Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

ЛІКУВАННЯ БАКТЕРІАЛЬНОГО ПРОСТАТИТУ

Бактеріальний простатит - захворювання чоловічої статевої сфери, пов'язане з ураженням передміхурової залози. Хвороба здатна протікати в гострій або хронічній формі, викликати важку симптоматику. За статистикою Національного інституту бактеріальну форму порушення діагностують у 5% чоловіків з патологією простати. До захворювання в основному схильні пацієнти у віці між 25 і 50 роками, ведуть регулярне статеве життя.

ВІДМІННОСТІ МІЖ БАКТЕРІАЛЬНИМ ТА ЗВИЧАЙНИМ ПРОСТАТИТОМ

Основна різниця між бактеріальним і звичайним простатитом складається в інфекційну природу першого захворювання. На тлі даної патології відбувається інфікування простати різними мікробами, що відносяться до патогенної та умовно патогенної мікрофлори:

 • стафілококом;
 • ентерококом;
 • синьогнійною, кишковою паличкою;
 • ентеробактеріями;
 • протеєм;   
 • клебсієлою.

Провідна роль у розвитку хвороби належить кишковій паличці. Цей мікроорганізм, постійно мешкає в організмі людини, провокує бактеріальний простатит у 65-80% хворих.

Існують фактори, що підвищують ризик розвитку порушення. Хвороба схильна розвиватися на тлі фімозу передміхурової залози, гострого епідидміта, інфекцій сечовивідних шляхів, уретропростатичного й інтрапростатичного рефлюксу, порушення сечовипускання, що виникає при аденомі простати. Захворювання вражає осіб, практикуючих незахищені статеві контакти, які перенесли трансуретральне втручання, пацієнти з цукровим діабетом, СНІДом.

Проникнувши в передміхурову залозу, мікроби провокують формування патологічного інфільтрату. Стаючи більш в'язким, ексудат застоюється, сприяє активному розвитку патогенів та загостренню запального процесу.

СИМПТОМИ БАКТЕРІАЛЬНОГО ПРОСТАТИТУ

Гостра форма хвороби починається різко, супроводжуючись наступними симптомами:

 • підвищенням t тіла;
 • лихоманкою;
 • прискореним сечовипусканням;
 • болями в нижньому відділі живота, промежини, попереку;
 • загальною інтоксикацією;
 • ломота в суглобах, м'язах;
 • ослабленням сексуальної функції.

Іноді порушується процес відходження сечі. В урині можуть бути присутніми безбарвні або жовтувато-зелені домішки, в спермі - сліди крові. Здавлюючи пряму кишку, збільшена залоза провокує запори, біль при дефекації.

Хронічний бактеріальний простатит часто протікає безсимптомно або зі слабо вираженою клінічною картиною. Після завершення ремісії патологія проявляється з усіма ознаками, характерними для гострої стадії.

ЧОМУ НЕ МОЖНА ВИЛІКУВАТИ БАКТЕРІАЛЬНИЙ ПРОСТАТИТ САМОСТІЙНО

Терапія бактеріального простатиту вимагає обов'язкового втручання досвідченого лікаря. Проведення самостійного лікування, безконтрольне використання медикаментозних або нетрадиційних засобів часто призводять до ускладнень:

 • циститу;
 • пієлонефриту;
 • абсцесу передміхурової залози.

Тривала відсутність професійної медичної допомоги неминуче викликає хронічний бактеріальний простатит. Якщо хвороба хронізується, зростає ризик розвитку аденоми простати, імпотенції, безпліддя.

Важко протікає бактеріальний простатит здатний призвести до розвитку сепсису. Такий стан представляє серйозну загрозу для життя хворого і вимагає термінової госпіталізації.

КОЛИ ПОТРІБЕН ЛІКАР З ЛІКУВАННЯ ПРОСТАТИТУ

Фахівці рекомендують звертатися за медичною допомогою при появі перших симптомів захворювання. Завдяки своєчасній діагностиці лікар призначить дієве лікування бактеріального простатиту, допоможе попередити небезпечні ускладнення і наслідки патології.

Клініка «Medical Plaza» спеціалізується на лікуванні різноманітних чоловічих патологій, зокрема бактеріального простатиту. Центр має у своєму розпорядженні всі необхідні умови для проведення лікувального курсу на будь-якій стадії хвороби.

Профільним фахівцем, що володіє всіма сучасними методами боротьби із захворюванням простати, є Заблудовський О. Г. Лікар має 23-річний досвід роботи в області урології, андрології, сексопатології, проводить якісне лікування бактеріального простатиту у пацієнтів будь-якого віку, регулярно проходить курси підвищення кваліфікації як в Україні, так і за кордоном.

Високий рівень професіоналізму Заблудовского О.Г. дозволяє лікувати гостру патологію простати як традиційними способами, так і новітніми медичними методами. Лікар проводить лікування хронічного простатиту в клініці, спираючись на досвід провідних українських і західних урологів. Спеціаліст знаходить індивідуальний підхід до кожного пацієнта, після завершення лікувального курсу розробляє ефективну схему реабілітації.

ЯК ДІАГНОСТУЮТЬ ГОСТРИЙ І ХРОНІЧНИЙ БАКТЕРІАЛЬНИЙ ПРОСТАТИТ

Перед початком лікування простатиту в клініці хворому призначають детальну діагностику. Обстеження складається з декількох процедур:

 • ректального дослідження передміхурової залози (даний метод не застосовується в гострій стадії хвороби, при наявності підвищеної t тіла, сильних болів, загальної інтоксикації);
 • клінічного аналізу крові;
 • аналізу урини;
 • бактеріального посіву сечі.
 • зішкріба уретрального епітелію, необхідного для проведення ПЛР;
 • ПСА крові, що дозволяє диференціювати хворобу з онкологією простати.

