ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ'Я І НЕВРОЗИ

Усі події людського життя «фіксуються» психікою: ось гарне і радісне, а ось погане і сумне ... Ми якось реагуємо на зовнішню метушню, щось робимо, щось творимо, часом навіть створюємо (зізнайтеся, бувало й таке!). Тільки наш організм (поки він функціонує нормально) не заслуговує нашої уваги. Здоров'я в розумінні звичайної людини - «це коли нічого не болить».

Подивіться на себе в дзеркало. Ви - унікальна і неповторна людина. Іншої такої немає. Немає таких очей, волосся, посмішки, рук, немає такого голосу, кольору шкіри ... Вас такою створила природа - єдиною, у Вас є життєве призначення. І Ви повинні полюбити себе таким, який Ви є. Якщо людина не любить себе, то як вона може очікувати любові з боку оточуючих? У Вас мало часу, щоб побути наодинці з собою і зрозуміти, усвідомити, що Ви неповторні, Ви прийшли в цей світ не хворіти і не старіти ... Ви прийшли жити, радіти, здійснювати свої цілі, дарувати любов і радість іншим людям!

ПОЗИТИВНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ЖИТТЯ. Що це означає? Це означає щоденний, систематичний контроль за своїми думками. Багато мислителів і філософів  минулих століть і нинішнього століття не мали однакових поглядів на ту чи іншу проблему, але в одному вони одноголосні, у тому, що кожен з нас представляє те, про що він думає.

Соломон казав: «Які думки у людини, така і вона сама».

Марк Аврелій: «Життя людини представляє собою те, що зробили з нею її думки».

Ралф Оулд Еммерсон: «Людина є тим, про що вона думає протягом усього дня».

Про що ми думаємо? Згадайте! Про що ми говоримо, коли спілкуємося на роботі, у транспорті, вдома? Так, стає соромно, страшно, хто ж ми є насправді, що собою представляємо ?! У кого ми перетворилися ?!

Ми лаємо нашу владу, ми скаржимося на погоду, ми плачемо і нарікаємо на брак грошей, ми страждаємо з приводу відсутності любові й уваги, ми обговорюємо все і всіх. Ми скаржемося і нудимо, ми всім незадоволені. І ми стаємо частиною цього плаксиво-сумного існування.

Можливо, останнім часом Вас щось турбує? Або Ви відчуваєте втому від безлічі обов'язків у родині і на роботі? Здається, що Вас не розуміють навіть найближчі люди? Або охоплює відчай, що час йде, а Ви ще не зробили нічого путнього, про що колись мріялося ...

Як часто з'являється потреба запитати у кого-небудь: «Як мені правильно виховувати своїх дітей?», «Чому я ненавиджу те чи того?», «Як я повинен вести себе по відношенню до когось у тій чи іншій ситуації?»

Скількох людей запитати, стільки і буде відповідей. Зрештою, розуму від цього не додається. У кожного з нас є конфлікти, проблеми і труднощі, що стосуються нас самих, наших партнерів, інших людей і, нарешті, наших цілей у житті.

Ось чому виникає природне бажання познайомитися з іншими, новими поглядами, з іншими життєвими установками, методами психотерапії і самодопомоги, які були б настільки ж ефективними, як і практичними.

ЗДОРОВИЙ НЕ ТОЙ, У КОГО НЕМАЄ НІЯКИХ ПРОБЛЕМ, А ТОЙ, ХТО ВМІЄ ЇХ КОНСТРУКТИВНО ВИРІШУВАТИ!

Стрімкість і нестабільність нашого сучасного життя призводить до підвищення навантаження на нервово-психічну діяльність людини. Зберегти своє психічне здоров'я стає все важче і важче.

ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИЖИВАННЯ починається з малого - вміння усвідомити свої особисті цілі, розуміти і адекватно оцінювати себе та інших людей, правильно розподіляти свій час, вчасно і оптимально приймати рішення, активно діяти, протистояти стресам, стежити за станом свого здоров'я, вчасно здійснювати профілактику захворювань.

