою маніпуляторів. По суті, це продовження рук хірурга, що дозволяє реалізувати намічений хірургічний план з максимальною точністю при мінімальній травматизації пацієнта.

Ця технологія дозволяє хірургу діяти ще більш точно, ніж при використанні лапароскопа. Хоча обидва способи відносяться до малоінвазивних, а значить малотравматичним хірургічних втручань.

Коли особливо актуальна робот-асистована міомектомія

Роботичний метод особливо актуальний в складних ситуаціях, коли має місце залучення судинних пучків, нервових закінчень, пр. Робот-помічник представляє хірургу велику гнучкість під час операції. Він дозволяє максимально точно виділити вогнище ураження і видалити його зі збереженням репродуктивного органу жінки. Видалення фіброміоми матки таким чином часто виконується пацієнткам, у яких в планах ще народження дитини.

Хірургія світового рівня в «Медікал Плаза»

Звертаємо увагу пацієнтів, що наші операційні обладнані найсучаснішим хірургічним обладнанням. Тому, який би пріоритетний спосіб вирішення проблеми конкретної пацієнтки не був обраний, він буде в повній мірі реалізований операційної бригадою.

Ціна лапароскопії міоми матки або операції за допомогою da Vinci в кожному конкретному випадку обговорюється індивідуально на попередній консультації. Ми обов'язково знайдемо рішення під потреби і можливості кожної пацієнтки.

Насправді, високотехнологічна хірургічна допомога набагато доступніша, ніж багато хто думає. Все, що необхідно зробити жінці з діагнозом «міома матки» - прийти на прийом до профільного фахівця. Для цього просто зателефонуйте в колл-центр «Медікал Плаза» - ми допоможемо підібрати комфортну дату і час. Приймаємо пацієнток з усієї України та з-за кордону.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження