Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Сталося так, що Ви, подивившись на свої ноги, побачили, що під шкірою з'явилися звиті сині вени.

На жаль, це і є типовий випадок варикозної хвороби або варикозу, найбільш часто зустрічається в практиці. На гомілці утворюються варикозно розширені вени (лікарі називають їх притоками). Вони не естетично виглядають і створюють неприємні відчуття і дискомфорт. Досить довгий час вони можуть себе не проявляти, але це тільки уявне благополуччя. Коли в таких притоках утворюються тромби, вени і шкіра поруч з ними запалюються, таке явище називають тромбофлебітом і є досить небезпечним ускладненням, іноді загрозливим для життя і вимагає термінової операції.

Однак, повернемося до наших вен. Чому ми називаємо їх притоками? Тому, що ці судини, що збирають кров від шкіри впадають, як струмки в русло великої річки, у велику підшкірну вену. Ця вена бере свій початок у стопи і впадає в стегнову вену в ділянці паха. Стовбур цієї вени розташований вище, на стегні Ви його не бачите, тому що він лежить під шкірою на деякій глибині, покритий тонкою плівкою (фасцією). Флеболог його може побачити й оцінити його стан тільки при УЗД-сканування. Цей стовбур і є головною живлючою магістраллю для того варикозу, який видно очима. Стовбур цей розширено, клапани в ньому не працюють, транспортувати кров наверх він не може і вона зливається вниз під дією сили тяжіння, наповнюючи і розширюючи варикозні гілки, які в свою чергу перевантажують глибокі вени, що працюють нормально. Це викликає набряки і втому, іноді біль. Таке явище називається рефлюксом і є головною причиною виникнення і розвитку варикозу.

ЯК ЖЕ МИ МОЖЕМО ПОЗБУТИСЯ ВІД ЦЬОГО ВАРИКОЗУ?

КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЗУ ВЕН

Пігулки, гелі, мазі - це чудово, просто, доступно ... Але абсолютно неефективно. Можна поліпшити власне самопочуття, незначно зменшити набряклість і важкість у ногах на деякий час. Проблема варикозу залишиться з Вами, але Ви потроху до неї звикнете і будете жити далі, регулярно змащуючи ноги чимось прохолодним. Деякі пацієнти використовують п'явки (гірудотерапія), помилково заспокоюючи себе полегшенням і оздоровленням. П'явки при варикозі - це небезпечно! Їх використання може викликати тромбофлебіт або алергічні реакції. У кращому випадку, у Вас залишаться рубці в місцях прикріплення п'явок. Варикозні вени при цьому не пропадають, а навпаки, продовжують розвиватися і рости, і в один «прекрасний» день Ви стаєте власником величезних синіх вен, а іноді й виразки.

І все тому, що якось впливати на цю систему варикозних вен ні пігулки, ні гелі, ні п'явки не можуть. У варикозних венах втрачена здатність до посилення тонусу. Стінка їх грубо і необоротно змінилася і поміняла структуру. Тому ліки на хворих венах не працюють. Очевидно, що будь-який ефективний метод лікування повинен впливати саме на варикозну вену, але по-іншому, і спрямований він повинен бути на усунення рефлюксу, про який ми говорили раніше.

ЯКІ Ж МЕТОДИ ЕФЕКТИВНІ?

Розглянемо нижче.

Компресійна терапія

Відмінний метод лікування для поліпшення відтоку крові з вен. Одягнені вранці панчохи або компресійні гольфи можуть усунути важкість у ногах і набряклість, запобігти венозному застою. Це відмінні профілактичні заходи, ефективні і прості. Якщо з якихось причин ви стримуєтеся від лікування, то цілком розумно носити компресійний трикотаж, і це дозволить Вам зменшити симптоматику. Недоліком є ​​лише те, що поліпшення стану збережеться доти, поки панчохи одягнені. Варто припинити їх використання, усі симптоми відразу повернуться.
Класична традиційна хірургічна операція

Найуживаніший спосіб лікування варикозу в Україні, і буде використовуватися ще довго. Як правило, виконується в стаціонарі і під наркозом (або спінальної анестезією). Це найголовніший мінус методу. Треба госпіталізуватися і перебувати в стаціонарі до 3-7 днів. Шви, перев'язки, лікарняний.

Другий мінус - травматичність такої операції. Більш ніж в 90% випадків хірурги використовують техніку Бебкока (1906 р.), тобто виривають стовбур підшкірної вени, про який ми говорили вище, вводячи в його просвіт дротяний зонд. Зараз методику модифікували з деякими поліпшеннями, але це не сильно зменшило її травматичність і не поліпшило результати.

