Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Поліпектомія носу – це хірургічне видалення поліпів у носовій порожнині.

Процедура сприяє відновленню повноцінного назального дихання та проводиться після детальної діагностики. Сучасну отоларингологічну операцію виконують абсолютно безболісно, з використанням передових медичних технологій. Ціна поліпектомій порожнини носу в МЦ««Медікал Плаза» » стартує від 12000 грн.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ХІРУРГІЧНОЇ ПРОЦЕДУРИ

Підставами для проведення Лор-операції стають:

 1. Нездатність нормально дихати через ніс.
 2. Больові відчуття в ділянці гайморових пазух.
 3. Погіршення нюху.
 4. Виражена гугнявість голосу.
 5. Постійні виділення з носових ходів.
 6. Відчуття присутності в носі стороннього предмету.
 7. Регулярні обструктивні бронхіти.
 8. Неврологічні порушення (головний біль, безсоння, неуважність).
 9. Інфекційні процеси (гнійний синусит, пневмонії).
 10. Погіршення працездатності, хронічна втома, пов'язані з кисневим голодуванням мозку та всього організму.

Перераховані симптоми характерні для поліпозу – захворювання, що протікає з появою доброякісних утворень (поліпів). Формуючись в носовій порожнині, вони призводять до значного дискомфорту та зниження загальної якості життя. Людина, схильна до розвитку поліпозу, змушена постійно дихати ротом. Повітря, що не проходить через ніс, позбавляє можливості зігріватися, очищатися та зволожуватися, належним чином. Наслідками цього стають часті захворювання дихальної системи, які нерідко переходять у бронхіальну астму.

При наявності певних медичних показань, поліпектомію комбінують з іншими операціями. У числі таких процедур, що проводяться в нашому центрі, значаться корекція викривленої перегородки носу (септопластика), резекція носової раковини (конхотомія), дренування додаткової пазухи.

ЧОМУ ВИНИКАЄ ЗАХВОРЮВАННЯ?

Причини виникнення поліпозу мають різний характер. У багатьох випадках захворювання розвивається на тлі:

 • інфекцій, що вражають носову порожнину;
 • тривалих алергічних процесів;
 • травм м'яких тканин або кісток носу;
 • гормонального збою в організмі;
 • викривлення, пошкодження носової перегородки;
 • аутоімунних порушень.

Поліпоз нерідко виявляється у пацієнтів, що мають генетичну схильність до ЛОР-захворювань. Також його виявляють у людей, які страждають хронічними патологіями дихальної системи.

На початковій стадії поліпи можна лікувати консервативно, проте найчастіше терапія не забезпечує повного одужання. Захворювання погано піддається впливу лікарських та інших засобів, в зв'язку з чим неминуче виникає необхідність у хірургічному втручанні.

Якщо поліпотомія порожнини носу не була проведена своєчасно, хвороба швидко прогресує. Наслідком цього стає розвиток таких патологій, як повна відсутність носового дихання або нюху, розростання поліпів до величезних розмірів, частий та інтенсивний головний біль, пов'язаний з нестачею кисню. У важких випадках відбувається малігнізація – небезпечний процес, суть якого полягає в злоякісному переродженні поліпів.

СПОСОБИ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ПОЛІПОЗУ 

Поліпектомія порожнини носу – це процедура, що має різні варіанти проведення. У сучасній отоларингології існує декілька видів такого втручання, кожен з яких має як перевагами, так і недоліки.

Можна провести класичну операцію, видалити поліпи в носі лазером або за допомогою радіохвильового методу. Традиційне втручання, здійснюване хірургічною петлею та іншими спеціальними інструментами, не завжди закінчується повним видаленням поліпів і має високий ступінь травматизму. Після такої процедури нерідко виникають рецидиви, а відновлення протікає протягом двох годин.

Лазерна операція з видалення поліпів з носу здатна призводити до появи опікових ран на слизовій оболонці. При цьому вартість подібної операції досить висока. Радіохвильова поліпектомія здійснюється із застосуванням радіохвильової петлі. Процедура безкровна, і може бути проведена в амбулаторних умовах, проте не підходить для видалення всіх видів поліпів.

Найбільш результативним і щадним способом видалення патологічних розростань у носовій порожнині визнана ендоскопічна поліпектомія. У нашому центрі така операція здійснюється під місцевою або загальною анестезією.

ПІДГОТОВКА ДО ЕНДОСКОПІЧНОЇ ПРОЦЕДУРИ

Проведенню поліпектомій передує спеціальна підготовка. Перш ніж видалити поліпи в носі, пацієнту потрібно:

 • пройти ретельний огляд у отоларинголога;
 • здати аналізи крові та сечі;
 • виконати електрокардіограму, флюорографію;
 • зробити риноскопію, КТ придаткових носових пазух;
 • отримати консультацію кардіолога, терапевта, анестезіолога.

