Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Природа розвитку злоякісних пухлин, незважаючи на досягнення медицини в останні роки, до кінця не досліджена. Достовірно відомо, що розвиток захворювання починається з мутації, коли соматична клітина починає безконтрольно ділитися. Різноманіття форм раку пов'язано з тим, що в будь-якій клітині організму може відбутися збій. Саме тому у пацієнтів діагностують злоякісні пухлини кровотворної та лімфатичної систем, внутрішніх органів. У чоловіків нерідко виявляють рак передміхурової залози, який розвивається з клітин епітелію цього органу.

Опис захворювання та причини його розвитку

Рак простати може розвиватися як в одній, так і в обох частках залози, а також поширюватися за її межі та давати віддалені метастази. Це захворювання прогресує досить повільно. Найчастіше його діагностують у чоловіків у віці від 50 років і старше, але воно може виникати в будь-якому віці.

Найбільш поширений варіант пухлини передміхурової залози - ацинарна аденокарцинома (в 85-90% випадках). Саркома простати зустрічається рідко та діагностується зазвичай у дітей.

Точні причини розвитку захворювання не відомі, але виділені основні фактори ризику, які призводять до цього. У цей список входять:

  1. Похилий вік. Середній вік хворих – 67 років, але розвиток пухлинного процесу починається набагато раніше: зазвичай він не турбує пацієнта до тих пір, поки не розпочнуться серйозні порушення.
  2. Генетична схильність. Якщо у найближчих родичів був рак простати, ризик його розвитку в чоловіка підвищується в декілька разів. 
  3. Переважна більшість в раціоні жирів, які є будівельним матеріалом для чоловічих статевих гормонів. Зміна їх рівня стає одним з факторів, що провокують розвиток злоякісної пухлини.
  4. Професія, яка передбачає контакт з шкідливими речовинами, зокрема - з кадмієм, важким металом (друкарські та зварювальні роботи).
  5. Проживання в несприятливих, з екологічної точки зору, місцевостях.

Чоловікам, які знаходяться в групі ризику, необхідно, як мінімум, раз на рік відвідувати уролога для профілактичного огляду.

Клінічна картина

Ракова пухлина передміхурової залози зростає дуже повільно, не викликаючи здавлювання оточуючих структур і тим самим – виражених симптомів. Саме тому чоловіки у більшості випадків звертаються до лікаря вже на запущених стадіях захворювання.

Рак простати проявляється в симптомах, які характерні для інших порушень в роботі сечостатевої системи. Клінічна картина включає:

  • почастішання сечовипускання та зміну його характеру (слабкий напір та уривчастість струменю, біль і печіння під час випорожнення сечового міхура);
  • поява слідів крові в сечі та спермі;
  • біль в промежині та над лобком;
  • порушення ерекції;
  • швидке зниження ваги;
  • підвищена слабкість і стомлюваність.

У запущених випадках може виникнути гостра затримка сечі – стан, який вимагає негайної медичної допомоги.

Стадії розвитку раку простати

Виділяють 4 ступені злоякісних пухлин простати.

  1. Перша. Новоутворення має невеликі розміри, його не завжди вдається виявити за допомогою ультразвукового дослідження. Воно розташовується в межах залози, концентрація ракових клітин у тканинах – не більше 5%
  2. Друга. Пухлина збільшується в розмірах, але поки не виходить за межі простати та не поширюється на інші органи або лімфатичні вузли. Новоутворення добре проглядається на процедурі УЗД, а також прощупується при обстеженні
  3. Третя. Злоякісне новоутворення виходить за межі простати, поширюючись на насінні бульбашки. При цьому злоякісні клітини не виявляються ні в реґіонарних лімфовузлах, ні у віддалених органах
  4. Четверта. Рак охоплює не тільки простату, а й розташовані поруч м'язи, які відповідають за контроль сечовипускання, а також стінку тазу та пряму кишку. Пухлина метастазує в лімфатичні вузли та віддалені органи

На третій та четвертій стадії лікування захворювання ускладняються наявністю метастазів.

ДІАГНОСТИКА

Основні методи виявлення злоякісної пухлини простати:

  1. Визначення рівня ПСА (простатспецифічного антигену) в крові. Ця речовина виробляється передміхуровою залозою. Чим вище його рівень, тим більше ризик розвитку пухлини, але потрібно враховувати, що на підвищення ПСА також впливають доброякісна гіперплазія передміхурової залози, простатит і вік.
  2. Пальпований простати через пряму кишку. Нерівності та ущільнення промацуються пальцем.
  3. Трансректальне УЗД. Для проведення дослідження в пряму кишку вводять зонд, який виробляє звукові хвилі. Вони, потрапивши в передміхурову залозу, відображають відлуння, яке за допомогою комп'ютера утворює чорно-біле зображення на екрані.
  4. Біопсія ділянки тканини передміхурової залози. Це найбільш точний метод виявлення пухлинного новоутворення.
  5. Комп'ютерна та магнітно-резонансна томографія. Це методи, що дозволяють візуалізувати пухлину, визначити її розміри та розташування.

Для виявлення віддалених метастазів проводять позитронно-емісійну томографію (ПЕТ). Щоб оцінити стан регіонарних лімфовузлів, призначають процедуру тазової лімфаденектоміі. Часто рак простати дає метастази в кістки. Для їх виявлення проводять остеосцинтиграфію.

Сучасні методи лікування раку передміхурової залози

Лікування раку простати – складний процес, який вимагає не тільки сучасного обладнання та ефективних препаратів, але професіоналізму лікарів. У медичному центрі «Medical Plaza» є всі умови для ведення пацієнтів із злоякісними пухлинами.

Курс лікування визначається після виконання повної діагностики та вивчення анамнезу хворого.

При злоякісних новоутвореннях застосовують такі способи лікування:

  • консервативний (опромінення, хіміо- та гормонотерапія);
  • радикальні.

Фахівці центру "Медікал Плаза" проводять хірургічні операції з використанням сучасного обладнання. Видалення пухлини - найбільш ефективний спосіб боротьби із захворюванням.

Основні методи хірургічного втручання:

  1. Лапароскопічна радикальна простатектомія – це малоінвазивний метод, що не передбачає розкриття черевної порожнини: достатньо кількох невеликих проколів. У ході операції повністю видаляється уражена залоза. Лапароскопія дозволяє зменшити крововтрати, скоротити термін госпіталізації та досягти хорошого косметичного ефекту. Операція проводиться під загальним наркозом. При її проведенні використовується сучасна високотехнологічна апаратура: система, що збільшує зображення операційного поля, та ультразвуковий скальпель. Операція триває 2-4 години.
  2. Відкрита радикальна простатектомія. Устаткування, яке використовують у ході операції, дозволяє виконати видалення ураженого органу з високою точністю, щоб зберегти судинно-нервові пучки, що живлять статевий орган чоловіка. Це дозволяє уникнути еректильной дисфункції та нетримання сечі.
  3. Трансуретральна резекція ураженої залози. Видалення проводиться через сечовипускальний канал. Методика призначена для лікування доброякісних пухлин простати (аденоми). Операція усуває проблеми з сечовипусканням, відновлює статеву функцію.

Для проведення досліджень тканини на отримання ракових клітин використовують сучасний апарат: голку вводять на необхідну глибину передміхурової залози, повністю контролюючи процес. Введення анестетика місцевої дії робить процедуру практично безболісною.

Якщо у вас є підозрілі симптоми, не відкладайте візит до лікаря: фахівці медичного центру «Medical Plaza» проведуть повне обстеження організму для підтвердження або спростування аналізу, а також складуть найбільш підходящий в конкретному випадку спосіб лікування. Перед хірургічним втручанням і після нього пацієнту надають вичерпну консультаційну допомогу.

Щоб записатися на прийом, телефонуйте за номерами, вказаними на сайті центру, або скористайтесь формою.

Залишити заявку