Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Коронарографія є діагностичною процедурою, різновидом ангіографії. В основі методу лежить дослідження артерій серця з контрастом. Такий спосіб діагностики є золотим стандартом в кардіології та кардіохірургії. Фахівці МЦ «Medical Plaza» застосовують коронарографію з метою виявлення атеросклеротичних уражень артерій серця.

Грамотно виконана коронарографія дозволяє призначати пацієнтам правильне і ефективне лікування. У МЦ «Medical Plaza» діагностику проводять досвідчені фахівці - кардіохірург Беліменко Микола Сергійович і кардіолог Гінзбург Володимир Михайлович. Ці лікарі є професіоналами з багаторічним стажем роботи і високими досягненнями в області кардіології.

Наш медичний центр пропонує проведення інтервенційної селективної коронарографії - інвазивного методу рентгенографічною візуалізації коронарних (вінцевих) артерій, який передбачає введення рентгеноконтрастної речовини селективним інтракоронарним способом.

КОЛИ НЕОБХІДНА ПРОЦЕДУРА

У сучасній медицині ішемічну хворобу серця (ІХС) прийнято розглядати як провідну причину високої смертності, патологію, що викликає втрату працездатності, зниження якості життя. До основних симптомів даного захворювання відносять стенокардію, що викликає стискаючий, давлячий, пекучий біль за грудною клітиною, пов'язаний з різними навантаженнями, іррадіюючий у ділянку шиї, лівої руки, нижньої щелепи.

Больові відчуття схильні зникати в стані спокою або після застосування Нітрогліцерину. Їх поява в переважній більшості випадків пов'язана зі звуженням коронарних артерій, що забезпечують харчування серцевого м'яза. Також такий стан виникає в період інтенсивних навантажень на серце і пов'язаний з невідповідністю між доставкою і споживанням кисню.

При таких патологіях виконання коронарографії сприяє постановці достовірного діагнозу і правильному вибору подальшої лікувальної тактики. Найчастіше процедуру проводять після застосування стандартних діагностичних методів (ЕКГ, тестів з дозованим фізичним навантаженням, ЕхоКГ).

Коронарографія має статус «золотого стандарту» діагностики ІХС. На сьогоднішній день такий метод вважається найбільш затребуваним, що дозволяє визначати важливі анатомічні деталі коронарного русла.

СИТУАЦІЇ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ОБОВ'ЯЗКОВОГО ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ

Коронарографія застосовується в таких ситуаціях:

 • З метою підтвердження у пацієнта ішемічної хвороби (у разі непідтвредженого діагнозу, неможливості виключити наявність ІХС на підставі проведеного неінвазивного дослідження).
 • При необхідності уточнити ступінь вираженого ураження коронарного кровообігу (у пацієнтів з діагнозом ІХС).
 • Перед проведенням оперативного втручання, спрямованого на реваскуляризацію міокарда - стентування або АКШ.
 • Для оцінки результатів проведеного медикаментозного або оперативного лікування.
 • З метою виявлення коронарного атеросклерозу і визначення подальшої тактики лікування пацієнта.
 • Вартість коронарографії залежить від багатьох факторів, і встановлюється для кожного пацієнта індивідуально.

ПРИНЦИП ПРОВЕДЕННЯ

Для виконання процедури передбачено виконання невеликого проколу артерії на руці пацієнта. Через нього вводять спеціальні катетери, які підводяться до артерій серця. Після в судинний просвіт подається рентгеноконтрастна речовина. Процес введення контрасту фіксується спеціальним рентгенівським апаратом - ангіографом. Зйомка здійснюється під різними кутами, а фахівцям вдається отримати достовірну інформацію щодо прохідності артерій. Екран монітора візуалізує атеросклеротичні бляшки, що звужують артеріальні просвіти, що підвищують ймовірність настання серцевого нападу, стенокардії або інфаркту (у разі повного перекриття артерій).

ЯКІ ПЕРЕВАГИ

До переваг коронарографії відносять:

 • низьку травматичність;
 • відсутність потреби у виконанні надрізів на тілі;
 • добре перенесення;
 • нетривале перебування хворого в медичному закладі (покинути клініку можна буде протягом 1-2-х діб після процедури).

Якщо коронарографія проводилася з використанням радіального доступу (через артерії, розташовані на руці) пацієнт зможе відправитися додому в цей же день.

Процедура виконується після застосування місцевої анестезії. Метод допомагає адекватно оцінювати наявність і ступінь звуження коронарних артерій, вибирати дієву тактику лікування - призначення спеціальних медикаментів, стентування (коронарного черезшкірного втручання), шунтування (операції на відкритому серці).

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ОБСТЕЖЕННЯ

Коронарографія не проводиться, якщо у пацієнта є:

 • виразкова хвороба;
 • ниркова недостатність;
 • порушений кровообіг;
 • внутрішні або зовнішні кровотечі;
 • важкі легеневі патології;
 • гострі інфекції;
 • неперенесення контрастної речовини (засіб, що вводиться в судини, має йодну основу).

У нашій клініці доступний великий спектр послуг, є найсучасніше обладнання, що дозволяє проводити коронарографію в найкоротші терміни. Важлива перевага МЦ «Medical Plaza» - наявність медичних фахівців будь-яких суміжних спеціальностей, можливість паралельного проведення діагностики інших патологій.

ЦІНА НА КОРОНАРОГРАФІЮ

МЦ «Medical Plaza» надає медичні послуги, що мають доступну вартість. Якщо пацієнт потребує коронарографії, ціна процедури буде уточнюватися під час бесіди з лікарем. Для проходження обстеження можна оформити заявку на сайті, або зателефонувати за вказаним номером телефону.

Коронарографія проводиться за попереднім записом. Після Вашого дзвінка співробітники МЦ «Medical Plaza» детально дадуть відповіді на будь-які питання стосовно запланованої процедури, і підберуть зручний час для проходження обстеження. Вартість коронарографії повідомляється кожному пацієнту в індивідуальному порядку, після повного обстеження.

© Стаття написана за участю кардіохірурга Хацько К.М

Залишити заявку
Гарячі години