Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

При формуванні злоякісних пухлин сечового міхура виникає потреба у радикальному лікуванні – частковому або повному видаленні хворого органа. У висококласній оперативній урології застосовується робот Да Вінчі (Da Vinci). Хірургічна операція, яка проводиться за його допомогою, вважається найбільш прогресивною методикою. Вона передбачає резекцію сечового міхура з використанням ендоскопічних інструментів.

ВАРІАНТИ ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ

Лікарську тактику визначають після уточнення стадії злоякісного процесу. У пацієнтів, які довго не звертаються за медичною допомогою, новоутворення проростають дедалі глибше. Пухлина вражає здорові тканини, підвищує ризик метастазування у регіонарні лімфовузли та сусідні органи.

Враховуючи стадію патології, хірурги-онкологи здійснюють наступні варіанти ендоскопічних операцій із використанням робота Да Вінчі:

 • Часткове видалення сечового міхура разом із новоутворенням. Операцію проводять на ранній стадії росту пухлини, зберігаючи значну частину враженого органу.
 • Цистектомію з лімфаденектомією. Суть такої процедури полягає у видаленні пухлини разом із сечовим міхуром та регіонарними лімфатичними вузлами.
 • Реконструктивні операції з використанням тканин кишечника. За їх допомогою відтворюється «резервуар» та сечовивідні шляхи.

До того, як в урологічній практиці почали використовувати робот-асистовану хірургію та апарат Да Вінчі, при підтвердженому раку здійснювались порожнинні операції, Вони вимагали повної резекції ураженого органу. Після таких хірургічних маніпуляцій розвивався затяжний больовий синдром, виникала потреба у тривалій реабілітації, а також значно знижувалась якість життя пацієнтів.

Лапароскопічне видалення пухлин – це малоінвазивний метод, який переноситься легше, ніж традиційне втручання із розтином черевної стінки. Варто зазначити, що такий підхід теж має певні недоліки – позбавляє високої маневреності при використанні хірургічних інструментів, дає недосконале зображення операційного поля.

Подібно до лапароскопічного методу, робот-асистована система також заснована на використанні ендоскопічних інструментів. Разом із тим маються певні відмінності:

 • хірургу не потрібно тримати у руках ендоскопічні інструменти – у системі робота Да Вінчі присутня консоль управління, завдяки якій спеціаліст управляє маніпуляторами з точністю до десятої частки міліметру;
 • онкоуролог контролює хід операції завдяки збільшеному тривимірному кольоровому зображенню, синхронізованому зї сприйняттям глядача та роботою маніпулятора, що забезпечує дуже високу точність всіх дій;
 • маніпулятори Да Вінчі мають надзвичайну маневреність завдяки особливій конструкції, яка імітує людську руку, дозволяє з максимальною точністю видаляти новоутворення та уражені тканини, дозволяє уникнути крововтрати та травм.

ПЕРЕВАГИ ОПЕРАЦІЙ, ЩО ПРОВОДЯТЬСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ РОБОТА DA VINCI

До появи роботизованих технологій видалення сечового міхура здійснювалось досить травматично і небезпечно. Не надавалось належної уваги реконструкції видалених тканин. Розробка Да Вінчі забезпечила новий підхід до ведення пацієнтів з онкологічним ураженням внутрішніх органів.

Переваги застосування Да Вінчі при ракових пухлинах сечового міхура:

 • малоінвазивність;
 • відсутність крововтрати;
 • скорочення тривалості операції та періоду реабілітації;
 • зменшення больового синдрому;
 • швидке відновлення самостійного сечовипускання;
 • низька ймовірність розвитку ускладнень;
 • можливість одночасно видалити сечовий міхур та здійснити його реконструкцію.

Операція дозволяє відразу видаляти пухлини з частковою або повною резекцією сечового міхура, а також відновляти тканини та механізми, що дозволяють пацієнтам жити повноцінним життям без обмеження фізичної активності. Хірургам-онкологам вдається відтворювати будову сечівника, відновлювати механізм антірефлюкс, який протистоїть зворотньому потоку сечі.

Повний контроль над сечовипусканням відновлюється у перші 1-2 місяці. Зі стаціонарного відділення прооперованих пацієнтів виписують вже на 5-7 дні.

Операцію з видалення пухлини та сечового міхура з використанням робота Да Вінчі проводить Молчанов Роберт Миколайович – лікар-уролог вищої категорії, доктор медичних наук. Стаж роботи спеціаліста становить понад 20 років.

ЛІКУВАННЯ РАКУ СЕЧОВОГО МІХУРА У MEDICAL PLAZA & IRIMI GROUP

У медичному центрі Medical Plaza & Irimi Group виконуються діагностика та комплексне лікування раку сечового міхура на будь-якій стадії розвитку. Фахівці використовують передові технології, вдосконалені роботизовані системи. Видалення пухлин та цистектомія здійснюються із застосуванням робота Да Вінчі та маневрених ендоскопічних інструментів.

Залишити заявку