Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Після статевого акту чоловічі сперматозоїди «зустрічаються» з цервікальним слизом жінки. Для того, щоб визначити, чи зможуть вони потрапити до шийки матки, наскільки є рухливими і життєздатними, проводиться посткоїтальний тест.

Щоб зробити таке тестування якомога точнішим, необхідно дотримуватися важливих рекомендацій. Про них мова піде в нашому матеріалі.

Посткоїтальний тест роблять з метою визначення якісного рівня реакції еякуляту на цервікальний слиз. Іноді проблеми з вагітністю виникають в результаті несумісності жіночого цервікального слизу та чоловічих статевих клітин. Порівняно з іншими діагностичними процедурами, ціна посткоїтального тесту є невисокою. При цьому така методика часто допомагає суттєво звузити діагностичне коло.

Потреба у проведенні посткоїтального тесту в основному виникає при неможливості завагітніти, незважаючи на регулярне статеве життя протягом одного року.

НАЙБІЛЬШ СПРИЯТЛИВІ ДЛЯ СПЕРМАТОЗОЇДІВ ЗМІНИ В ЦЕРВІКАЛЬНОМУ СЛИЗУ

Виділення, які заповнюють цервікальний канал, постійно змінюють свій хімічний склад та в'язкість. Це залежить від дня менструального циклу. Такі процеси можуть в деякій мірі впливати на сперматозоїди, що потрапили до каналу шийки матки, на їхню рухомість та життєздатність.

Найкращі для сперміїв зміни складу формуються з дев'ятої доби звичайного 28-денного циклу і стають оптимальними з початком овуляції. Лютеінова фаза є найкращим часом для спостереження за посиленням щільності цервікального слизу. В цей період посилюється його в'язкість, створюються значні перешкоди на шляху чоловічих статевих клітин.

ФАКТОРИ НЕЗДАТНОСТІ ДО РУХУ КРІЗЬ ЦЕРВІКАЛЬНИЙ СЛИЗ

Проходження сперміїв крізь цервікальний слиз піддається впливу відразу декількох факторів (крім вище згаданої консистенції). Основним з них виступає присутність антиспермальних антитіл, здатних протистояти руху чоловічих статевих клітин. Саме ці антитіла є поширеною причиною, яка робить вагітність неможливою. Блокування клітин сперми інколи пов'язується із запальними процесами, що впливають на збільшення кількості лейкоцитів. До негативних факторів також належить загальне підвищення кислотно-лужного балансу (Рн) в кислу сторону.

НАЙКРАЩІ ЧАСОВІ РАМКИ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ ТЕСТУВАННЯ

Найбільш вдалим часом для того, щоб зробити посткоїтальний тест, вважається періовуляторний період (два-три дні до та після овуляції), коли в організмі присутні оптимальні умови для довготривалої рухливості  сперміїв (під дією естрогенів в'язкісні параметри слизу стають невеликими). Певний відсоток абсолютно нормальних жінок здатні до вдалого проходження тестування саме в цей час.

Посткоїтальний тест (повна назва – тест Шуварського посткоїтальний) робиться через чотири-шість годин після статевого акту. Рекомендації стосовно цього налізу, надані Всесвітньою Асоціацією Охорони здоров'я, вказують на можливість часового розриву від дев'яти годин до цілої доби.

УМОВИ ПРАВИЛЬНОГО ПРОВЕДЕННЯ ПОСТКОЇТАЛЬНОГО ТЕСТУ

Для того, щоб результати тестування були достовірними, необхідно дотримуватись важливих рекомендацій:

  1. За два-три дні до проведення посткоїтального тесту слід відмовитись від статевих контактів.
  2. Саме злягання, необхідне для подальшого тестування, повинно відбуватись в період овуляції.
  3. До статевого акту треба проводити звичайний туалет. Після нього підмивання, спринцювання, прийом ванни чи душа повністю заборонені.
  4. За два-три дні до здачі аналізів не можна застосовувати лубриканти, вагінальні медичні препарати.
  5. Після завершення статевого акту слід запобігти втраті еякуляту. Для цього варто скористатися звичайною гігієнічною серветкою. Використовувати тампони категорично забороняється.

Процедура проведення аналізу є досить простою, і передбачає збір біологічного матеріалу з піхви за допомогою звичайного шприца без голки. Далі відібраний матеріал вивчається спеціалістом під електронним мікроскопом. У процесі лабораторного дослідження репродуктолог встановлює кількість загиблих і рухливих сперміїв.

Важливою особливістю посткоїтального тесту є простота проведення. Саме завдяки їй ця діагностична процедура має невисоку вартість.

ЧОМУ РЕЗУЛЬТАТИ ПОСТКОЇТАЛЬНОГО АНАЛІЗУ МОЖУТЬ СТАТИ ПОГАНИМИ?

Посткоїтальний тест із негативними підсумками, який здавався лише один раз, не може чітко вказувати на наявність безпліддя. Такий результат часто буває пов'язаним із неправильної підготовкою до проведення процедури.

Причина негативного посткоїтального аналізу може полягати в ранньому або пізньому часі тестування, в наявності в організмі обстежуваного будь-яких запальних процесів, у збільшенні щільності слизу, пов'язаного зі зниженою концентрацією естрогенів перед овуляцією. В якості інших факторів, які призводять до небажаного результату, виступають низька якість чоловічої сперми, застосування бар'єрних контрацептивів, окислювачів середовища піхви.

Після отримання одиничного негативного аналізу потрібно провести повторне тестування. Інколи зробити остаточні висновки вдається лише після третьої спроби.

У деяких випадках, при наявності рекомендацій лікаря, постокоїтальний тест Шуварського виконується «in vitro». Для того, щоб уникнути негативного впливу імунологічних порушень на результати тестування, призначається додаткове обстеження з використанням спеціальних тестів. До них належать такі методи як MAR-тест, з'ясування значень АСАТ.

В деякій мірі якість тестування залежить від того, де проводилась процедура. Медичний центр «Medical Plaza» пропонує своїм пацієнтам європейський рівень сервісу та найсучасніше обладнання, які сприяють вирішенню будь-яких проблем з боку репродуктивного здоров'я.

ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ТЕСТУВАННЯ В МЦ «MEDICAL PLAZA»

Водночас з передовими методами діагностування та лікування, наш медичний центр гарантує найдемократичніший рівень цін. Ми відкрито заявляємо про те, що ціна посткоїтального тесту, проведеного нашими фахівцями, доступна більшій частині пацієнтів. Провести діагностику можна за рекомендаціями Вашого лікаря або за призначенням спеціалістів, працюючих у нашому закладі. При цьому варто враховувати, що співробітники центру «Medical Plaza» допоможуть максимально точно виявити будь-які причини затримки вагітності. Завдяки проведенню посткоїтального тесту вдасться визначити рівень сумісності партнерів, а його результати дозволять підібрати найбільш ефективну тактику боротьби з безпліддям.

Залишити заявку