Щоб захворіти, достатньо:

  • перестати раціонально розподіляти відповідальність і сили в особистому житті
  • звалити все на свого партнера (співмешканця) або самому (самій) тягнути на собі тягар турбот і клопотів
  • працювати на кількох роботах, не покладаючи рук
  • перестати стежити за станом свого здоров'я
  • конфліктувати з оточуючими
  • не здійснюють профілактику початкових ознак захворювань

У результаті - ХВОРОБА, за яку треба буде платити:

  • втратою роботи
  • втратою коханої людини (співмешканця або співмешканки, коханця або коханки)
  • пошуком дешевого «хорошого» фахівця, який «задарма» погіршить стан здоров'я
  • зверненням за допомогою до екстрасенсів і чарівників за ілюзією здоров'я
  • купівлею ілюзії, самообманом

КУПИТИ ІЛЮЗІЮ - КРАЩИЙ ЗАСІБ ДЛЯ ТИХ, ХТО БАЖАЄ ЗАХВОРІТИ НА НЕВРОЗ СЕРЙОЗНО І НАДОВГО!

Якщо Ви не відчуваєте себе здоровим і активним, якщо Ви пройшли досить повний курс медичного обстеження і жодних «особливих відхилень від норми» не було виявлено, швидше за все у Вас один з численних невротичних розладів.

ВАМ КОРИСНО БУДЕ ЗНАТИ ...

Найчастіше, лікарі, кажучи про неврози, розуміють клінічно сформовану хворобу ... Невроз - дуже поширена форма психічного розладу, який проявляє себе безліччю різноманітних симптомів: слабкістю, порушеннями сну, головними болями, запамороченнями, вегетативно-судинними порушеннями, емоційними порушеннями, розладами в сексуальній сфері тощо.

Безумовно, сьогодні в аптеках можна придбати лікарські засоби, які полегшать Ваші страждання. Однак, пам'ятайте, що самостійний прийом їх без консультації психіатра, психотерапевта, це навіть не самолікування, а шкода, яку Ви можете заподіяти собі, втрачаючи шанси отримати кваліфіковану медичну допомогу.

Слухайте свій організм! Хворобливі симптоми, на жаль, іноді його єдина «мова» в спробі заявити про внутрішнє неблагополуччя. Звертайтеся до фахівців, які цю «мову» розуміють!

Психологічної та психотерапевтичної допомоги потребують багато людей. Визнавши цю необхідність, вони звертаються до психотерапевта або психолога. На жаль, досі спілкування з психотерапевтом залишається привілеєм небагатьох. Але ж такий союз допомагає знайти нове бачення, новий погляд на проблеми і стани, з якими ми давно, можливо, «зжилися», приймаємо як «даність», яку навряд чи можливо змінити.

Кожній людині, щоб вижити і зберегти своє психічне здоров'я, важливо вміти відкривати свої внутрішні психологічні резерви. Для цього потрібно:

  • навчитися пізнавати себе та інших людей
  • виявляти проблеми в характері і вчасно працювати над ними
  • знати спрямованість своєї особистості
  • створювати конструктивне ставлення до діяльності і життя, цілей і життєвих ситуацій
  • керувати собою у важких ситуаціях і міжособистісних контактах

Так прийміть же рішення почати роботу над собою прямо зараз, погляньте на себе, задумайтеся про те, чи влаштовує Вас власне існування, яке слід було б перетворити в ЖИТТЯ.

Якщо у Вас це не виходить - зверніться по допомогу до психотерапевта. Це допоможе Вам позбутися від багатьох чинників, що заважають в житті. Завдяки взаємодії з професіоналом, Ви звільнитеся від комплексів, позбудетесь страхів, знайдете справжню свободу і радість життя, станете впевненіше в собі, навчитеся самостійно і конструктивно вирішувати виникаючі проблеми. А це - запорука довголітнього і плідного життя !!!

Бережіть себе, за Вас це ніхто не зробить! Кожен з нас в праві і в змозі змінити своє життя!