Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Гострий апендицит відносять до часто виникаючих захворювань черевної порожнини. Така патологія вважається основною причиною виникнення перитоніту (небезпечного запалення, що охоплює очеревину).

Внизу живота, праворуч, розташована сліпа кишка, в яку входить апендикс - невеликий червоподібний відросток. Він має основу з лімфоїдної тканини і служить для забезпечення місцевого імунітету шлунково-кишкового тракту. Крім цього, в ньому «живуть» представники здорової кишкової мікрофлори.

Під апендицитом розуміють запалення червоподібного відростка. Таке захворювання загрожує розвитком ускладнень, серед яких значиться зараження крові (сепсис). При такому стані бактерії проникають в загальний кровотік і вражають різні ділянки організму. Найбільш небезпечним наслідком сепсису стає летальний результат.

Гострий апендицит лікують тільки оперативними методами. Після постановки діагнозу виконується хірургічне втручання - апендектомія, суть якої полягає у видаленні апендикса.

 Видалення здійснюють двома способами:

  1. Перша техніка є звичайною порожнинної операцією, що має на увазі виконання розрізу в правої клубовій ділянці.
  2. Другий спосіб полягає в проведенні лапароскопії - малоінвазивного хірургічного втручання без глибоких травмуючих надрізів.

Лапароскопічна апендектомія допомагає не тільки ефективно видалити запалений червоподібний відросток. Перед операцією з видалення апендикса методом лапароскопії може бути проведено детальне обстеження стану черевної порожнини для підтвердження необхідності здійснення оперативного лікування.

СИМПТОМАТИКА АПЕНДИЦИТА

Перші больові відчуття при апендициті локалізуються у верхньому відділі живота. Біль може мати різний характер. Він буває тягучим, інтенсивним або нечітким.

Після закінчення декількох годин хворобливість проявляється в клубовій ділянці праворуч справа. Дискомфорт схильний посилюватися під час руху, в положенні лежачи на лівому боці.

Пізніше виникають нудота і блювотні позиви. Ці симптоми розвиваються після появи больового синдрому. Через 2-4 год. до вже описаних проявів апендициту приєднується лихоманка.

При виникненні болю в животі, що не зникає протягом 5-6 годин, необхідно терміново звертатися до медичної установи. Важливо пам'ятати - апендицит, що триває більше двох діб, здатний привести до загибелі хворого.

ДІАГНОСТИКА

Першим етапом діагностики в МЦ «Медікал Плаза» стає огляд, що виконується лікарем-хірургом. Після вивчення скарг пацієнта, розгляду анамнезу (історії розвитку хвороби), клінічних проявів, виявлених під час проведення обстеження, лікар підтверджує або спростовує діагноз «апендицит».

Діагностика може бути доповнена наступними обстеженнями:

  • загальним аналізом крові, мікроскопією сечі (при наявності гострого апендициту в організмі виявляють зростання кількості білих кров'яних тілець, в урині присутній білок);
  • ультразвуковим дослідженням, що виявляє потовщений і набряклий апендикс;
  • комп'ютерною томографією, що забезпечує детальне зображення збільшеного відростка, що дозволяє детально вивчити змінені тканини черевної порожнини і кишківника;
  • лапароскопієй, візуально оцінює стан апендикса (дослідження проходить з використанням оптоволоконної трубки з відеокамерою на кінці, яка вводиться в черевну порожнину через маленький розріз).

МЕТОДОМ ЛАПАРОСКОПІЇ

Часто пацієнти цікавляться, як роблять операцію з видалення апендикса методом лапароскопії. Ця техніка розділяється на 2 різновиди - діагностичну та хірургічну. Якщо апендицит приймає гостру форму, виникає потреба в обох процедурах.

ДІАГНОСТИЧНА ЛАПАРОСКОПІЯ

Цей різновид лапароскопії сприяє уточненню діагнозу в 95% випадків. Завдяки такій діагностичній техніці практично повністю виключається помилкове видалення апендикса.

Лапароскопію здійснюють під загальною анестезією. Після виконання кількох невеликих проколів в черевну порожнину вводять інструменти і лапароскоп - оптичне пристосування, передає якісне зображення внутрішніх органів на монітор. Також в очеревину нагнітають вуглекислий газ.

ХІРУРГІЧНА ЛАПАРОСКОПІЯ

Якщо діагноз підтвердився, хірурги негайно приступають до лапароскопічної апендектомії. Видалення запаленого апендикса проводиться під контролем лапароскопа, що забезпечує 100% точність хірургічних дій.

ПЕРЕВАГИ ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ АПЕНДЕКТОМІЇ

Лапароскопічна операція, яка виконується нашими лікарями, має численні плюси. Від інших методів оперування ця процедура відрізняється:

  • проведенням точної діагностики перед хірургічним втручанням;
  • незначним післяопераційним больовим синдромом;
  • нетривалим перебуванням пацієнта в стаціонарі;
  • швидким відновленням кишкової перистальтики;
  • відсутністю на тілі шрамів і рубців;
  • скороченим реабілітаційним періодом.

На сьогодні лапароскопічне видалення апендикса визнано найщаднішим методом. Через 2-3 доби після оперативного лікування більшість пацієнтів виписуються зі стаціонару. Відновлення працездатності спостерігається на 10-12 день.

Операція лапароскопічна апендектомія не має великої кількості протипоказань. Проведення цього виду хірургічного втручання небажано при запаленні купола сліпої кишки, а також при атиповому розташуванні апендикса (у цьому випадку доступ до нього значно ускладнюється).

ОПЕРАЦІЯ ПРИ АПЕНДИЦИТІ В МЦ «MEDICAL PLAZA»

У МЦ «Medical Plaza» апендектомію здійснюють з використанням кращих сучасних методів. Досвідчені хірурги клініки на високому рівні проводять лапаротомію і лапароскопію. У виборі певної техніки усунення апендикса фахівці керуються наявними свідченнями й індивідуальними особливостями організму хворого. Про те, скільки коштує видалення апендикса, лікар повідомляє пацієнтові на етапі підготовки до втручання.

Хірургічне відділення, яке функціонує при центрі «Медікал Плаза», оснащене новітнім обладнанням для проведення високоточного лікування. Наші лікарі прагнуть застосовувати найпрогресивніші і безпечні техніки ендоскопічної апендектомії. Найчастіше така операція проходить під місцевою анестезією, проте деяким пацієнтам (дітям, вагітним жінкам, людям похилого віку) показано введення загального наркозу.

Успішне лікування перш за все залежить від того, наскільки своєчасно хворий звернувся до лікаря. Якщо операція була проведена до стадії розвитку ускладнень, розриву червоподібного відростка, пацієнт може покинути клініку через добу після втручання. У складних випадках (при наявності перфорації, перитоніту і т.д.) післяопераційний період займає близько 4-7 днів. Протягом цього часу пацієнтові потрібно залишатися в комфортабельному стаціонарі нашого центру, під цілодобовим наглядом медперсоналу. Після того, як виконано видалення ускладненого апендикса, призначається внутрішньовенне введення антибіотиків. Це допомагає запобігти розвитку інфекції і усунути абсцес.

Якщо Вам потрібна операція з видалення апендикса, не варто зволікати зі зверненням до лікаря. У нашій клініці ціни на лапароскопічну апендектомію відрізняються максимальною доступністю. Результатами лікування у фахівців клініки «Медікал Плаза» стануть повне позбавлення від апендициту і максимально швидке відновлення.

Залишити заявку