Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Переломи щиколотки – це поширена травма нижніх кінцівок серед спортивних та побутових травм. Сам перелом являє собою порушення цілісності дистального відділу малогомілкової та/або великогомілкової кістки. Основними чинниками виступають спотикання, падіння з невеликої висоти, прямий удар важким предметом у нижню третину гомілки.

Симптоми та діагностика

У момент перелому постраждала людина може чути хрускіт у місці травмування кінцівки. Відразу ж з'являється гострий біль, який віддає в ділянку надп’ятково-гомілкового суглоба. Також можна відзначити зростання набряклості м'яких тканин, виникає гематома, за рахунок чого збільшується обхват щиколотки. Рухливість суглоба порушується. Можлива зміна положення стопи, якщо перелом зі зміщенням.

З появою хоча б одного з перерахованих симптомів необхідно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Поставити правильний діагноз дозволять сучасні методи діагностики.

Що містить діагностика:

  1. Спочатку фахівець (ортопед, травматолог) з'ясовує, за яких обставин було отримано травму, та оглядає місце перелому.
  2. Дослідити характер травми надп’ятково-гомілкового суглоба дає змогу рентгенологічне обстеження. У процесі діагностики оцінюється стан цілісності щиколотки, зміщення фрагментів.
  3. Магнітно-резонансна томографія проводиться у разі, якщо є підозра на розрив зв'язок і травми м'яких тканин.
  4. Комп'ютерна томографія необхідна для візуалізації, уточнення позиції уламків при осколкових, складних, дрібних переломах кісток зі значним зміщенням і без.

Так, у медичному центрі Medical Plaza & Irimi Group пацієнтам доступна якісна діагностика та лікування переломів щиколотки.

Лікування

При переломі щиколотки пацієнту має бути негайно надано першу медичну допомогу. Рекомендовано знерухомити травмовану кінцівку, використовуючи медичну фіксуючу шину або підручні матеріали.

Якщо діагностовано перелом однієї щиколотки без зміщення, розриву зв'язок і з неушкодженим міжгомілковим синдесмозом, досить консервативного лікування. Насамперед травмовану кінцівку знерухомлюють, застосовуючи короткі гіпсові/полімерні пов'язки або знімний бандаж. Також пацієнту рекомендовано використання милиць.

Повний розрив зв'язок, множинний перелом, наявність уламків кістки - все це вважається показаннями до хірургічного лікування. Остеосинтез – це одна із сучасних методик хірургічного лікування, що практикується досвідченими ортопедами та травматологами, які працюють у нашому Центрі. Суть операції полягає в суміщенні уламків кісток та їх фіксації за допомогою металевих спиць, штифтів, пластин. Така методика дозволяє відтворити анатомічно правильну будову щиколотки та відновити повноцінне функціонування надп’ятково-гомілкового суглоба.

Залежно від методики застосування фіксатора, виділяють 3 методики проведення операції:

  1. Зовнішній. Пластини накладаються на кістки та фіксуються гвинтами.
  2. Внутрішній. Фіксаторами виступають металеві штифти, які вводяться в кісткомозкові канали фрагментів кістки.
  3. Черезкістковий. Операція здійснюється із застосуванням стерильних металевих спиць. Останні вводять у фрагменти кісток через невеликі проколи в м'яких тканинах. Спиці допомагають перемістити фрагменти кісток у потрібне положення. Фіксуючі елементи у цей час знаходяться над шкірою.

Остеосинтез проводять як у перші години після травми, так і пізніше, наприклад, після проведеного консервативного лікування, що виявилося малоефективним.

Переваги остеосинтезу є очевидними:

  1. У ході операції повністю відтворюється правильна структура щиколотки, яка була піддана перелому.
  2. Реабілітаційний період, включаючи післяопераційний постільний режим відносно короткий.
  3. Фіксатори, що використовуються для проведення остеосинтезу, виготовлені з безпечного металу, який не вступає в реакцію з м'якими тканинами та не відторгається.

Перед хірургічним втручанням кожен пацієнт проходить передопераційне обстеження. На цьому етапі проводиться ретельна діагностика, що дозволяє коректно вибрати тактику хірургічного лікування з урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнта. Тривалість операції залежить від особливостей травми.

Реабілітація після операції включає заходи, спрямовані на нормалізацію кровообігу та профілактику тромбозу. Пацієнту після остеосинтезу показано лікувальну гімнастику, що дозволяє підтримувати м'язи в тонусі.

У Medical Plaza & Irimi Group кожному пацієнтові готові запропонувати професійну медичну допомогу, зокрема, проведення остеосинтезу при переломах щиколотки. Наші фахівці в галузі травматології та ортопедії, включаючи ендопротезування та артроскопію, здйснять індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Високий рівень професіоналізму лікарів, інноваційне медичне обладнання, використання фіксаторів, виготовлених із гіпоалергенних матеріалів, дозволяє проводити будь-які хірургічні втручання із мінімальним ризиком післяопераційних ускладнень. Також ми приділяємо особливу увагу організації

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження