Павленко Максим Віталійович заступник генерального директора з медичного розвитку клініки «Medical Plaza». Директор IRIMI Group.

ЧОМУ ОПЕРАЦІЇ З ПЛАСТИКИ ЗВ’ЯЗОК І АРТРОСКОПІЇ НА СЬОГОДНІ Є ЗВИЧНИМИ? ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ КЛІНІКУ ХІРУРГІЇ. НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ?

Пластика зв'язок, артроскопії та інші операції, пов'язані з ендоскопічним втручанням - це вже досить рутинні хірургічні втручання. Так як в нашій країні такі операції проводяться вже десятиліттями. Якщо пацієнту такі операції проводять за показаннями, і найголовніше, їх проводять фахівці з багаторічним досвідом роботи, то процес реабілітації, відновлення пацієнта відбувається вже за лічені дні. Дані технології в Україні вже відпрацьовані, обладнання ідентичне європейському, лікарі проходили навчання в країнах Європи. Тому на сьогоднішній день їхати за кордон і робити ці операції - немає сенсу. Це той випадок, коли, можна говорити, що Україна на одному рівні з Європою.

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ЯКІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ І ОДУЖАННЯ ПАЦІЄНТА?

Хірургія – це рукоділля. У нашому центрі є всі умови для проведення ендоскопічних операцій: прекрасне обладнання, лікарі. Після операції пацієнт відразу ж може йти додому, в крайньому випадку на наступний день. Вибираючи клініку, в першу чергу поцікавтеся скільки років досвіду в проведенні даних операцій у лікаря. На рахунку наших лікарів понад 10 тисяч операцій. Що, безсумнівно, говорить про їхній досвід! Тому, це той випадок, коли, можна сказати, що Україна не чим не відрізняється в якості надаваних хірургічних послуг від Європи.

3D ПРИНТЕР ВИКОРИСТАННЯ В ПЕРЕСАДЦІ СУГЛОБІВ - ПРОРИВ У ТРАВМАТОЛОГІЇ

На сьогоднішній день існує дві інноваційні технології. Які незабаром з'явитися і у нас. Думаю, для їх реалізації нам знадобитися 2-3 місяці. Одна з технологій це 3D друк. 3D друк – це прорив у ділянці пересадки суглобів. У чому сенс? Коли хірург пересаджує суглоб дуже важливо зберегти анатомічну вісь пацієнта. Після того як пацієнт проходить обстеження на КТ, створюється 3D модель, шаблон. Під час операції шаблон накладатися на ногу і за цими шаблонами йдуть пропили. Суть в тому, що дана маніпуляція допомагає зрозуміти як правильно і в якій площині брати уражений суглоб і замінювати його на штучний. Друга інноваційна технологія – це оптична навігація. Під час операції в кістку вставляється спеціальний маркер. Оптична система бачить маркери, це допомагає зрозуміти як виставлений суглоб і як його замінити.

ІНШИЙ СВІТ, ІНШІ ТЕХНОЛОГІЇ - МІКРОХІРУРГІЯ. ЯК ГОТУЮТЬ МІКРОХІРУРГІВ? РІДКІСНІ ОПЕРАЦІЇ НА ПЛЕЧІ.

Світ змінюється в зв'язку з тим, що змінюються технології і спосіб життя людей. Вадим Юрійович Кириченко робить операції по відновленню нервів плечового сплетіння. У нас в країні фактично немає людей, які вміють це робити. Цьому потрібно довго вчитися, добре розуміти анатомію, нервову систему і закінчувати специфічні курси по мікрохірургії – - це зовсім інший світ, зовсім інші технології. Цикл навчання мікрохірургії становить 2-4 роки і вимагає постійного подальшого навчання, практики. Шити мікрохірургічно - це особливий навик. Навіть в Європі дуже мало клінік, які спеціалізується на подібних операціях. Вадим Юрійович багато стажувався в Стамбулі, де було дуже багато пацієнтів після військових дій в Сирії.