Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Робот-асистована операція Фрея - найпрогресивніша техніка хірургічного лікування хронічного панкреатиту (ХП), при розширенні вірсунгового протоку і виявленні в ньому конкрементів. Вперше така тактика операції була застосована в 1985 році Ch. Frey і G. Smith, а в 2003 тим же автором модифікована. Безумовно, довгий час хірургами використовувався відкритий доступ до операційного поля. Але, прогрес не зупинити, і з розвитком малоінвазивних технологій операцію Фрея стали все частіше виконувати лапароскопічним чином. І ось сьогодні, пальму першості завоювала роботична хірургія.

Суть операції

 • Оперативне втручання показано з метою зняття високого тиску в елементах протокової системи підшлункової залози (ПЖ).
 • Хірург розкриває проток і відсікає патологічно змінену частину головки органу.
 • Далі формується анастомоз для з'єднання проток ПЖ з тонкою кишкою.

Особливість операції Фрея - видалення так званої «запальної пухлини». При грамотному висіченні дегенеративно змінених тканин вдається домогтися декомпресії невеликих проток головки ПЖ і крючковидного відростка. Таким чином, хірургу забезпечується візуальний контроль обсягу видалення конкрементів. У порівнянні з іншою популярною методикою - операція Беґера, в області перешийка ПЖ не перетинається.

Варто відзначити, що хірургія підшлункової залози через особливості анатомічних і функціональних нюансів розвивалася менш динамічно, ніж інші напрямки абдомінальних втручань. Тому, коли в кінці 1980-х років був запропонований новий спосіб хірургічного лікування цього життєво важливого органу, профільне медичне співтовариство прийняло його дуже позитивно.

Показання до роботичних операції Фрея

Хронічний панкреатит - захворювання, що характеризується безперервною прогресією постійно поглиблючогося рубцового переродження тканин ПЖ. Крім того, ці дегенеративні процеси супроводжуються формуванням в протоках каменів на тлі нападів гострого панкреатиту.

Втручання дозволяє позбавити пацієнта від ряду ускладнень ХП, таких як:

 • інтенсивний больовий синдром;
 • відчуття стискання прилеглих органів і тканин;
 • утворення помилкових кіст;
 • поява свищів в ПЖ;
 • вірсунгогеморагія;
 • рецидивирующая жовтяниця;
 • порушення прохідності ХКТ.

Хірургія в вигляді операції Фрея може стати профілактикою розвитку ще одного ускладнення хронічного панкреатиту - цукрового діабету. Крім того, вона показана при підозрі на пухлину в органі на тлі запалення паренхіми.

Що стосується протипоказань, то основною причиною відмови в проведенні такої операції є наявність або підозра на злоякісність пухлини ПЖ.

Звертаємо увагу, що доброякісні новоутворення підшлункової залози зустрічаються вкрай рідко. Вони розвиваються з різних тканин і при апаратній діагностиці показують симптоми схожі з кістами ПЗ. Якщо злоякісний характер виключений і локація пухлини передбачає ефективність операції Фрея, хірургом віддається перевага саме такій техніці.

Переваги роботизованого методу втручання

 1. Пацієнт в меншій мірі відчуває больовий синдром на етапі загоєння і реабілітації, якщо порівнювати з іншими видами операції.
 2. Швидке відновлення - період перебування в стаціонарі максимально короткий.
 3. Естетичність - немає великих післяопераційних шрамів. Хірургічні інструменти вводяться в черевну порожнину через кілька невеликих проколів.
 4. Мінімально можлива крововтрата, в тому числі за рахунок точності виконуваних хірургом маніпуляцій.
 5. Можливість нівелювати ризик появи післяопераційних рубцевих гриж.
 6. Робот-асистована система забезпечує 3D-візуалізацію, що дозволяє хірургові бачити операційне поле в максимальному обсязі, чого не дає лапароскопічний метод.
 7. Безпека - тканини і внутрішні органи не контактують з серветками і рукавичками, тому можливість інфікування черевної порожнини мізерно мала.

У медичному центрі «Медікал Плаза» створені унікальні умови для виконання хірургічного лікування підшлункової залози на найвищому якісному рівні. У нас найкращі хірурги і найпрогресивніше обладнання. Ми беремося за найскладніші випадки - нічого зайвого, тільки краще!

Залишити заявку