ГОЛОВНИЙ БІЛЬ У ДІТЕЙ

Однією з найбільш частих скарг у медичній практиці є скарга на головний біль. Скарги на головний біль можуть бути в різному віці і в результаті різних захворювань. Зовсім не правильно вважати, що коли дитина скаржиться на головний біль, здавалося б, без видимих ​​причин, то вона говорить не правду. Найчастіше головний біль у дітей може бути ознакою серйозного захворювання, і його рання діагностика і правильне лікування є одним із важливих завдань дитячого лікаря (педіатра)дитячого невролога, дитячого лор-лікаря  і багатьох інших фахівців. У дитини до року головний біль проявляється занепокоєнням, закиданням голови, відрижкою, порушенням апетиту, гримасою страждання. Діти 2-3 років за наявності головного болю смикають себе за волосся, у них порушується сон, апетит, вони стають агресивними, плаксивими. Діти більш старшого віку, вже можуть вказати локалізацію головного болю і її характер.

Найчастіше головний біль у дітей супроводжується емоційними переживаннями, що надає йому індивідуальний характер. Головний біль може виникати внаслідок різних травм, гідроцефалії, менінгіту, при захворюваннях трійчастого нерва, при вимушеному голодуванні, захворюваннях ЛОР-органів (отит, синусит), підвищенні артеріального тиску тощо. Найбільш часто дитячий лікар стикається з головним болем при підвищенні температури на тлі різних захворювань, анемії, артеріальної гіпертензії. Однак не можна забувати про головний біль, який може виникати при тривалому подразненні нервів, які розташовані на поверхні шкіри голови. Так після носіння тісного головного убору, щільно стискаючої пов'язки, при впливі холоду, на тлі кашлю у дітей також може відзначатися головний біль.

Найбільш частою причиною звернення до дитячого невролога є мігрень і головний біль напруги. Головний біль напруги виникає у відповідь на психоемоційний стрес. Зазвичай діти скаржаться на стискаючий, здавлюючий, тиснучий, у вигляді «шолома», двосторонній головний біль. На тлі такого головного болю часто відзначається нудота, дитину дратує яскраве світло. Дуже часто головні болі виникають внаслідок того, що дитина неправильно сидить під час занять. Що може провокувати головний біль напруги? Найбільш часто такий головний біль може бути викликано зміною погоди, голодуванням, тривалим перебуванням в задушливому приміщенні. Головний біль при мігрені має ряд особливостей. Він часто має односторонній характер, пульсуючий і актуальний. Найчастіше головний біль при мігрені супроводжує біль в животі, нудота і блювота. Полегшення приносить короткий сон. Які ж чинники провокують мігрень? Цей перелік дуже великий, але ми зупинимося на основних факторах: фізичні і емоційні навантаження, вживання шоколаду, какао, копченої їжі, гострих страв, тривала їзда в транспорті, тривалий перегляд телепередач, зміни погоди, неприємні запахи, куріння і вживання алкоголю у підлітків.

Якщо Ви помітили ознаки головного болю у Вашої дитини або він сам скаржиться на головний біль, зверніться в клініку «Medical Plaza», де кваліфіковані лікарі-педіатри, дитячі неврологи, зібравши детальний анамнез, після проведеного обстеження зможуть встановити причину головного болю і позбавити його.