Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Ендометріоз – доброякісне захворювання, яке швидко прогресує. При такій хворобі тканина, що нагадує за клітинною структурою тканину ендометрію, перебуває та функціонує поза маткою. Ендометріоз є естроген-залежним захворюванням, тому жінки репродуктивного віку найбільш схильні до нього. Незважаючи на достатню кількість досліджень та теорій, причина виникнення ендометріозу досі залишається невстановленою. Згідно з найбільш популярною версією, до захворювання призводить потрапляння через маткові труби часток ендометрію, що відторгаються під час менструації.

На сьогодні при лікуванні ендометріозу найчастіше за все вдаються за лапароскопічної хірургії. Як свідчать дані досліджень, поширеність цієї патології становить 6-10% серед усіх жінок та до 75% у жінок із хронічними тазовими болями.

ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ ЕНДОМЕТРІОЗ?

На ранніх стадіях хвороба часто не має характерних симптомів, але іноді проявляється як хронічний тазовий біль, безпліддя, болісні рясні менструації, біль під час статевого акту.

Існує три клінічних прояви ендометріозу:

  • Поверхневий ендометріоз. Зазвичай осередки патології перебувають на внутрішній поверхні очеревини, в області малого тазу або на поверхні органів.
  • Ендометріома яєчника. Це кіста, що утворилася в яєчнику, враженому ендометріозом. Її характерна ознака – вміст коричневого кольору, схожий на шоколад. В одній третині випадків такі кісти присутні в обох яєчниках.
  • Глибокий інфільтративний ендометріоз. Є найбільш серйозною формою, при якій захворювання вражає різні структури в черевній порожнині. Існує ризик проростання до піхви, товстої кишки, сечового міхура та сечоводів. Також можуть вражатися інші області та органи.

Глибокий інфільтративний ендометріоз – це специфічне захворювання, яке гістологічно визначається як ендометріоз з глибиною враження 5 мм або більше.

Залежно від глибини осередку та враженої ділянки, глибокий ендометріоз може супроводжуватися дисменореєю, хронічним тазовим болем, безпліддям, порушенням сечовипускання та дефекації, болем при статевому акті.

ЛІКУВАННЯ ЕНДОМЕТРІОЗУ

Підхід до лікування жінок, що мають такий непростий діагноз, завжди є індивідуальним. При виборі тактики приділяється увага декільком факторам, таким як наявність тазового болю та інших симптомів, вік пацієнтки, розташування враження, попереднє лікування, перенесені операції, а також можливі ускладнення після вагітності.

Золотим стандартом в лікуванні ендометріозу є лапароскопічна хірургія. При важких формах глибокого ендометріозу в усіх провідних клініках світу звертаються до робот-асистованої хірургії.

У процесі лікування використовуються як хірургічні методи, так і медикаменти, які пригнічують розвиток патологічних осередків. У багатьох випадках найбільшу ефективність забезпечує комбіноване лікування, коли під час втручання видаляються всі видимі осередки хвороби, після чого пацієнтка проходить курс з індивідуально підібраними гормональними препаратами. Це дозволяє посилити ефект, отриманий після операції, та попередити появу нових осередків ендометріозу.

Відомі варіанти лікування безпліддя, пов'язаного з ендометріозом, складаються з хірургічного втручання, суперовуляції з внутрішньоматковою інсемінацією та екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Хоча багато питань досі не мають відповідей, маються докази на користь використання саме лапароскопічної хірургії для поліпшення фертильності.

Стандартним в лікуванні глибокого ендометріозу є повне хірургічне видалення наявних осередків протягом одного оперативного втручання. У Medical Plaza таку операцію здійснюють лапароскопічним методом.

Гінекологи IRIMI Group та Medical Plaza мають величезний досвід в успішному лікуванні глибокого інфільтративного ендометріозу, в тому числі складних випадків з ураженням сусідніх органів – кишечника, сечоводів та сечового міхура. Звертайтеся!

Залишити заявку