Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

ІПСШ зустрічаються тільки в людей. Існує величезна кількість таких захворювань, що передаються під час статевого акту від одного до іншого сексуального партнера. До ІПСШ відносять сифіліс, гонорею, хламідіоз, трихомоніаз, генітальний герпес тощо. В сукупності таких хвороб налічується більше ніж 20. Останнім часом до цієї групи приєдналось ще одне, найбільш небезпечне захворювання – СНІД. До ІПСШ належать не лише статеві інфекції, які викликаються небезпечними мікробами. До них також входять ті хвороби, причиною яких стають умовно-патогенні, спочатку нешкідливі, мікроорганізми. Коли людський організм зберігає здатність контролювати їхню життєдіяльність, вони поводяться спокійно та не проявляють себе. Як тільки виникають певні проблеми (наприклад, знижується імунітет) мікроби активізуються, починають посилено розмножуватися та псувати людині життя.

Всі ІПСШ характеризуються високою контагіозністю та здатністю швидко поширюватись серед певних груп населення. Більш того, до багатьох з них у людини не виникає імунітету. Це означає, що деякими різновидами ІПСШ можна заразитися декілька разів.

Щороку в світі реєструється близько 200 млн. хворих на гонорею, 250 млн. – на трихомоніаз, 250 млн. – на хламідіоз, 100 млн. – на мікоплазмоз. При цьому варто розуміти, що справжні показники захворюваності часто в декілька разів перевищують офіційні статистичні дані. Низька сексуальна культура населення більшості країн світу, складності, пов'язані з активною міграцією людей, і головне – недостатня інформованість щодо статевих інфекцій призвели до того, що генофонду нашої планети та майбутнім поколінням загрожують дійсно серйозні проблеми.

ІНФЕКЦIЯ

ШЛЯХИ ПЕРЕДАЧI

ПРОЯВИ

УСКЛАДНЕННЯ

ЗАПОБIГАННЯ

Сифіліс

Передається статевим шляхом (як під час вагінального, так і при оральному або анальному контакті). Також існує незначний ризик заразитися у побуті. Крім цього, передається дитині від матері під час вагітності та пологів.

У місці зараження з'являється безболісна виразка (твердий шанкр), збільшуються лімфовузли, може виникнути легкий висип. Всі ці симптоми можна не помітити або прийняти їх за прояви алергії чи застуди.

Особливість сифілісу полягає в тому, що на ранній стадії, коли захворювання ще не складно вилікувати, воно може ніяк не проявляти себе. У запущеній стадії хвороба призводить до ураження головного мозку, центральної нервової

системи та навіть до загибелі хворого.

Відмова від сексуальних стосунків або використання презерватива при кожному статевому акті.

Гонорея (трипер)

Інфікування відбувається внаслідок незахищеного статевого контакту. Частіше ніж сифіліс, але досить рідко, передається через спільні рушники, білизну тощо.

Основні симптоми – гнійні виділення (жовтуваті або зеленуваті) зі статевих органів, свербіж, печіння, різі та біль при сечовипусканні. Але, як і при сифілісі, цих симптомів може й не бути, або на фоні інших захворювань вони здатні ставати непомітними.

Запалення внутрішніх статевих органів, безпліддя, менінгіт, хвороби серця – це те, що загрожує людині із запущеною гонореєю.

Відмова від сексуальних контактів або презерватив.

Трихомоніаз (трихомоноз)

Зараження відбувається статевим шляхом, зрідка – при користуванні спільним рушником.

Свербіж, печіння, різі при спустошенні сечового міхура, виділення зі статевих органів. Інколи названі симптоми відсутні.

Трихомоніаз викликає запалення внутрішніх статевих органів, безпліддя або невиношування у вагітних.

Відмова від сексуальних контактів або використання презерватива.

Хламідіоз

Передається статевим та побутовим шляхом.

Характерних симптомів немає. Зі статевих органів можуть з'являтися виділення, але не завжди.

У тяжких випадках проходить  із запаленням внутрішніх статевих органів та безпліддям.

Відмова від сексуальних контактів або презерватив.

Гострі кoнділоми (генітальні бородавки)

Передача вірусу папіломи, що викликає появу гострих кондилом, зазвичай відбувається при статевих контактах. Також існує ймовірність побутового зараження.

Гострі кондиломи найчастіше виникають у місцях, які зазнають травм під час статевого контакту. Вони виглядають як маленькі нарости рожевого або тілесного кольору, розміром від 1 мм до декількох сантиметрів.

Висипання здатні швидко зростати, поступово набуваючи вигляду «кольорової капусти». Деякі типи вірусу папіломи людини викликають передракові захворювання та плоскоклітинний рак.

Відмова від сексуальних контактів або використання презерватива.

Генітальний герпес

Генітальний герпес виникає при інфікуванні вірусом простого герпесу 2 типу. Генітальний герпес передається статевим шляхом. Крім того, простий герпес може вражати статеві органи при незахищеному оральному сексі.

У жінок висипання найчастіше локалізуються на статевих губах, кліторі, в піхві, на шийці матки; у чоловіків – на голівці статевого члена, на крайній плоті, в уретрі.

Генітальний герпес здатний призводити до раку шийки матки та онкології передміхурової залози. Хвороба викликає ускладнення вагітності та пороки розвитку у плода.

Відмова від сексуальних відносин у період гострого перебігу герпесу та презерватив (поза загостренням).

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження