Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Герніопластика – це хірургічний метод лікування гриж, що складається з висічення утворення та створення умов для зміцнення черевної стінки з метою запобігання рецидиву. Ніякі консервативні способи не в змозі позбавити проблеми раз і назавжди. Дефект сам по собі не зникне.

Герніопластика є єдиним ефективним методом боротьби з дефектом. Грижові випинання мають тенденцію до зростання і становлять пряму загрозу здоров'ю та життю людини. Чим раніше буде проведена операція, тим вища її ефективність.

Загальні відомості

Грижа – це випинання тканин, органів чи його частин під шкіру в межі черевної стінки. З огляду на анатомічні особливості патологія частіше виявляється у чоловіків. Досить часто захворювання розвивається у дітей. У 90% всіх випадків діагностується пахова грижа. Патологія може розвинутись внаслідок генетичної схильності або під впливом зовнішніх факторів (фізична перенапруга, хронічний запор, тривалий кашель).

Герніопластика є «золотим стандартом» у лікуванні грижових випинань. Вона дозволяє повністю позбутися проблеми, тоді як консервативні методи є виключно профілактичними заходами.

Порядок виконання операції наступний:

  1. Анестезія.
  2. Пошаровий розріз шкіри для забезпечення доступу до дефекту (відкритим чи лапароскопічним методом).
  3. Відділення грижового мішка від навколишніх тканин.
  4. Видалення спайок.
  5. Вправлення грижового утворення.
  6. Закриття грижових воріт.

Зволікання з оперативним грижосіченням може призвести до розвитку небезпечних для життя ускладнень:

  • нагноєння;
  • флегмона (гнійне запалення);
  • защемлення грижі;
  • перитоніт;
  • сепсис;
  • новоутворення.

Техніки

Зміцнення стінок очеревини з метою профілактики рецидивів може бути здійснено двома способами – натяжним та ненатяжним.

Натяжний спосіб

Натяжна герніопластика – це найстаріша методика, яка зазвичай використовується для пацієнтів молодого віку та виключно при дефектах невеликого розміру. Для закриття ранової поверхні використовуються власні тканини, тому вони повинні бути в хорошому стані (міцними та еластичними).

До переваг натяжної методики можна віднести:

  • прийнятна ціна;
  • вивірена роками техніка;
  • мобільність;
  • відсутність необхідності госпіталізації;
  • можливість застосування місцевої анестезії.

Проведення процедури пов'язане з вадами. Сюди можна віднести дисфункцію анатомічних структур, більш тривалий больовий синдром та період відновлення, висока ймовірність рецидивів та ускладнень.

Ненатяжний спосіб

Процедура не має на увазі стягування тканин організму. З цією метою хірург використовує сітчасті імплантати. Методика дозволяє впоратися з великими грижовими випинаннями. Слабка зона зміцнюється за допомогою синтетичного ендопротезу, при цьому тканини пацієнта не ушкоджуються. На даний момент герніопластика сіткою вважається найбільш ефективним методом грижосічення.

Сітчасті імплантати еластичні, міцні та надійні. Вони не створюють дискомфорту і не відчуваються при рухах. Конструкції виготовляються із синтетичних гіпоалергенних матеріалів, що мають протимікробний та протизапальний ефект. Їх застосування забезпечує швидку регенерацію тканин та зростання сполучних волокон.

Сітчасті ендопротези мають цілу низку важливих переваг:

  • не викликають алергічних реакцій, не зміщуються та не рвуться;
  • біосумісність;
  • простота вживлення;
  • створення міцного та надійного каркасу;
  • протез не відкидається і не потребує видалення;
  • низька ймовірність рецидивів та ускладнень.

З недоліків ненатяжної герніопластики можна виділити високу вартість, ймовірність відторгнення організмом стороннього тіла, триваліший час проведення операції.

Види герніопластики

Вибір техніки оперативного втручання може відрізнятись залежно від анатомічних особливостей випинання. Найбільш поширеними вважаються пахова та пупкова грижі.

Герніопластика пахової грижі

Це випинання органів очеревини в паховий канал. Найчастіше зустрічається в чоловіків через особливості анатомічного будови. Як і будь-яка інша грижа, вона небезпечна утиском і розвитком небезпечних ускладнень. Саме тому фахівці рекомендують якомога раніше провести пахову герніопластику. За допомогою операції можна повністю позбутися утворення і запобігти її появі в майбутньому.

