Онкологія: Захворюваність, інвалідність і смертність від раку знаходяться на другому місці в Україні. Наслідки онкологічних захворювань виходять за межі медичної проблеми і негативно впливають на соціальний і економічний розвиток країни. Рівень захворюваності та смертності від раку в Україні постійно підвищується в зв'язку з несприятливою екологічною ситуацією та наявністю так званого "Демографічного переходу", а саме - підвищенням кількості людей старше 60 років, у яких ризик появи раку значно підвищено.
В Україні щороку виявляють понад 150 000 і щорічно вмирають майже 90 000 онкологічних хворих, з них 35 відсотків - особи працездатного віку. Залишається великою кількість хворих, які помирають протягом першого року захворювання (до 40 відсотків). За прогнозом, до 2020 року кількість тих, хто вперше захворів на рак, може сягнути 200 000 на рік, а загальна кількість онкохворих значно перевищить 1 млн. На сьогодні у чоловіків найбільш часто діагностують рак легенів, рак товстого кишківника, шлунку, передміхурової залози, у жінок - рак молочної залози, товстого кишківника, шлунку, легенів, шийки матки.
Найбільш вагомими причинами розвитку онкологічних захворювань в Україні, за даними ВОЗ є: паління тютюну (25% всіх випадків раку у чоловіків і жінок), високе споживання алкоголю (14%), низька фізична активність (14%), ожиріння (21%), інфекційні агенти (вірус папіломи людини і вірус гепатиту в), канцерогени на виробництві, використання твердого палива в домашньому господарстві (3%).
МЦ «Медікал Плаза» робить свій внесок у досягнення цілей ранньої діагностики та якісного лікування пацієнтів з онкологічною патологією.
Розроблено скринінгові програми для пацієнтів, у МЦ «Медікал Плаза» є можливість залучення лікаря онколога в повсякденній практиці діагностики: мамографії, УЗД, комп'ютерної томографії.
Головна проблема в лікуванні цього захворювання полягає в пізній діагностиці - близько 70% випадків РМЗ діагностуються на пізніх стадіях, і тоді вже шанси лікування досить низькі.
Рак грудей можна вилікувати. У разі ранньої діагностики ймовірність повного одужання досягає 94%.
МЦ «Medical Plaza» звертає увагу громадськості на необхідність ранньої діагностики раку молочної залози: Після 40 років - 1 раз на 2 роки відвідувати медичний заклад для проведення УЗД молочних залоз, мамографії, після 50 років - 1 раз на рік. Кожна жінка повинна бути знайома з цією проблемою, проходити диспансеризацію, треба вміти проводити самообстеження молочних залоз.
На базі МЦ «Medical Plaza» можна пройти скринінгові програми: «мамографія + консультація онколога» або «УЗД молочних залоз + консультація онколога», «обстеження жінки», «обстеження чоловіка».
У МЦ «Medical Plaza» використовують сучасні можливості репродуктивних технологій з метою збереження репродуктивної функції при необхідності проведення специфічного лікування при онкозахворюваннях.
У МЦ відкрито сучасне онкологічне відділення, яке відповідає європейським вимогам парамедичного сервісу і надання спеціалізованої медичної допомоги. Команда онкологічного відділення МЦ «Medical Plaza» - це авторитетні онкологи-хірурги з багаторічним стажем роботи, пацієнт-орієнтований молодший і середній медичний персонал, сучасні методики обстеження та моніторингу пацієнта протягом усього курсу лікування.
Спільно з відділенням ДРТ впроваджується програма з заморожування ембріонального матеріалу пацієнтів репродуктивного віку, що йдуть на курс хіміо або променевої терапії. Медікал Плаза – перший центр в Україні, який став Глобальним партнером Консорціуму з онкофертильності (Чикаго, США).
Спільно з кафедрою онкології МЦ «Medical Plaza» планує проведення медичних форумів на постійній основі, що стосуються питань скринінгу, діагностики, лікування онкологічних захворювань, а також питань курації таких пацієнтів суміжними спеціалістами.