Після зняття гострої симптоматики лікар з лікування простатиту призначає пацієнтові УЗД залози. Клініка «Medical Plaza» оснащена сучасними ультразвуковими апаратами, що дозволяють детально вивчити структурні зміни в простаті.

Після проведення якісної діагностики фахівець визначається, як лікувати хронічний простатит або гостру форму захворювання. Для кожного хворого залишається індивідуальний лікувальний план, що враховує його персональні особливості.

ЯК ЛІКУЄТЬСЯ БАКТЕРІАЛЬНИЙ ПРОСТАТИТ У МЦ «MEDICAL PLAZA»

Лікування бактеріального простатиту є  комплексним підходом. Боротьба з патологією обов'язково включає курси з антибіотиками і допоміжними медикаментозними засобами.

Препарати, спрямовані на знищення патогенної мікрофлори, допомагають лікувати гострий і хронічний бактеріальний простатит. У виборі певних медикаментів лікар керується чутливістю збудника до діючих речовин, ступенем перенесення антибіотиків пацієнтом.

Дозування і тривалість терапії встановлюються в кожному випадку індивідуально. В середньому лікувальний курс може зайняти від 4 до 8 тижнів.

Якщо хвороба протікає з помірною симптоматикою, терапія може проводитися амбулаторно. Щоб вилікувати бактеріальний простатит, що супроводжується вираженою інтоксикацією, гнійними процесами, необхідно приміщення пацієнта в стаціонар.

ЧИМ ЛІКУВАТИ БАКТЕРІАЛЬНИЙ ПРОСТАТИТ - ЗАСОБИ ПРИ ГОСТРІЙ ФОРМІ ХВОРОБИ

Основне лікування бактеріального простатиту полягає в призначенні наступних антибіотиків:

 • Фторхінолонів. До цієї категорії антибактеріальних засобів чутливі багато хвороботворних бактерій. Лікар може використовувати такі препарати як Ципрофлоксацин, Левофлоксацин, Цифран, Офлоксацин, Елефлокс. Терапія фторхинолонами може проводитися тільки в тому випадку, якщо пацієнт не інфікований туберкульозною паличкою.
 • Пеніцилінів. Більшість з ліків, що входять в дану групу, відрізняються добрим перенесенням і відсутністю виражених побічних ефектів. У лікуванні простатиту також використовують Амоксиклав, Аугментин, Флемоклав солютаб.
 • Тетрацикліну. Цей різновид антибіотиків застосовується рідше (у разі, коли попередні медикаменти не приносять належного терапевтичного результату). При бактеріальному ураженні передміхурової залози найбільш ефективний і безпечний Доксициклін.

При ускладненому протіканні захворювання показано внутрішньом'язове введення цефалоспоринів - Супракса, Цефтріаксона, Цефотаксима. Засоби, що відносяться до макролідів, застосовуються вкрай рідко. У деяких випадках лікар з лікування простатиту використовує Азитроміцин або кларитроміцин.

Найчастіше пацієнту призначається комбінація певних антибіотиків, що дозволяє знищити бактеріальну флору в максимально швидкі терміни.

ДОДАТКОВІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ПРОСТАТИТУ У КЛІНІЦІ

На додаток до антибіотикотерапії лікар, лікуючий простатит, застосовує інші види препаратів:

 • НПЗЗ;
 • анальгетики;
 • жарознижуючі засоби;
 • імуностимулятори;
 • вітамінні комплекси.

При гострій затримці сечі виконується катетеризація сечового міхура. Щоб викликати розслаблення м'язів тазового дна, хворому призначають Баклофен, Діазепам, Габапентин. У деяких випадках необхідне використання седативних препаратів або антидепресантів.

Гострий перебіг хвороби вимагає дотримання постільного режиму. На всіх етапах лікування простатиту в клініці пацієнт повинен приймати достатні обсяги рідини, що сприяють збільшенню кількості сечовиділення, зняття інтоксикації, очищенню організму від інфекції.

При гострому протіканні хвороби необхідно знати, чим лікувати бактеріальний простатит категорично не рекомендується. У цей період заборонені масаж, теплові процедури, фізіотерапія, здатні спровокувати різні ускладнення. До застосування цих методів вдаються після спаду основних симптомів.

ЯК ЛІКУВАТИ ХРОНІЧНИЙ ПРОСТАТИТ

Лікування хронічного простатиту в клініці будується на застосуванні вищезазначених антибіотиків. Також можуть призначатися засоби з числа альфа-адреноблокаторів, міорелаксантів. При порушенні еректильної функції доцільний прийом інгібіторів фосфодієстерази-5.

За відсутності протипоказань лікування хронічного простатиту в клініці доповнюється фізіотерапією. Користь в період ремісії приносять голкорефлексотерапія, заняття ЛФК, що проводяться під контролем фахівця.

Клініка «Medical Plaza» має сучасний фізіотерапевтичний кабінет, який пацієнт зможе відвідувати після призначення лікаря.

Своєчасно звернувшись в наш медичний центр з приводу патології простати, можна розраховувати на сприятливий прогноз і повне одужання. Лікар, що лікує простатит, проведе ефективну терапію захворювання, допоможе уникнути хронізації хвороби і важких наслідків для здоров'я. При переході хвороби в хронічну стадію фахівець допоможе назавжди вилікувати бактеріальний простатит, підбере ефективну програму відновлення.   

Залишити заявку