У нашому медичному центрі віддають перевагу лапароскопічному методу видалення грижі. Процедура проводиться під загальним наркозом. Залежно від ситуації вона може тривати від 30 хвилин до півтори години.

Лапароскопічна герніопластика пахової грижі починається з того, що хірург робить кілька проколів на черевній стінці. Усі маніпуляції проводяться під контролем камери. Це дозволяє лікареві здійснювати максимально точні рухи, не ушкоджуючи навколишні тканини. Після того, як внутрішні органи повернули назад у черевну порожнину, пошкоджена стінка зшивається, а грижові ворота закриваються протезом.

Герніопластика пупкової грижі

Формується у найслабшому місці – районі пупкового кільця. Пупкові грижі невеликих розмірів видаляють за допомогою натяжного методу. І тут пластика проводиться із застосуванням власних тканин пацієнта. По суті, місце виходу грижі вшивають.

Ненатяжна методика може бути використана для усунення дефектом будь-яких розмірів. В цьому випадку грижовий отвори закривається за допомогою сітчастого протеза. Ненатяжна герніопластика пупкової грижі особливо ефективна для корекції великих і рецидивуючих пупкових гриж.

Найбільш сучасним та щадним методом лікування є лапароскопічне видалення. Усі маніпуляції здійснюються через невеликі проколи на передній черевній стінці. Операція супроводжується мінімальною травматизацією та крововтратою. За підсумками пацієнти отримують бажаний естетичний ефект та швидко відновлюються.

Методики проведення герніопластики

Герніопластика може бути виконана класичним чи ендоскопічним методом. Який спосіб краще, вирішує хірург в індивідуальному порядку.

Відкритий метод

Таку операцію зазвичай проводять при великих утвореннях. Видалення грижі проводиться через розріз передньої черевної стінки скальпелем.

Головним недоліком методики є високий ризик ускладнень. Через післяопераційний шов може поширитись інфекція. Період реабілітації після традиційної герніопластики є досить тривалим. На шкірі залишається негарний рубець.

Ендоскопічна герніопластика

У медичному центрі Medical Plaza перевага надається лапароскопічній герніопластіці, оскільки це найбільш ефективна, сучасна та безпечна методика видалення гриж.

Вона відрізняється мінімальною травматичністю. Доступ до грижового дефекту прокладається за допомогою невеликих проколів на очеревині в кілька сантиметрів. Через один із них вводиться камера, за допомогою якої хірург контролює хід оперативного втручання.

Лапароскопічна герніопластика має й інші беззастережні переваги, серед яких:

  • мінімальний післяопераційний больовий синдром;
  • відсутність шрамів та рубців;
  • швидке відновлення;
  • безпека;
  • відсутність вікових обмежень;
  • ризик рецидиву зведено до мінімуму.

Лапароскопічні методи лікування у свою чергу діляться на два види: трансабдомінальна передчеревна та тотальна екстраперитонеальна герніопластика. Методика підбирається індивідуально, залежно від розміру та виду грижі.

Tapp-герніопластика

Суть преперитонеальної герніопластики у тому, що хірург поміщає сітчастий протез через розріз очеревини.

Tep-герніопластика

На відміну від вищезгаданої методики, робочий простір створюється в передчеревному просторі. Розтин самої очеревини не здійснюється. Це складніший підхід у лікуванні, проте він пов'язаний із меншою кількістю ускладнень.

Герніопластика за Ліхтенштейном

Принцип методу полягає у зшиванні тканин без натягу. Проводиться із застосуванням синтетичних протезів.

Грижосічення по ліхтенштейну має цілу низку переваг:

  • Можливість видалення ускладнених утворень та гриж великих розмірів.
  • Операцію можна провести під спинальною анестезією.
  • Підходить пацієнтам, яким протипоказаний загальний наркоз.
  • Можливість рецидиву становить менше 1%.

Герніопластика за Мейо

Герніопластика по Мейо відноситься до ненатяжних способів видалення гриж. Методика використовується у тих випадках, коли пупкове кільце розсічено у поперечному напрямку.

Герніопластика за Сапежко

Герніопластика по Сапежку використовується в тих випадках, коли пупкове кільце розсічене поздовжньо. Методика передбачає проведення вертикальних розрізів.

Герніопластика по Мартинову

Герніопластика за Мартиновим – це натяжний метод, при якому хірург не торкається м'язів.

