Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Вазотомія – це розсічення судинних з'єднань між слизовою оболонкою та окістям носових раковин для боротьби з вазомоторним ринітом. Процедура дозволяє скоротити слизову, позбавити від набряклості м'яких тканин, зменшити носові раковини та повністю відновити фізіологічно правильне носове дихання.

Це метод лікування, який часто використовують у сучасній ЛОР-хірургії. Процедура відрізняється високою ефективністю та безпекою, може призначатися пацієнтам різного віку. Фахівці медичного центру «Medical Plaza» виконують якісну та доступну за вартістю вазотомію, після якої не виникає будь-яких небажаних явищ.

ЯКІ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЄ ВАЗОТОМІЯ

Операція під назвою вазотомія сприяє зменшенню розмірів слизової носа. Основна мета хірургічного втручання – руйнування судин, розташованих між епітелієм та кісткою.

Головні показання до здійснення операції:

 • вазомоторний риніт, який призводить до посиленого кровопостачання слизової;
 • хронічний нежить (крім алергічної форми);
 • утворення спайок у носовій порожнині;
 • поліпозні риносинусити;
 • кісти в придаткових пазухах;
 • викривлення носової перегородки.

Вазотомія носових раковин також стає необхідною, якщо медикаментозна терапія не принесла задовільних результатів. Перед операцією проводиться детальна діагностика, яка дозволяє підтвердити доцільність хірургічного втручання.

НЕБЕЗПЕКА НЕСВОЄЧАСНОГО ЛІКУВАННЯ

Назальні патології, які перейшли до хронічної форми, не повинні залишатися без уваги. Такі захворювання здатні викликати різноманітні ускладнення:

 • фарингіт;
 • ларингіт;
 • бронхіт;
 • запалення легенів;
 • утворення поліпів;
 • дакріоцистит;
 • гіпосмію (ослаблення або повну відсутність нюху).

Небезпечними також є інші патології, при лікуванні яких звертаються до вазотомії. Якщо розростається епітелій або присутнє викривлення носової перегородки, значно погіршується дихання. При цьому головний мозок постійно страждає від кисневого голодування. Негативні наслідки подібних порушень – низька працездатність, зниження розумової та фізичної активності, затримка розвитку в дитячому віці.

ГОЛОВНІ ПЕРЕВАГИ ОПЕРАЦІЇ

У деяких випадках процедура вважається єдиним способом вилікувати хворого та відновити у нього нормальне носове дихання. До основних переваг хірургічного методу належать:

 • відсутність необхідності у тривалій підготовці;
 • висока ефективність та безпека;
 • мінімальний ризик розвитку ускладнень;
 • прискорене відновлення;
 • невелика кількість протипоказань.

Метод дозволяє позбутися лікарської залежності, що виникає внаслідок частого застосування судинозвужувальних назальних засобів (крапель, спреїв). У сучасній медицині звертаються до різних видів вазотомії, кожен з яких має власні особливості.

РІЗНОВИДИ ВАЗОТОМІЇ

Численна кількість пацієнтів цікавиться, яка вазотомія є найкращою. До класичних видів процедури, що проводились у минулому, належать:

 1. Інструментальна вазотомія. Така операція передбачає застосування скальпеля та надріз слизової.
 2. Гайморотомія. Вимагає розтину гайморової пазухи та подальшої ліквідації її патологічного вмісту.
 3. Фронтотомія. Операція в області лобової пазухи потребує надрізів поблизу надбрівної дуги, бічної поверхні носа або полягає у проникненні до проблемної зони через носову порожнину.
 4. Турбінопластика. Метод полягає у видаленні частини носової раковини після виконання хірургічного розрізу.

У сучасній ЛОР-хірургії до названих методів звертаються дуже рідко. Це обумовлено їх високою травматичністю, тривалою реабілітацією та значним ризиком появи ускладнень.

Сьогодні найбільш актуальними варіантами здійснення операції є лазерна вазотомія та ендоскопічна процедура. Перший спосіб втручання передбачає використання лазера. Метод знижує ризик розвитку інфекційних ускладнень та добре переноситься. В основному до лазерної вазотомії носових раковин звертаються при легких формах ЛОР-захворювань.

