Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Захворювання щитовидної залози відносяться до числа найбільш поширених, і серед ендокринних хвороб вони посідають друге місце після цукрового діабету.
Вузлові утворення є найбільш поширеною патологією щитовидної залози. Вузлами в щитовидній залозі називаються утворення, що розвиваються з тканини самої залози.
Причини їх виникнення:

  • нестача йоду у воді та їжі;
  • підвищений радіаційний фон;
  • спадковість;
  • стрес і надмірні фізичні навантаження.

Вузол може формуватися і рости роками, але пацієнти звертаються до лікаря, коли він помітно збільшується в розмірі і починає їх турбувати.

Широко доступним і надійним методом виявлення вузлів щитовидної залози є ультразвукове дослідження (УЗД). Однак, УЗД не допоможе визначити, є вузол доброякісним або злоякісним.

Поставити правильний діагноз допоможе тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія вузла під ультразвуковим контролем (ТАПБ під УЗК). Діагностику проводить лікар вищої категорії Михайло Ігорович Майборода.


ТАПБ під УЗК у даний час вважається основним діагностичним методом при обстеженні пацієнтів з вузлами щитовидної залози. Ця маніпуляція виконується амбулаторно.

При біопсії забирається тканина в патологічному вогнищі і досліджується на наявність або відсутність злоякісних клітин.

Після отримання цитологічного висновку тканини вузла (злоякісна або доброякісна) визначається тактика лікування. У Medical Plaza сучасні засоби і методики дозволяють успішно боротися навіть зі складними патологіями. Згідно зі статистикою, злоякісні пухлини щитовидної залози відносяться до групи захворювань, які можуть бути повністю вилікувані, і які ні в якому разі не повинні розглядатися як своєрідний «вирок» пацієнтові. Однак, спроби вирішити проблему самостійно загрожують серйозними ускладненнями. Звертайтеся!

Залишити заявку