Герніопластика по Постемпському

Герніопластика по Постемпському - це спосіб з натягом тканин. Процедура проводиться під місцевим наркозом.

За Шолдайсом

Герніопластика по шолдайсу відноситься до ненатяжних методів видалення дефектів і передбачає використання протеза, що допомагає утримувати напругу черевної стінки. Її використовують для лікування пахвинних гриж.

Сепараційна герніопластика

Застосовується видалення післяопераційних гриж великих розмірів. Це складне оперативне втручання, що передбачає поділ шарів черевної стінки зі збільшенням обсягу черевної порожнини.

IPOM

У порівнянні з традиційним грижосіченням, ipom-герніопластика є досить молодою методикою. Усунення дефекту відбувається через невеликі проколи під контролем відеокамери. Головними перевагами є мінімальна травматичність, швидка реабілітація, відсутність спайок, рубців та шрамів. Методика не позбавлена ​​недоліків. До них можна віднести високу вартість сітчастого протезу і неможливість проведення операції при великих розмірах грижі.

Обтураційна герніопластика

Це ненатяжна пластика, що передбачає використання сітчастого протезу. У цьому варіанті робиться значно менший розріз на шкірі, причому сам грижовий мішок вправляється всередину без попереднього розтину. Далі на нього накладають синтетичний протез та рану зашивають.

Показання та протипоказання до проведення

На початкових стадіях патологічного процесу чи рецидивах хірургічне втручання проводиться планово. У разі ускладнень, що становлять серйозну загрозу життю пацієнта, операція проводиться негайно.

За допомогою герніопластики можна видалити грижі різної локалізації:

  • білої лінії живота;
  • пупкову;
  • стегнову;
  • пахову;
  • діафрагмальну.

Як і будь-яке хірургічне втручання, методика має низку обмежень до проведення. До них відносяться:

  • тяжкі серцево-судинні патології;
  • порушення системи згортання крові;
  • будь-які гострі захворювання;
  • захворювання, що перебувають у стадії декомпенсації;
  • тяжкі захворювання печінки (цироз, печінкова недостатність);
  • гостра ниркова недостатність;
  • онкологія;
  • ожиріння високого ступеня;
  • інфекції, ГРВІ;
  • період вагітності та лактації.

Ціни на герніопластику

Вартість герніопластики може відрізнятися залежно від:

• техніки проведення;

• використовуваних матеріалів;

• виду анестезії;

• різновидів сітчастого ендопротезу;

• розмірів грижового утворення;

• ускладнюючих факторів, наприклад утисків.

Перед проведенням оперативного втручання у клініці Medical Plaza призначається обов'язкова консультація, під час якої індивідуально визначається точна ціна герніопластики.

Де зробити?

У клініці «Medical Plaza» герніопластику здійснюють найкращі фахівці у своїй галузі з використанням інноваційних методів, розроблених у відповідності до європейських стандартів та базуються на принципах доказової медицини. Операції проводяться із застосуванням малоінвазивних технологій, що забезпечує малу травматичність та мінімізацію післяопераційних больових відчуттів. Післяопераційний період наших пацієнтів проходить легко та без рецидивів.

Співробітники «Medical Plaza» – справжні професіонали своєї справи з багаторічним досвідом проведення подібних операцій. Вони постійно проходять додаткове навчання та підвищують рівень своєї кваліфікації.

Лікування «Medical Plaza» - це поєднання ефективності, безпеки та комфорту. Вам не доведеться стояти у довгих чергах. Все лікування вас супроводжуватиме ввічливий та доброзичливий персонал. Ми практикуємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта та гарантуємо безпеку. З нами ви раз і назавжди забудете про свою проблему!

Отже, грижа не схильна до самолікування. На даний момент хірургічний метод лікування є єдиним ефективним. Чим раніше буде проведено герніопластику, тим більше шансів на якнайшвидше одужання. Зволікання може призвести до небезпечних станів, що загрожують життю. Найбільш ефективним методом видалення грижі є лапароскопічна операція. На відміну від відкритої операції дефект усувається через невеликі отвори. Процедура відрізняється мінімальною травматичністю, безпекою та низькими ризиками розвитку ускладнень. Провести герніопластику можна у клініці "Medical Plaza". Інноваційне обладнання у поєднанні з високим професіоналізмом хірургів дозволить повністю позбавитися проблеми.

Залишити заявку