Найбільш ефективним способом хірургічного лікування вважають ендоскопічну вазотомію – щадний варіант втручання, що дозволяє повністю відновлювати функції слизової оболонки носа та навколоносових пазух, підвищувати якість життя пацієнтів.

Такий різновид операції не потребує надрізів та забезпечує високоточне видалення тканин у патологічних ділянках. Вартість вазотомії є доступною для різних категорій пацієнтів. Відновлення після процедури проходить швидко та без ускладнень.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ЕНДОСКОПІЧНА ВАЗОТОМІЯ В НАШОМУ ЦЕНТРІ

Перед операцією важливо отримати уявлення, як проходить вазотомія. У МЦ «Medical Plaza» ендоскопічне втручання розпочинають після місцевого знеболювання (рідше потребується загальна анестезія). Щоб досягти максимально точних результатів під час операції та зробити її безпечною, хірурги нашого закладу застосовують спеціальні механізовані інструменти для м'яких тканин:

 • шейвер;
 • мікродебридер.

Шейвер – спеціальний прилад, який засмоктує фрагменти патологічної тканини з бічного отвору, а потім відтинає їх обертовим металевим лезом. Інструмент забезпечує високоточне видалення без пошкодження здорових областей. Одночасно відбувається безперервне всмоктування, що видаляє кров, очищає операційне поле.

Використання шейвера та мікродебридера дозволяє знизити ризик розвитку кровотечі, запобігти отриманню травм під час втручання, скоротити тривалість процедури та прискорити період реабілітації.

Завдяки такому оснащенню, виконується якісна вазотомія нижніх носових раковин. Також хірургічні інструменти дозволяють робити ефективні операції в найбільш важкодоступних зонах – основній та лобовій пазухах.

У центрі «Медікал Плаза» активно застосовується метод ендоскопічної дакріоцисториностомії. Завдяки цьому виду втручання вдається виліковувати пацієнтів із гнійним дакріоциститом без проведення офтальмологічної операції з зовнішнім доступом.

Якщо синусит пов'язаний із зубною патологією, наші фахівці працюють спільно з щелепно-лицьовими хірургами. При грибкових ускладненнях видалення пломбувального матеріалу з пазухи також вимагає застосування ендоскопічної техніки. Завдяки наявності сучасного оснащення відсутня потреба в проведенні травмуючої операції за методом Кадвелл-Люка.

ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД

Значна перевага ендоскопічної вазотомії полягає у швидкому відновленні. У більшості випадків пацієнти можуть повертатися додому вже за кілька годин після операції.

Після двосторонньої вазотомії або іншого різновиду втручання слід уважно дотримуватися рекомендацій лікаря. Під забороною наступні види діяльності:

 • відвідування басейнів, лазень, саун;
 • заняття спортом;
 • підняття важких предметів.

Також не можна вживати алкоголю. Для попередження інфекційного процесу можуть призначатися антибіотики. Якщо у пацієнта виникає больовий синдром, показані знеболюючі засоби.

Після вазотомії потрібно ретельно доглядати за носовою порожниною. Важливо кілька разів на добу промивати її сольовими сумішами (фізіологічним розчином, препаратами Аквамаріс, Долфін). Крім цього, потрібно регулярно обробляти слизову оболонку носа натуральним маслом (обліпиховим, персиковим, вазеліновим).

ПЕРЕВАГИ ЛІКУВАННЯ В МЦ «MEDICAL PLAZA»

Якщо ви розмірковуєте, де зробити вазотомію, можете впевнено звертатися до медичного центру «Медікал Плаза». У нашому закладі процедуру здійснюють грамотні лікарі з високою кваліфікацією. Всі спеціалісти мають багаторічний досвід виконання ендоскопічних операцій.

Вазотомія в Дніпрі проводиться згідно з провідними світовими стандартами. На сьогодні в МЦ «Medical Plaza» оперують лікарі, які пройшли навчальні курси за кордоном, володіють передовими хірургічними методиками.

Завдяки ретельному підходу до кожного пацієнта не виникає жодних післяопераційних ускладнень або побічних явищ. Після проведеного лікування розробляються ефективні рекомендації, що забезпечують максимально швидке відновлення. Ціна вазотомії є доступною при різному рівні достатку.

Залишити заявку