Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Нині такі захворювання як - артрит або артроз колінного суглоба давно вже не рідкість. Людина при цьому відчуває постійний біль, що сковує його рух у суглобі, а так само набряк, який здавлює судини і нерви, тим самим порушуючи трофіку (харчування корисними речовинами) колінного суглоба і його нормальне функціонування. Багато з тих, хто страждають даними симптомами, не можуть вести повноцінний спосіб життя.

Ін'єкції гіалуронової кислоти саме призначені для цих захворювань, оскільки їх основна мета - поліпшити еластичність і харчування хряща, підвищити рухливість колінного суглоба.

ЧИМ ДЛЯ НАС КОРИСНА ГІАЛУРОНОВА КИСЛОТА?

Вона буває двох видів - природна і синтетична.

Природна гіалуронова кислота (гіалуронан) - це хімічна сполука, яка міститься в людському організмі і входить до складу синовіальної рідини колінного суглоба. Основна його властивість - зв'язувати молекули води і утворювати гелеобразну рідину, яка буде омивати суглобові поверхні колінного суглоба і знижувати їх тертя за рахунок збільшення в'язкості синовіальної рідини, що в свою чергу забезпечує нормальне функціонування суглоба і його амортизацію.

Також синовіальна рідина забезпечує харчування всього суглоба, насичуючи його корисними речовинами. Тому через зниження концетрації гіалуронової кислоти в суглобі, може порушуватися структура і баланс поживних речовин в синовіальній рідині, що за собою потягне деформацію і порушення роботи суглоба.

Синтетичний гіалуронан, який знаходиться в препараті для ін'єкцій, отримують з тканин тварин або допомогою бактеріальної ферментації. За фізико-хімічними властивостями дуже близький до людського, тому ризик небажаних наслідків мінімальний.

ЧОМУ САМЕ ІН’ЄКЦІЇ, А НЕ ІНШІ ЛІКАРСЬКІ ФОРМИ ГІАЛУРОНОВОЇ КИСЛОТИ?

Препарати гіалуронової кислоти виробляються в різних лікарських формах: пігулках, мазях або внутрішньосуглобових ін'єкціях (одноразові стерильні шприци або ампули).

При ін'єкції гіалуронової кислоти препарат вводиться безпосередньо в уражений суглоб, тим самим відразу ж надаючи лікування і усунення дискомфорту в суглобі. Інші способи повинні пройти тривалий шлях метаболізму в стравоході або серцево-судинній системі, при цьому втрачаючи ефективну дозу гіалуронової кислоти.

ЯКИЙ ЕФЕКТ СЛІД ОЧІКУВАТИ ВІД ІН’ЄКЦІЇ ГІАЛУРОНОВОЇ КИСЛОТИ?

При введенні ін'єкцій гіалуронової кислоти в уражений суглоб буде збільшуватися еластичність синовіальної рідини й оновлення її попереднього молекулярного складу, що сприяє поліпшенню харчування прилеглих хрящових тканин та відновленню структури суглобових поверхонь. Також гіалуронова кислота сприяє зниженню набряків, почервоніння, больових відчуттів, скутості, хрускоту. Тому ін'єкції гіалуронової кислоти ще називають - «живим трансплантатом».

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ВВЕДЕННЯ ІН’ЄКЦІЇ ГІАЛУРОНОВОЇ КИСЛОТИ

Як і будь-який препарат ін'єкції гіалуронової кислоти мають свої протипоказання для застосування, а саме:

  • наявність синовіїту
  • алергічні реакції на препарат
  • наявність дефектів шкіри біля місця введення препарату
  • пацієнти, що приймають антикоагулятну терапію
  • вагітні та картаючи жінки
  • діти до 18 років.

Перевагою ін'єкцій гіалуронової кислоти є малий ризик прояву побічних ефектів (біль в місці щеплення, набряк). В основному лікування препаратом переноситися легко.

Після проведення процедури слід уникати фізичного навантаження на суглоб протягом декількох днів.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження