Видалення генітальних кондилом, папілом
Видалення генітальних папілом або кондилом радіохвильовим методом або за допомогою кріодеструкції – проста та ефективна операція, що дозволяє позбутися потенційно небезпечних новоутворень на геніталіях, здатних до злоякісного переродження (малігнізація). Як папіломи, так і кондиломи з'являються внаслідок інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ). Згідно з міжнародною статистикою, не менше 80% людей, які ведуть активний спосіб життя, є носіями та потенційними розповсюджувачами ВПЛ. Але тільки у 10-12% з них розвивається більш важка форма у вигляді папілом або кондилом (папіломавірусна інфекція геніталій).
Патологія досить поширена і в окремих випадках становить серйозну небезпеку, оскільки гострі кондиломи, наприклад, при тривалому ігноруванні можуть трансформуватися у повноцінні ракові пухлини. На щастя, своєчасне видалення бородавок на статевих органах (папілом та кондилом) нівелює ризик розвитку злоякісних процесів, не кажучи вже про естетику. Якщо ви шукаєте хорошу клініку, де проводиться безпечне видалення генітальних кондилом, звертайтесь до медичного центру Medical Plaza. У клініці проводять різні види операцій, включаючи видалення зовнішніх проявів папіломавірусної інфекції геніталій.
Папіломи та кондиломи: у чому різниця?
Причина появи невеликих епітеліальних наростів на шкірі чи слизовій оболонці – папіломавірус людини. Цей вірус потрапляє в організм статевим шляхом (слизові) або через мікротріщини на шкірі. Він вкрай стійкий до антисептиків через міцний капсид (білкова оболонка вірусу) і в певних умовах може становити серйозну небезпеку.
Різниця між папіломою та кондиломою невелика – обидві утворення є наслідком зараження ВПЛ. Різниця лише у типі вірусної інфекції (штам). Ще 2003 року Міжнародний комітет із таксономії вірусів (ICTV) виділив 27 типів ВПЛ, і розділив їх у три групи з онкогенності:
- Види з низьким онкогенним ризиком, наприклад, HPV 3, 6, 11, 32, 73 та інші.
- Форми вірусу із середнім онкогенним ризиком (HPV 35, 52, 58 і т.д.).
- Види ВПЛ з високим онкогенним ризиком (HPV 18, 33, 59, 68 і т.д.).
Видалення генітальних бородавок (вони ж папіломи та кондиломи) дає можливість позбутися зовнішніх проявів ВПЛ та знизити ризик розвитку онкології. Однак, це не вирішує проблему повністю. Потрібна загальна терапія, спрямована на зниження впливу ВПЛ на організм, а також періодичні операції з видалення шкірних проявів цього вірусу.
Сам вірус невиліковний. Жодні ліки не допоможуть. Єдиний варіант зупинити поширення ВПЛ та формування зовнішніх папілом/кондилом – стимулювати природний імунітет, який самостійно вб'є вірус. Згідно з результатами кількох досліджень, проведених CDC (центр з контролю та профілактики захворювань США), більше 90% пацієнтів з ВПЛ виліковуються самостійно. І доки імунітет бореться з вірусом, лікарі проводять періодичне видалення кондилом на геніталіях, щоб знизити ризик малігнізації пошкоджених клітин епідермісу або слизової оболонки (залежить від локалізації новоутворень).
Як виглядають прояви ВПЛ на тілі та геніталіях
Папіломи - це невеликі вузлики світло-або темно-коричневого кольору, які можуть з'являтися на будь-яких ділянках тіла. На руках, ногах, обличчі, голові, грудях, а також на геніталіях. Вважаються менш небезпечним проявом ВПЛ, проте ігнорувати папіломи, особливо генітальні, не варто. Ризик злоякісного переродження нехай і невисокий, але все ж таки є.
Кондиломи – це невеликі гострі нарости тілесного кольору, що з'являються виключно на зовнішніх та внутрішніх статевих органах. Основні відмінності від папілом:
- колір – кондиломи яскравіші;
- форма – папіломи виявляються як одиничні нарости, тоді як кондиломи – це бородавки з складнішою структурою, можуть розростатися групами;
- локалізацією – перші можуть з'явитися будь-де на тілі, другі лише у сфері геніталій;
- штам ВПЛ;
- онкогенність – папіломи вважаються відносно безпечними, кондиломи входять до групи з високим ризиком малігнізації.
За статистикою, кондиломи призводять до розвитку:
- пухлин шийки матки (у 50% випадків);
- рак піхви (ймовірність – 70%);
- анального каналу (у 80% випадків);
- статевого члена (ймовірність – 50%).
Видалення гострих кондилом – єдиний спосіб запобігти розвитку онкології.
Шляхи інфікування ВПЛ та причини появи папілом/кондилом
Як папіломавіруси поширюються:
- незахищений статевий акт – найпоширеніший шлях інфікування ВПЛ, навіть презервативи що неспроможні гарантувати повного захисту;
- відвідування лазень та саун громадського користування;
- побутова передача вірусу через загальне використання індивідуальних засобів гігієни (наприклад, рушників);
- передача ВПЛ від матері до дитини в період пренатального розвитку або під час пологів.
