Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Серед онкологічних захворювань сечостатевої системи рак нирки займає третє місце за поширеністю і перше - по смертності. До недавнього часу найбільш результативним методом його лікування було повне видалення нирки. Сучасні методи діагностики дозволяють виявити онкологічні процеси на ранніх стадіях: до 70% пухлин нирки в наші дні виявляється випадково, до прояву будь-якої симптоматики, що стало стимулом до розвитку органозберігаючого методу - резекції нирки.

Резекція нирки - це хірургічне видалення тільки частини, ураженої патологічним процесом, здорова тканина при цьому не зачіпається.

До недавніх пір резекцію проводили при раку єдино функціонуючої нирки в якості паліативної операції (тобто спрямованої на усунення ускладнень, що приносить тимчасове полегшення стану хворого). Зараз резекція нирки є ефективним методом лікування при діагностиці локалізованого раку нирки. Така операція добре переноситься пацієнтами і робить мінімальними ризики виникнення ниркової недостатності. Так, оперована нирка позбавляється певної частини, але вона працює, а значить, - знижує навантаження на другу нирку.

Однак класична резекція вже поступається місцем сучасному малоінвазивному варіанту - роботичній резекції.

У нашому медичному центрі з'явилася можливість виконувати цю операцію робот-асистуваним комплексом da Vinci, що ще більше підвищує ефективність лікування.

Молчанов Роберт Миколайович
 Про лікаря 
Молчанов Роберт Миколайович 
 Стаж:  20 років 
 Лікар-уролог, доктор медичних наук, професор 

Переваги роботичної резекції

Ось що дає пацієнту використання сучасного роботизованого комплексу:

• операція робот-асистентом зменшує обсяг крововтрати, так як висока точність маніпуляцій робить втручання в тканини дуже делікатним.

• зменшується час хірургічного втручання - не виникає ішемії (зниження кровопостачання), швидше накладаються шви.

• відновлення пацієнта, який переніс роботичну резекцію, проходить в рази швидше.

Як підсумок - застосування da Vinci в лікуванні раку нирки дозволяє отримати кращий результат у порівнянні з відкритим і лапароскопічним методами. Після роботичної резекції функція оперованої нирки відновлюється швидше.

Як і коли проводиться резекція з комплексом da Vinci?

Фахівці нашого центру проводять цю операцію при діагностиці локалізованого процесу, тобто пухлина не дає метастази в сусідні органи або ниркову капсулу, і при її розмірах від 4 до 7 см по найбільшій стороні. Кращі результати роботична резекція показує на стадіях розвитку раку Т1 і Т2. У цьому випадку ризик рецидиву малий і становить не більше 12%. Резекція нирки проводиться і тоді, коли є проблеми з другої ниркою, наприклад, вона не функціонує в належному ступені.

Передопераційний етап

Безпосередньо перед початком втручання з пацієнтом працюють лікарі різних спеціальностей - анестезіологи, терапевти, хірурги. Можуть залучатися і додаткові фахівці. Лікуючий лікар курирує хворого на всіх етапах підготовки до операції.

Для запобігання ускладнень інфекційного характеру безпосередньо перед самою процедурою проводиться підготовка кишечника і призначається антибактеріальна терапія.

Виконання робот-асистованої резекції нирки

Роботична операція за своїм принципом не сильно відрізняється від стандартної лапароскопії. Головна відмінність полягає в тому, що хірург знаходиться не перед пацієнтом, а за консоллю комплексу. Хворого укладають на операційний стіл в спеціальне положення. Операція проходить під загальним наркозом. Щоб отримати доступ до ураженого органу, робляться проколи (3-4 отвори діаметром до 1см). Перший отвір служить для введення лапароскопа (спеціальної відеокамери, за допомогою якої хірург буде бачити все, що відбувається), інші необхідні для хірургічних маніпуляторів з різними інструментами. На кінцевій стадії втручання один з отворів додатково збільшують, щоб витягти пакет з видаленою пухлиною.

Чому операція з роботом асистентом краще, ніж класична?

Зображення, що транслюється з лапароскопа, збільшено в кілька разів, в порівнянні з реальним, а маніпулятори мають значно більше ступенів рухливості, ніж рука людини. Це дозволяє хірургові діяти набагато ефективніше і точніше.

Коли досягнуто всі необхідні умови, хірург за допомогою маніпуляторів розводить органи черевної порожнини і починає видаляти уражені тканини. Якщо операція складна, то може бути застосований тимчасовий гемостаз (припинення кровопостачання на період інтенсивного втручання, що забезпечує мінімальну крововтрату). Після видалення ураженої ділянки, краї органу зшиваються маніпуляторами робота. Віддалене новоутворення поміщається в спеціальну оболонку і виводиться з черевної порожнини. Після цього хірург витягує маніпулятори і накладає шви на проколи. Тривалість операції становить 2-3 години.

Післяопераційний період

Коли оперативне втручання закінчено, пацієнта переводять у відділення анестезіології та реанімації, де в динаміці контролюється стан життєво-важливих функцій і загальний стан пацієнта.

Зазвичай вже через добу після роботичної резекції, пацієнт з реанімації переводиться в урологічне відділення нашого Центру, де буде знаходитися під наглядом лікаря весь період відновлення. У цей час проводиться комплекс заходів, спрямованих на попередження ускладнень, а також сприяння процесам адаптації організму. Дренаж і катетер видаляють на 1-2 добу. Загальний час госпіталізації становить 5-7 днів.

При виписці лікар призначає відновлювальну терапію і дати для проведення обов'язкових оглядів. Якщо не виникає рецидивів, через 5 років колишній пацієнт знімається з диспансерного онкологічного обліку.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження