Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Резекція і пластика стравоходу - одне з найскладніших напрямів сучасної абдомінальної хірургії. Операції на стравоході з приводу злоякісних новоутворень, пошкоджень механічного або хімічного характеру з техніки виконання глибоко індивідуальні, оскільки ключове значення мають анатомічні та фізіологічні особливості пацієнта.

Роботичні операції на стравоході: революція в лікуванні пухлин

Хірургія стравоходу має півторасторічну історію, проте більшість актуальних для цієї сфери питань і сьогодні не мають прямої уніфікованої відповіді. І найскладніше лікарям при плануванні тактики хірургічного втручання вибрати:

 • оптимальний вид оперативного доступу;
 • спосіб реконструкції стравоходу;
 • метод формування на стравоході анастомозу;
 • обсяг оперативного втручання.

Крім того, на етапі розробки схеми хірургічного лікування, визначається необхідність видалення лімфатичних вузлів.

Складною є і сама операція, але пластика стравоходу роботом Da Vinci характеризується мінімально можливою травматизацією тканин і органів в області операційного поля. А це означає, що період реабілітації і відновлення пройде для пацієнта більш комфортно і швидко.

Робот-асистована система Да Вінчі за рахунок високотехнологічного конструктивного рішення забезпечує такі умови проведення хірургічного втручання:

 • унікальна точність наведення інструментів і керованість ними;
 • маніпулятивність - податливість «рук» робота руками хірурга;
 • функціональність - в зоні операції працюють відразу 4 «руки», які мають 7 ступенів свободи руху, що перевищує фізичні можливості людської кисті;
 • система усунення природного тремору рук лікаря;
 • 3D-візуалізація оперативного поля - хірург бачить картинку, як при відкритій операції і може працювати в важкодоступних ділянках;
 • можливість підключення додаткового діагностичного обладнання;
 • ергономічність - за пультом одночасно можуть працювати відразу два фахівця;
 • комфорт для хірурга - за консоллю він розташовується в положенні сидячи, що знижує його втому при складних багатогодинних втручаннях.

Види пластики стравоходу: які методи розглядаються перед операцією

Для порятунку життя пацієнта і її якості хірург, з урахуванням безлічі факторів, розглядає цілий пул доступних технологічно хірургічних рішень. Ось деякі з них.

Пластика стравоходу товстою кишкою за грудиною

Втручання передбачає підготовку спеціального трансплантата - сегмента товстої кишки, роль якого - шунт стравоходу. Формується він з більшої частини ободової кишки, включається селезінковий кут і значна частина низхідної ободової кишки. При цьому всі складові трансплантата повинні кровопостачатися із загальної протоки - лівої товстокишкової артерії (висхідна гілка). Хірург повинен обчислити адекватну довжину прямої кишки, призначеної для пластики стравоходу, - вона повинна досягати шиї з невеликим надлишком.

Пластика стравоходу шлунком

Дана технологія передбачає можливість трьох тактичних методів проведення операції, де визначальним фактором є спосіб формування трансплантата:

 1. цілий шлунок - заміщення резецированої ділянки стравоходу шлунком;
 2. антиперистальтичний шлунковий трансплантат;
 3. ізоперистальтичний шлунковий трансплантат.

Варто відзначити, що шлунок характеризується прекрасним кровопостачанням, а його розміри є достатніми для проведення в шийну зону. Одним з переваг даного методу є накладення тільки одного анастомозу.

Операція Ру

Передбачає закінчену тотальну пластику тонкою кишкою, яка проводиться підшкірно перед грудиною. Технологія має цілий ряд оригінальних методик виконання операції, проте єдиного радикального варіанту на даний момент не існує. Операція Ру відноситься до найбільш важко виконуваних завдань і показана лише в рідкісних випадках, коли мають місце сприятливі варіанти кровопостачання трансплантата. Однак, якщо в ході втручання виконується резекція стравоходу роботом Да Вінчі, то шанс успіху пластики стравоходу таким методом значно зростає.

Якщо проаналізувати світовий досвід реконструктивної хірургії стравоходу, то більшість хірургів віддають перевагу формуванню трансплантата з ізоперистальтичної трубки, яка викроюється з великої кривизни шлунка.

У медичному центрі «Медікал Плаза» створена унікальна матеріально-технічна база для виконання складних реконструктивних операцій на стравоході. Щоб задати питання по цій темі, зверніться на нашу контактну лінію - адміністратор запише на консультацію до профільного фахівця на зручну вам дату і час.

Залишити заявку