Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Стентування судин є медичною процедурою, спрямованою на відновлення їх прохідності. Цей метод є штучним розширенням звужених ділянок артерій з використанням стента (спеціальної конструкції, яка поміщається всередині порожніх органів).

Негативні зміни в структурі внутрішніх судинних стінок (утворення атеросклеротичних бляшок та інших) провокують звуження судин, стають причиною розвитку захворювань серця, погано піддаються стандартному лікуванню. На початковому етапі розвитку патологія практично не викликає негативних відчуттів. Після закриття просвіту більше ніж на 50% відбувається порушення харчування органів або тканин ураженої артерії.

До групи підвищеного ризику відносять пацієнтів старше 50-ти років, однак в останні роки інфаркти, інсульти, атеросклероз, ішемічна хвороба серця все частіше виявляють і у більш молодих людей.

Фахівці, що працюють у відділенні серцево-судинної хірургії МЦ «Medical Plaza», володіють усіма тонкощами стентування різних видів артерій (до таких належать коронарні, сонні, ниркові, артерії верхніх і нижніх кінцівок та ін.).

Стентування артерій має важливі переваги, що відрізняють його від методу коронарного шунтування. Такими є мінімальне інвазивне втручання, проведення всіх маніпуляцій з використанням місцевої анестезії. Якщо пацієнту призначено стентування, ціна операції буде розрахована з урахуванням особливостей наявного захворювання.

ЯКИМИ СТЕНТАМИ КОРИСТУЮТЬСЯ В MEDICAL PLAZA

Стент має вигляд маленького каркаса у формі циліндра і складається з сучасних матеріалів.

Ангіохірурги, що працюють у нашій клініці, користуються непокритими стентами і стентами з лікарським покриттям. Якщо планується проводити стентування судин, ціна процедури також буде включати вартість застосовуваних стентів.

Щоб вибрати відповідний вид стента, уникнути розвитку ускладнень або небажаних реакцій організму, фахівець ретельно оцінює особливості клінічної картини у кожного пацієнта.

ОСОБЛИВОСТІ ГОЛОМЕТАЛЕВИХ СТЕНТІВ

Голометалеві стенти мають металевий каркас без лікарського покриття. Такі конструкції можуть мати в основі тантал, сплав платини з іридію, кобальт-хромові сплави. Сполучення металів в структурі стентів зменшують реакцію з боку судинної стінки на ввідні чужорідні тіла, і забезпечують необхідну біосумісність.

Голометалеві стенти застосовують для пацієнтів з наступними патологіями:

 • гострим інфарктом міокарда;
 • нестабільною стенокардією;
 • передінфарктному стані.

Використання голометалевих стентів стає актуальним в процесі лікування стенозів коронарних артерій, що мають великий діаметр, що не призводять до повторного значущого (що впливає на потік крові в судині і кровопостачання серцевого м'яза) рестенозу. Такий вибір методу лікування пов'язаний з тим, що проліферація (розростання) внутрішнього покриття судини у великих артеріях не завжди викликає звуження, що стають причиною виникнення повторної клініки захворювання.

СТЕНТИ З ЛІКАРСЬКИМ ПОКРИТТЯМ

Голометалеві конструкції використовують як основу для виготовлення стентів з лікарським покриттям. Такий різновид виробів часто застосовується в процесі лікування ішемічної хвороби серця. На поверхню стентів наноситься лікарський шар - цитостатик, що допомагає попереджати розвиток небажаних ускладнень у вигляді рестеноза.

ПРОЦЕДУРА СТЕНТУВАННЯ В MEDICAL PLAZA

У нашій клініці проводиться стентування:

 • коронарних артерій;
 • сонних артерій;
 • периферичних судин.

Ціна стентування буде повідомлена лікарем особисто пацієнту після детальної діагностики і постановки діагнозу.

ОСОБЛИВОСТІ СТЕНТУВАННЯ КОРОНАРНИХ АРТЕРІЙ

Структура коронарних артерій, що забезпечують харчування серця, поступово змінюється. З роками на внутрішніх стінках судинних відбувається утворення атеросклеротичних бляшок, їх розростання, і перекриття просвіту кровоносних судин. Робота серцевого м'яза відбувається в умовах кисневого голодування, і нерідко провокує критичні ситуації, що вимагають проведення хірургічного втручання для порятунку життя хворого.

Ендоваскулярні хірурги, які працюють в клініці «Medical Plaza», досконало володіють цією методикою, мають багаторічний досвід проведення cтентування будь-якого ступіня складності.

ПОКАЗАННЯ ДО СТЕНТУВАННЯ СУДИН СЕРЦЯ

Стентування коронарних артерій показано в наступних ситуаціях:

 • при розвитку гострого стану, пов'язаного з інфарктом міокарда (в перші години);
 • при погіршенні перебігу стабільної стенокардії - розвитку гострого коронарного синдрому;
 • у разі виявлення стабільної стенокардії (включаючи повернення стенокардії після аорто-коронарного шунтування);
 • при виявленні безсимптомної ІХС;

Якщо у пацієнта діагностована ішемічна хвороба, лікар проводить діагностичне обстеження артерій серця - коронарографію, за результатами якої може бути виконано стентування коронарних артерій, виходячи зі ступеня ураження артерії і наявної симптоматики.

ПЕРЕВАГИ ПРОВЕДЕННЯ

Коронарне стентування - ефективний метод, що сприяє поліпшенню прогнозу при серцево-судинних захворюваннях.

До переваг процедури варто віднести:

 • малу травматичність;
 • проведення судинним доступом після невеликого проколу на шкірі;
 • використання місцевої анестезії;
 • швидку реабілітацію.

При відсутності ускладнень після операції досить одного дня перебування хворого в стаціонарі. Пацієнт, котрий переніс стентування після інфаркту або інших патологій, може проходити реабілітацію в домашніх умовах (протягом 7-10 діб.)

Ендоваскулярні хірурги Medical Plaza успішно проводять найскладніші види стентувань, включаючи коронарне стентування.

СТЕНТУВАННЯ СОННИХ АРТЕРІЙ

Під атеросклерозом розуміють системний патологічний процес, який стосується кровоносної системи. Переважно захворювання вражає осіб похилого віку, або супроводжує інші порушення. Хвороба провокує формування склеротичних бляшок на внутрішній стороні судин.

Такі утворення викликають звуження просвіту і утруднення кровообігу. Якщо процес поширюється на сонні артерії, що забезпечують повноцінне мозкове кровопостачання, зростає ризик розвитку критичної ситуації. За таких обставин виникає потреба в проведенні відкритої операції на судинах або малоінвазивної ангіопластики сонних артерій.

Наші фахівці здійснюють стентування сонних артерій відповідно до передових світових методик і накопичили великий досвід проведення таких операцій.

КОМУ ПОКАЗАНО ВТРУЧАННЯ

Операція стентування проводиться:

 • Після перенесених ішемічних інсультів та інших критичних станів (у разі звуження внутрішнього артеріального просвіту більш ніж на 70%).
 • При відсутності негативної симптоматики, з одночасним виявленням більш ніж 70% звуження діаметра ВСА з ознаками руйнування бляшки.

Такі свідчення носять орієнтовний характер. Остаточне рішення про проведення операції приймається лікарем на підставі загальної клінічної картини. Важливе значення має попередній огляд пацієнта досвідченим ендоваскулярнм хірургом, здатним безпомилково визначити патологію, і зробити правильний висновок за необхідності проведення стентування. Після звернення в Medical Plaza Ви зможете потрапити на консультацію до висококваліфікованого фахівця, і пройти процедуру на найвищому рівні.

ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ

Завдяки проведенню операції стентування вдається:

 • повністю відновити функцію сонних артерій;
 • нормалізувати кровопостачання головного мозку;
 • уникнути довгого гоєння розрізів на тілі.

Втручання проходить після виконання невеликого проколу і застосування місцевої анестезії. Стентування артерій займає не більше години, відрізняється низькою травматичністю і відсутністю болю. Загальна тривалість перебування в стаціонарі часто не перевищує 1-2 діб, а повне відновлення працездатності відбувається за 7-10 днів.

СТЕНТУВАННЯ ПЕРИФЕРИЧНИХ АРТЕРІЙ

Захворювання атеросклерозом провокує утворення на внутрішній судинній стінці бляшок, збільшуються в розмірах, які звужують просвіт артерій і погіршують кровообіг. Якщо рівень закупорки судин, що живлять верхні або нижні кінцівки, стає критичним, це може призвести до ампутації. У деяких випадках можливий і смертельні наслідки.

Щоб нормалізувати кровообіг, пацієнту призначається оперативне лікування. Замість застарілого відкритого втручання, що вимагає тривалого відновлення, хірурги Medical Plaza застосовують сучасний метод - стентування судин кінцівок. Така процедура, яка відноситься до малоінвазивних, спрямована на відновлення прохідності периферичних артерій.

ПОКАЗАННЯ

Стентування периферичних судин показано наступним категоріям пацієнтів:

 • зі ступенем звуження просвіту артерій понад 50%,
 • з вираженими симптомами порушення кровопостачання нижніх кінцівок (у вигляді болів в кінцівках, наявності тривало не загоюються виразок).

Оцінка клінічної картини, призначення операції і подальше стентування нижніх кінцівок здійснюються лікарями, які мають великий практичний досвід.

ЯКІ ПЕРЕВАГИ ВТРУЧАННЯ

Процедура стентування периферичних артерій має наступні переваги:

 • висока ефективність;
 • здатність повністю відновлювати кровообіг русла, протистояти повторному звуженню судини;
 • безболісність, безкровність;
 • проведенням під місцевим наркозом;
 • швидка реабілітація.

Втручання з приводу стентування периферичних артерій здійснюється протягом 1-2 годин. У наступну добу пацієнту потрібно перебувати під медичним наглядом в стаціонарі. Реабілітація в домашніх умовах займає не більше 7-10 днів.

У клініці «Medical Plaza» стентування проводиться кваліфікованими фахівцями, що володіють багаторічним досвідом лікування судинних патологій - ендоваскулярним хірургом з вищою категорією за спеціалізацією «Хірургія серця і магістральних судин» Хацько Костянтином Миколайовичем за участю кардіолога, заслуженого лікаря України, Гінзбурга Володимира Михайловича.

Наш центр, розташований у Дніпрі, застосовує найсучасніші методики, і пропонує доступні ціни на стентування артерій. Для проходження обстеження і подальшого проведення операції можна записатися на прийом до досвідченого лікаря. Для цього необхідно скористатися контактними номерами телефонів, наведеними на сайті, або формою зворотного зв'язку. Ціна на стентування розраховується для кожного пацієнта індивідуально, після медичного обстеження.

Залишити заявку
Гарячі години