Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Пахова грижа є захворюванням, при розвитку якого відбувається випадання під шкіру внутрішніх органів з черевної порожнини через отвори черевного каналу.

Розвитку пахової грижі в основному схильні чоловіки. Така закономірність пояснюється тим, що чоловічий паховий канал не укріплений м'язами та шарами сухожилля, а також коротший і ширший, ніж у жінок.

При підвищеному внутрішньочеревному тиску в пахвинному каналі утворюється дефект у вигляді грижових воріт. Такий процес розвивається на тлі:

  • ослаблення м'язів та зв'язок живота;
  • наявності зайвої ваги;
  • хронічного кашлю (переважно у курців);
  • частих запорів;
  • підіймання великих тягарів.

У жінок патологія може виявлятися під час вагітності. У пацієнтів обох статей хвороба здатна розвиватися при частому чханні, спричиненому алергічними реакціями.

Основні симптоми пахової грижі

Симптоматика захворювання визначається без особливих труднощів. На розвиток патології вказує наявність у області паху сферичного утворення, форма якого може бути також овальною. Крім цього, присутні інші ознаки порушення:

  • дискомфорт, що тягне болем у патологічній ділянці тіла;
  • випинання грижі, що посилюється при кашлі та фізичних навантаженнях;
  • проблеми зі стулом, запори;
  • затруднене сечовипускання.

У жінок пахову грижу діагностують рідше. У деяких випадках таке утворення важко відрізнити від кісти. Його симптоми виявляються у вигляді болючих місячних, спровокованих утиском внутрішніх органів, потраплянням у грижовий канал яєчників або маткових труб. Іноді хвороби супроводжують нудота та блювання.

При будь-яких проявах пахової грижі важливо без зволікань звертатися до лікаря. Безконтрольне лікування, самостійне застосування бандажних пов'язок чи поясів є небезпечним, так як може спровокувати різноманітні ускладнення.

Фахівці медичного центру "Медікал Плаза" успішно усувають патологію із застосуванням сучасних хірургічних методів. Пацієнти, які відмовляються проходити лікування пахвинної грижі, ризикують здобути невправне утворення в паху.

Причини розвитку захворювання

Пахвинна грижа провокується такими факторами:

  1. Ненормованими фізичними навантаженнями.
  2. Заняттями видами спорту, пов'язаними з підняттям важкостей.
  3. Тяжкою фізичною працею.
  4. Хронічними захворюваннями передміхурової залози, регулярними запорами (ці причини переважають у вікових пацієнтів).

Найчастіше пахова грижа утворюється на тлі значних фізичних навантажень, під час яких відбувається різке підвищення тиску в черевній порожнині, а внутрішні органи «виходять» у передню область очеревини.

Діагностика пахової грижі в МЦ «Медікал Плаза»

Під час первинного прийому спеціаліст клініки «Медікал Плаза» виконує детальний огляд пацієнта, що дозволяє визначити стадію розвитку хвороби та особливості її перебігу. За наявності певних показань діагностика доповнюється ультразвуковим дослідженням.

Після вивчення отриманих результатів лікар приймає рішення, який із способів видалення патологічного утворення стане найбільш ефективним і безпечним. Якщо пацієнту призначено хірургічне лікування пахової грижі, операція повинна проводитися якнайшвидше. Завдяки своєчасному втручанню вдається уникнути швидкого прогресування хвороби.

Методи лікування грижі у клініці «Medical Plaza»

Проводячи лікування пахвинної грижі у чоловіків та жінок, хірурги нашого медичного центру здійснюють герніопластику сучасними ендоскопічними методами. Під такими процедурами маються на увазі малоінвазивні втручання, що дозволяють позбавляти патології без будь-яких наслідків та ускладнень. Основні техніки, що забезпечують якісне видалення пахвинної грижі, описані далі.

Операція по Ліхтенштейну

Метод заснований на традиційному доступі та виконанні пластики задньої стінки пахового каналу. Маніпуляції займають трохи більше 30-60 хвилин.

Під час втручання лікар здійснює наступні дії:

  • формує доступ до грижового каналу класичним способом;
  • виводить та видаляє грижовий мішок;
  • ушиває грижове кільце;
  • виконує пластику передньої стінки очеревини з використанням поліпропіленового протезу;
  • накладає косметичні шви, які можна зняти на 7 добу.

Після того, як операція з видалення пахової грижі методом Ліхтенштейна виконана, може мати місце тривалий період реабілітації. Також є ймовірність розвитку болю в області розрізання.

Пластика з використанням протезу PHS

Дана техніка є ненатяжною герніопластикою, суть якої полягає у використанні тривимірного синтетичного протеза. Якщо розвивається пахова грижа у чоловіків, операція стане особливо ефективною за наявності великої пахвинно-мошонкового утворення.

Пластика називається ненатяжною, так як після вживлення протеза в організм його елементи проростають у власні тканини пацієнта. Завдяки такій особливості значно знижується ризик рецидиву.

Хірургічний метод Plug and Patch

Методика Plug and Patch полягає в зануренні в грижовий мішок "пробкою", що складається з поліпропіленової сітки. Хірург закріплює обтуратор на основі навколишніх тканин, здійснює зміцнення задньої стінки пахового каналу сіткою (за аналогією з операцією по Ліхтенштейну). У процесі хірургічного втручання фахівець користується малоінвазивним обладнанням, з якого формується задня стінка пахового каналу. За описаною технологією проводиться операція пахової грижі у жінок, а також у пацієнтів чоловічої статі.

Вартість хірургічної операції

Перед проведенням втручання необхідно знати, скільки коштує операція з видалення пахвинної грижі. Вартість процедури визначається багатьма факторами, такими як стадія розвитку патології, загальний стан хворого, його вік тощо. Якщо у пацієнта виявлено пахову грижу, ціна операції буде повідомлена лікарем під час індивідуальної бесіди.

Післяопераційна реабілітація

Завдяки використанню сучасних методів лікування пахової грижі лікарями МЦ «Медікал Плаза», реабілітаційний та відновлювальний періоди проходять у найкоротші терміни. Якщо у хворого відсутні протипоказання чи ускладнення, він зможе повернутись до нормального способу життя вже через добу після втручання. Щоб полегшити та прискорити відновлення, а також запобігти можливому рецидиву, наші фахівці розробляють для кожного пацієнта ефективні рекомендації.

Залишити заявку