Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Кутова Юлія Вікторівна
 Про лікаря 
Кутова Юлія Вікторівна 
 Стаж:  47 років 
 Онкохірург вищої категорії, мамолог 
Жильцов Олексій Валерійович
 Про лікаря 
Жильцов Олексій Валерійович 
 Стаж:  20 років 
 Онколог-мамолог, лікар ультразвукової діагностики 
Хоменко Анатолій Васильович
 Про лікаря 
Хоменко Анатолій Васильович 
 Стаж:  40 років 
 Лікар – онкохірург, мамолог, кандидат медичних наук 

Фіброаденома – це доброякісне новоутворення, локалізоване в тканинах молочних залоз. Найчастіше визначається одиничне еластичне ущільнення («кулька»), проте в клінічній практиці зустрічаються випадки множинних патологічних утворень. Найчастіше розміри пухлини варіюються від 0,3 до 3 см в діаметрі, але бувають і виключення -  листоподібні фіброаденоми можуть рости до гігантських розмірів – 25 см у діаметрі

ПРИЧИНИ ТА ПРОВОКУЮЧІ ФАКТОРИ

Точні причини формування фіброаденом не відомі. Імовірно патологічний процес обумовлений зміною гормонального фону. Провокуючим і сприятливими факторами є такі:

  • підвищений рівень естрогенів з одночасним зниженням рівню прогестерону;
  • хронічний стресовий стан або одноразова психотравмуюча ситуація;
  • синдром Лі-Фраумені;
  • травми молочної залози.

ВИДИ

Виділяють такі гістологічні форми:

  • Інтраканалікулярна.Сполучна тканина проростає в ущільнення протоку. Пухлина має пухку консистенцію, зубчастой будови. У еластичной «кульки» чітко оформлені кордони.
  • Периканалікулярна. Волокна сполучної тканини проростають навколо молочних проток. Утворення має однорідну структуру, чіткі контури, округлої форми.
  • Листоподібна (філлоідна). Щільне безболісне ущільнення - може досягати гігантських розмірів, має тенденцію до швидкого зростання.

ЯК ВИЯВИТИ ТА ДІАГНОСТУВАТИ?

Виявлення новоутворення нерідко відбувається при самостійному обстеженні грудей. Відчувши під руками рухливий «вузлик», необхідно звернутися в медичний центр для діагностики.

Під час консультації лікар:

  • проводить фізикальний огляд грудей;
  • вивчає сімейний анамнез на предмет онкологічних захворювань.

Щоб встановити точний діагноз, проводиться:

За свідченнями може бути призначено:

Фіброаденома вимагає диференціальної діагностики з аденокарциноми (рак молочної залози), кістозно-фіброзною мастопатією (кістою), внутрипротоковою папілломою.

ОПЕРАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ

Консервативна терапія захворювання, як правило, не ефективна. Абсолютними показаннями до хірургічного втручання є:

  • листоподібний тип утворення – обов'язкові до видалення, тому що у них високий ризик переродження в злоякісну пухлину - саркому;
  • стрімке збільшення новоутворення в розмірах;
  • видимий косметичний дефект, хворобливість, дискомфорт у грудях

У сучасній хірургії операція з видалення фіброаденоми молочної залози – золотий стандарт лікування. Високий рівень професіоналізму наших лікарів, відмінне технічне оснащення дозволяють проводити щадне хірургічне втручання з швидкою реабілітацією. 

При доброякісному новоутворенні шкірний розріз проводиться:

  • над пухлиною;
  • по краю ареоли;;
  • по складці під молочною залозою.

Два останніх способи видалення фіброаденоми грудної залози більш вигідні в естетичному аспекті. Рубець від такого розрізу стає непомітним через рік після операції. При висіченні патологічного утворення не ушкоджуються молочні протоки, що гарантує відсутність проблем при подальшому грудному вигодовуванні. Такі варіанти видалення фіброаденоми молочної залози не пов'язані зі зміною форми або зменшенням об'єму грудей – вони дають найкращий естетичний результат.

Ціна видалення фіброаденоми в Центрі «Медікал Плаза» буде відома після консультації з лікарем, діагностики та визначення способу та обсягу оперативного втручання. Наші хірурги мають багаторічний досвід проведення малоінвазивних операцій, запропонують найкращий спосіб хірургічної допомоги, виходячи з медичних показань, переваг і побажань пацієнта.

ВІДПОВІДІ НА ТИПОВІ ЗАПИТАННЯ

Фіброаденома: видаляти або спостерігати?

Видаляти фіброаденому або спостерігати вирішує лікуючий лікар за індивідуальними показаннями. У більшості випадків консервативна терапія неефективна. Самостійне розсмоктування пухлини – досить рідкісне явище. Мимовільна регресія новоутворення можлива тільки в період постменопаузи, але частіше за все в тому випадку, якщо була помилка в діагностиці.

Боляче видаляти фіброаденому?

Найчастіше проводиться видалення фіброаденоми під загальним наркозом, що виключає біль і дискомфорт. Сучасні препарати, що використовуються для анестезії, надійно захищають і попереджають операційний стрес. Іноді доктор використовує місцеву анестезію, яка на час вимикає больову чутливість. Процедура полягає в ін'єкційному введенні в зону операції місцевого анестетика.  

Чи небезпечна фіброаденома молочної залози? Чи може фіброаденома перерости в рак?

Фіброаденома молочної залози заподіює дискомфорт. Поширені скарги жінок на біль, здавлювання в грудях. Існує небезпека - переродження в злоякісне утворення.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження