Пульмонолог
Дихальна система кожної людини постійно зазнає ворожих атак негативних чинників довкілля. Саме вона приймає «перший удар» на себе. Тютюновий дим, побутова хімія, пил, пліснява, вихлопні гази, токсичні речовини - все це не найкращим чином позначається на функціонуванні респіраторних органів, послаблюючи їхній природний захист. Проблема ускладнюється й тим, що багато пацієнтів зволікають зі зверненням до фахівця, сподіваючись, що неприємні скарги, як-от кашель або задишка, минають самі собою. А даремно, адже за нешкідливими на перший погляд симптомами можуть ховатися небезпечні захворювання. Важливо не змарнувати час, і за перших же тривожних ознак звертатися до пульмонолога для встановлення діагнозу і підбору оптимального методу лікування.
Захворювання дихальної системи - одні з найпідступніших ворогів нашого здоров'я. Вони можуть повільно розвиватися, не даючи про себе знати, а потім раптово призвести до серйозних ускладнень, деякі з яких становлять реальну загрозу життю. Статистика на сьогоднішній день невтішна - кожен шостий випадок смерті у світі відбувається з вини легеневих захворювань. Саме тому консультація пульмонолога - фахівця із захворювань дихальної системи - така важлива. Раннє виявлення та своєчасне лікування допомагає запобігти прогресуванню захворювання й уникнути важких наслідків.
- хронічний бронхіт;
- трахеобронхіт, бронхіоліт;
- бронхіальна астма;
- плеврит, альвеоліт, пневмонія;
- емфізема легень;
- обструктивне апное;
- бронхоектатична хвороба;
- туберкульоз;
- інтерстиціальна хвороба легень;
- ХОЗЛ;
- легеневий фіброз, саркоїдоз, муковісцидоз;
- грибкові захворювання (аспергільоз, внутрішньопорожнинна міцетома);
- тромбоемболія легеневої артерії;
- алергічні та професійні захворювання (пневмоконіоз, силікоз).
Пульмонологія: що це
Пульмонологія - це вузький розділ медицини, який вивчає роботу органів дихання, включаючи легені, плевру, бронхи, трахею та інші структури респіраторних шляхів. Вона допомагає у вирішенні питань діагностики та лікування гострих і хронічних захворювань, вроджених аномалій розвитку, а також професійних і складно диференційованих клінічних випадків.
Хто такий пульмонолог
Пульмонолог - це фахівець, який займається діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань органів дихальної системи (переважно нижнього відділу). Лікар визначає справжні причини нездужання, ступінь тяжкості патології, розробляє оптимальний алгоритм лікування, а також шляхи реабілітації. Робота пульмонолога тісно пов'язана з діяльністю лікарів інших спеціальностей, зокрема, алергологів, отоларингологів, торакальних хірургів тощо.
Приводом для звернення до пульмонолога можуть послужити такі скарги:
- тривалий непродуктивний кашель, що не реагує на лікування;
- задишка;
- болі в грудях, що посилюються під час дихання;
- часті респіраторні інфекції;
- хрипи або свистячі звуки під час дихання;
- виділення мокротиння з домішками крові;
- ціаноз губ і кінцівок;
- хропіння, надмірна денна сонливість;
- задуха, запаморочення, непритомність;
- тяжкість, відчуття здавлювання в ділянці грудної клітки;
- гіпергідроз, загальна слабкість, швидка стомлюваність;
- незрозуміла втрата ваги, тривалий субфебрилітет.
Консультація пульмонолога рекомендується не тільки за наявності вищезазначених симптомів. Регулярні профілактичні огляди допомагають виявити потенційні проблеми на ранніх стадіях, коли лікування найбільш ефективне. Особливо це стосується пацієнтів із групи ризику (курці, пацієнти з хронічними захворювання органів дихання, особи, які працюють на шкідливому виробництві).
Які аналізи може призначити пульмонолог
Під час прийому лікар уважно вислуховує скарги пацієнта, збирає повний анамнез і проводить огляд із проведенням перкусії, пальпації грудної клітки та аускультації легень. Отримана інформація дає змогу поставити первинний діагноз, однак для його підтвердження найчастіше потрібне дообстеження. Для цього може бути призначено низку лабораторних та інструментальних методів діагностики:
- рентгенографія;
- КТ, МРТ;
- бронхоскопія;
- алергічні проби;
- ЗАК з лейкоцитарною формулою;
- біохімія крові;
- генетичні дослідження;
- бактеріальний посів мокротиння;
- аналіз на онкомаркери;
- біопсія;
- УЗД;
- спірометрія;
- спірографія;
- пульсоксиметрія.
Що з собою брати на прийом до пульмонолога
Для уточнення клінічної картини необхідно взяти з собою амбулаторну картку, всі наявні висновки та виписки, а також результати попередніх досліджень (рентгенівські знімки, розгорнутий аналіз крові, ЕКГ та інше). Це дасть змогу побачити динаміку і порівняти раніше отриману інформацію з поточним станом. Щоб нічого не проґавити, можна скласти перелік лікарських препаратів, які Ви приймаєте на постійній основі, а також повний список усіх тривожних симптомів.
Записатися до пульмонолога в Дніпрі
Записатися на прийом до пульмонолога можна онлайн всього в кілька кліків. Для оформлення заявки Вам потрібно заповнити коротку форму, в якій потрібно ввести своє ім'я і номер телефону. Ви самі можете вибрати зручну дату і час візиту. Також можна скористатися зручним мобільним додатком. Якщо виникнуть питання, пишіть нам в онлайн-чат. Наші співробітники з радістю вам допоможуть.
У медичному центрі «Medical Plaza» Ви можете отримати консультацію всіх необхідних фахівців. Якщо Ви шукаєте висококласного пульмонолога з великим досвідом роботи, тоді Вам точно до нас. Наші фахівці безпомилково виявлять причини Вашого нездужання, поставлять правильний діагноз і призначать ефективне лікування. Ми з величезною відповідальністю і дбайливістю ставимося до найціннішого - здоров'я наших пацієнтів. Тому нам довіряють і рекомендують своїм рідним і близьким. Потрапити на прийом до одного з пульмонологів нашого центру можна в будь-який зручний час, попередньо записавшись на консультацію. Бережіть себе і будьте здорові разом з клінікою «Medical Plaza»!
-
Який лікар лікує астму?
Лікуванням бронхіальної астми займається пульмонолог. Також може знадобитися консультація алерголога.
-
Що говорити на прийомі в пульмонолога?
Лікарю слід докладно розповісти про свої скарги, їхній характер, тривалість, тригери, що посилюють симптоми, а також фактори, що поліпшують самопочуття тощо. Якщо Ви приймаєте лікарські засоби на постійній основі, обов'язково поставте до відома фахівця. Для збору анамнезу лікар запитає про особливості способу життя, професійні шкідливості, а також наявність у близьких родичів захворювань дихальних органів.
-
Чим відрізняється алерголог від пульмонолога?
Пульмонологи займаються діагностикою та лікуванням патологій органів дихальної системи (переважно нижнього відділу) будь-якого генезу. Алергологи спеціалізуються на захворюваннях, спричинених винятково алергічними чинниками.
-
Чи може пульмонолог дізнатися, що ти куриш?
Досвідчений пульмонолог може визначити курця за клінічними ознаками та характерними змінами в легенях, видимими на рентгені або КТ.
-
Чим відрізняється пульмонолог від ЛОРа?
Пульмонолог переважно спеціалізується на патологіях нижніх дихальних шляхів. ЛОР лікує захворювання вуха, горла, носа.