За тиждень до операції необхідно відмінити прийом препаратів, що знижують згортання крові (Варфарина, Аспірину). За кілька годин до процедури не можна їсти та пити. Також заборонено палити, жувати жуйки.

У деяких випадках пацієнтам, які готуються до поліпектомій, призначають протизапальні та ліки проти набряків. До таких належать: Дексаметазон, Кетотифен.

ПОЛІПТОМІЯ ПОРОЖНИНИ НОСУ: ХІД ОПЕРАЦІЇ 

Техніка операції «Поліпектомія» основана на применениии шейвера (микродебридера), заснована на застосуванні шейвера (мікродебрідера), завдяки чому не потрібно виконання травмуючих надрізів слизової оболонки. Шейвер є подрібнювачем тканин, що відтинає поліп разом з наявною у нього «ніжкою»і всмоктує посічений матеріал. За допомогою цього апарату хірургу вдається виконувати високоточні малоінвазивні маніпуляції навіть в самих важкодоступних місцях.

При видаленні поліпів у носі операція закінчується обов'язковим взяттям матеріалу на дослідження в лабораторію.

При наличии кривой перегородки носа, гипертрофированной носовой раковины полипы могут вырасти вновь. По этой причине пациентам с полипозом рекомендуется одновременно устранить и другие имеющиеся ЛОР-патологии.

ПЕРЕВАГИ ЕНДОСКОПІЧНИХ МЕТОДІВ 

Ендоскопічна поліпектомія порожнини носу визнана високоефективним і щадним способом оперування пацієнтів з поліпозом. До важливих переваг хірургічної процедури слід віднести:

 • 100% видалення поліпозносиндромних утворень;
 • швидке проведення, що займає не більше години;
 • досягнення позитивного результату навіть при великій кількості поліпів;
 • мінімальний травматизм;
 • попередження рясних кровотеч;
 • відсутність післяопераційних шрамів і рубців;
 • невеликий перелік протипоказань (до таких належить порушене згортання крові, менструація у жінок, ГРВІ, гнійні виділення з носу).

Шейверна поліпектомія, порожнини носу в декілька разів знижує ймовірність виникнення рецидиву, дозволяє значно скорочувати реабілітаційний період. Набряклість, що виникає на тлі втручання, зникає за лічені. Нормалізація носового дихання відбувається набагато швидше, ніж при використанні інших методів оперування (класичного, лазерного).

Після хірургічного втручання пацієнт може відразу йти додому. У деяких випадках потрібно короткочасне перебування в стаціонарі, що займає не більше 2-3 днів.

ОСОБЛИВОСТІ РЕАБІЛІТАЦІЇ

У більшості випадків відновлення відбувається вже через тиждень. Після втручання в носові ходи поміщають ватні тампони зі спеціальним складом, видалити які можна буде через добу. До того, як повністю припиниться дія анестезії, в носі буде присутній незначний дискомфорт.

У період реабілітації лікар призначає пацієнтові спеціальні антисептичні препарати для промивання носової порожнини, соляні розчини або масляні краплі для зволоження та очищення слизової. Щоб уникнути розвитку інфекції, показано застосування антибіотиків. Через тиждень після втручання слід провести курс з протизапальними та протиалергійними засобами.

Протягом післяопераційного періоду забороняється:

 • інтенсивно висмаркуватися;
 • вживати гарячі страви та напої;
 • приймати алкоголь;
 • піднімати важкі предмети.

Через декілька днів після операції відновлюється носове дихання. Нюх приходить у норму протягом місяця.

Після проведення ендоскопічної поліпектомій слід регулярно відвідувати отоларинголога для проведення ретельного огляду. При наявності обтяженого алергологічного статусу рекомендується спостерігатися у алерголога-імунолога.

ЧОМУ ВАРТО ЗВЕРТАТИСЯ ДО НАС?

Шейверна поліпектомія , здійснювана в МЦ «Medical Plaza», забезпечує повне одужання та відновлення нормального назального дихання. Операція проводиться хірургами з високою кваліфікацією, при використанні новітнього обладнання та безпечних анестезуючих препаратів. Після втручання ускладнення зводяться до мінімуму. Повернення пацієнтів до звичного способу життя проходять в найкоротші терміни.

Вартість поліпектомій порожнини носу в нашому центрі становить близько 12  000 грн. Остаточна ціна процедури повідомляється пацієнту індивідуально під час консультації з лікуючим отоларингологом і залежить від ступеню важкості захворювання та індивідуальними особливостями кожного пацієнта.

Залишити заявку