Третій мінус - відсутність можливості проводити безпосередньо перед операцією УЗД і виконувати контроль під час операції (немає доступного апарату в передопераційної або перев'язочної). Ця системна і організаційна помилка, яку можна виправити, тільки якщо хірург купить собі УЗД сам і буде ним користуватися в особистих цілях. Хірургів, які, безпосередньо, проводять дослідження пацієнта на УЗД,  вкрай мало.

Більшість лікарів задовольняються описами фахівців діагностики, які написані в протокольній формі і, найчастіше, у них втрачені важливі анатомічні та функціональні особливості, які необхідно враховувати під час виконання операції. Фактично більшість операцій проводиться "наосліп". Це відбувається не тому, що лікарі УЗД-діагностики погані фахівці. Просто в лікуванні та діагностиці варикозної хвороби є величезна кількість тонкощів і нюансів, про які може знати тільки лікар, що часто оперує.

Цілком очевидно, що УЗД-апарат це необхідний інструмент ув руках практикуючого флеболога. У флебології УЗД вен це не просто обстеження, це «золотий стандарт» для візуалізації проблем пацієнта, і використовується він не тільки на первинному прийомі, а й перед лікуванням, під час лікування, після лікування. Таким чином, основне розчарування від класичної хірургії полягає в тому, що не використовується головний інструмент хірурга, що оперує вени – УЗД-сканер. І це природно позначається на віддалених результатах. Імовірність, що будь-яка хвора вена буде залишена дуже велика. Отже, еластичний трикотаж ефективний, але не позбавляє від проблеми, хірургічна операція ефективна, але травматична і може нести в собі небезпеку й ускладнення. Окрім того, залишаються некрасиві сліди на шкірі.

ДО ЯКОГО МЕТОДУ СХИЛЯЄМОСЯ МИ?

ЕНДОВАЗАЛЬНЕ ЛІКУВАННЯ І МІНІОПЕРАЦІЯ (ЛАЗЕРНА КОАГУЛЯЦІЯ, ЕХОСКЛЕРОТЕРАПІЯ І МІНІФЛЕБЕКТОМІЯ)

Цей вид лікування якраз і створений, щоб уникнути зондового видалення стовбурової вени. Це і є наш вибір сьогодні. Чому? Тому що не потрібен стаціонар - лікування амбулаторне. Не потрібен наркоз - ендовазальне лікування проводиться під місцевою анестезією. Ні розрізів - все виконується через прокол. Ні травми від видалення вени - вена "руйнується" за допомогою впливу лазерного променя або лікарського препарату (в залежності від методики), після чого вона розсмоктується.

І головне! Уся маніпуляція виконується під УЗД-контролем. Хірург бачить і контролює кожен свій крок. Імовірність пропустити хвору вену і зробити помилку зводиться до мінімуму.

Практика довела, що ендовазальной спосіб "видалення" стовбурової вени лазером (ЕВЛК) - найефективніший, малотравматичний і найвиправданіший для застосування.

Однак, саме по собі "закриття" вени лазером не забезпечує повний лікувальний ефект. Залишаються варикозно розширені притоки, вони, звичайно, зменшуються, спадаються, але не проходять зовсім, і з позиції естетики все ж вимагають додаткового лікування. Ці вени можна видалити з мікропроколів, не більше 2 мм.

Після цього не залишається слідів і рубців, не треба робити тривалі перев'язки, знімати шви і чекати, коли заживуть рани, а потім засмучуватися, дивлячись на рубці. Якщо вени зовсім невеликі, можна зробити склеротерапію. Однак, незважаючи на простоту і доступність ця методика не така надійна, як мініфлебектомія.

Чому в нашій клініці для лікування використовують саме методику ендовазальної лазерної коагуляції? Дуже просто! По-перше, ефективність і безпеку цього методу доведена численними дослідженнями, і, на сьогодні, Американський венозний форум і Американська асоціація лікарів флебологів рекомендують його, як метод вибору для лікування варикозу вен. А по-друге, метод ЕВЛК (ендовазальної лазерної коагуляції) дає відмінні результати, при цьому, дозволяє уникнути неприємностей, пов'язаних з наркозом, ранами, швами і рубцями, не потрібно тривале відновлення після лікування.

Після виконаної маніпуляції ЕВЛК і мініфлебектомії ноги виглядають так.

Будьте здорові! Красиві ноги - це модно!

Адреса: м. Дніпро, пр. О.Поля 141-А

Тел.: (0562) 305 - 305

ВАЖЛИВО! Кожен випадок є унікальним, тому що потрібно враховувати унікальні особливості кожного організму, тому з таких делікатних питань, як варикоз та інших,  Ви можете звернутися до фахівців нашого медичного центру за детальною консультацією. Записуйтесь на прийом прямо зараз за телефонами або заповнивши контактну форму нижче.

Залишити заявку