Як мовилося раніше, видалення папілом до гінекології сприймається як єдиний метод запобігання малігнізації пошкоджених клітин епідермісу чи слизової. Також говорилося, що далеко не всі носії ВПЛ спостерігають зовнішні прояви. У багатьох папіломавірус тривалий час знаходиться в латентному (прихованому) стані, і проявляється за певних умов. Причини переходу ВПЛ із прихованої (хронічної) форми у відкриту (формування зовнішніх шкірних наростів):
- ослаблення природного імунітету, що покликаний стримувати поширення вірусу в організмі;
- гормональні дисбаланси, що провокують розвиток різних захворювань та патологічних станів;
- локальні запальні процеси різного генезу;
- механічні пошкодження, травми та подряпини слизової;
- неправильний прийом гормональних контрацептивів (протизаплідні).
Якою б не була причина ВПЛ-наростів, вихід завжди один – потрібно видалити гострі кондиломи або генітальні папіломи, перш ніж вони почнуть змінювати власну морфологію з доброякісної на злоякісну.
Симптоми
Симптоматика при ВПЛ має характерні риси. Якщо папіломи/кондиломи з'явилися на зовнішніх статевих органах (статеві губи, вхід у піхву, статевий член, мошонка), їх можна помітити неозброєним оком без допомоги лікаря. До того ж вони зазвичай супроводжуються кількома симптомами у вигляді:
- сверблячка – область формування генітальних кондилом періодично свербить;
- зволоження пошкоджених ділянок тканин;
- відчуття наявності стороннього тіла;
- локальних почервонінь.
Якщо шукати генітальні бородавки на дотик, їх можна визначити за відсутності чутливості порівняно зі здоровими ділянками шкіри або слизової.
Діагностика ВПЛ та його зовнішніх проявів
Діагностика ВПЛ починається з візуального огляду геніталій на прийомі у гінеколога (жінки) чи андролога (чоловіки). Лікар візуально ідентифікує новоутворення, після чого призначається низка тестів визначення штаму вірусу. Проблема в тому, що видів та підвидів папіломавірусу людини багато. Завдання лікаря – за допомогою ПАП-тесту або ПЛР-тесту (полімеразна ланцюгова реакція) з'ясувати, який саме штам у пацієнта.
Найбільш інформативний тест визначення виду ВПЛ – ПЛР. З його допомогою визначають наявність ДНК папіломавірусу людини у клітинах досліджуваного зразка. Це досить чутливий тест, що дозволяє знайти одну копію ДНК на 100 тис. клітин епітелію. Визначення штаму дає уявлення про те, наскільки генітальні бородавки, що формуються, схильні до малігнізації (рівень онкогенності).
Якщо у пацієнта виявлено генітальні гострі кондиломи, додатково призначається:
- ПАП-тест – цитоморфологічне дослідження епітелію з цервікального каналу з метою оцінки стану шийки матки.
- Мазок на флору виявлення урогенитальных інфекцій.
- Кольпоскопія для візуального обстеження піхви та головки шийки матки.
- Уретроскопія – дослідження верхніх сечовивідних шляхів для виключення ендоуретральних кондилом.
Коли будуть отримані та проаналізовані результати аналізів та діагностичних процедур, призначається операція. Як приклад – видалення кондилом на статевих губах чи статевому члені.
Методи лікування
Перерахуємо всі методи, що використовуються:
- хірургічне видалення за допомогою скальпеля;
- хімічне припікання;
- видалення за допомогою вуглекислого або неодимового лазера;
- радіохвильовий метод;
- кріодеструкція.
З усіх перерахованих варіантів найбільш прогресивними та малотравматичними вважаються – радіохвильовий метод та кріодеструкція кондилом.
Радіохвильовий метод передбачає використання спеціального медичного обладнання під назвою «Сургітрон». Новоутворення видаляються точково, не зачіпаючи здорові тканини. За допомогою радіоножа лікар робить акуратний надріз, видаляє кондилому, при цьому сусідні тканини та сама ранка коагулюються.
Що стосується кріодеструкції, цей метод заснований на технології точкового припікання новоутворення рідким азотом. Цю процедуру ще називають - припікання гострих кондилом, так як на місці бородавки залишається мікроопік, який швидко гоїться. Кріодеструкція вважається найбільш сучасним та ефективним методом оперативного лікування зовнішніх проявів ВПЛ. З його допомогою проводять видалення папілом піхви, статевих губ, статевого члена і т.д.
Вартість видалення генітальних кондилом та папілом у Medical Plaza
Актуальні ціни у таблиці нижче.
Видалення кондилом хірургічним методом (радіохвильовим, кріо-) | від 1200,00 |
Видалення кондилом хірургічним методом (радіохвильовим, кріо-) || категорії | від 4700,00 |
Якщо у вас залишилися питання, ви можете задати їх, зв'язавшись зі спеціалістами клініки по телефону (вказаний на сайті медичного центру). Або запишіться на прийом гінеколога/андролога для первинного обстеження та консультації. Заповніть форму, вказавши необхідні дані, а також бажану дату та час для відвідування лікаря.