Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Коротка вуздечка прутня – це вроджена аномалія, яка в дитячому віці заважає відведенню крайньої плоті та оголенню голівки, а в зрілому викликає викривлення голівки та розриви при статевих актах. У деяких випадках вкорочення відбувається в результаті травмування крайньої плоті.

Вуздечка статевого члена являє собою складку шкіри на прутні. Вона анатомічно з'єднує голівку та крайню плоть. Саме від її довжини залежить стан органу при ерекції.

Подовжити цю складку можна тільки хірургічними методами.

ЗАГАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЯВИЩА

Коротка вуздечка статевого прутня – явище, яке часто поєднується з фімозом (неможливістю оголити голову через звуження крайньої плоті). Нормальним показником є довжина 1,5-2 см і більше. Недостатні параметри цієї анатомічної складки обумовлюють і недостатньою еластичністю. У результаті при ерекції, коли голівка збільшується та вуздечка натягується, чоловік відчуває біль і дискомфорт. Все це перешкоджає повноцінному статевому акту.

Якщо таке відхилення не лікувати, то часті надриви вуздечки викликають утворення рубцевого тяжа. Це підвищує чутливість головки та викликає передчасну еяколяцію. В результаті чоловік відчуває не тільки фізичний, але і психологічний дискомфорт через свою проблему.

ПРИЧИНИ

У більшості випадків недостатня довжина шкірної складки на прутні обумовлена вродженими дефектами. У такому випадку явище поєднується з фімозом. Проблема виявляється тільки в зрілому віці, коли починають виникати спонтанні ерекції. Причини вродженої короткої вуздечки точно не виявлено.

Коротка вуздечка прутня також може бути придбаним явищем. До причин, що викликають його, відносять:

 • травми, що порушують цілісність складки та викликають утворення рубця (в цю групу факторів входить хронічне натирання ділянки, на якому вуздечка переходить в головку, занадто тісною нижньою білизною);
 • ендокринні порушення (найчастіше - цукровий діабет), що порушують процес відновлення тканин;
 • тривалий перебіг інфекційних та запальних процесів органів сечостатевої системи.

Чим коротше вуздечка, тим сильніше виражений біль і дискомфорт.

ПРОЯВИ

При недостатній довжині вуздечки крайньої плоті спостерігаються такі симптоми:

 • підвищене натягнення тканин при ерекції, що викликає біль і дискомфорт;
 • розрив вуздечки при інтимній близькості, що супроводжується кровотечою;
 • недостатнє наповнення печеристих тіл прутня кров'ю, що не дозволяє досягти стабільної та міцної ерекції;
 • передчасна еякуляція;
 • викривлення ерегованому члена в бік мошонки, що ускладнює статевий акт.

Якщо в результаті постійного травмування формується рубець, то виникає ризик вторинного розриву та проникнення інфекцій.

ЛІКУВАННЯ

Єдиний ефективний спосіб, за допомогою якого можна вирішити проблему короткої вуздечки, - хірургічне втручання.

Найбільш поширений метод – Френулопластика. У цьому випадку виконують поперечний розтин вуздечка з наступним розтягуванням тканини. Далі хірург зшиває тканини в поздовжньому напрямку. Після цієї операції при необхідності можна виконати повне або часткове обрізання крайньої плоті (якщо у пацієнта виявлено фімоз).

Завдяки проведенню Френулопластики вдається збільшити довжину складки на 1-1,5 см і зберегти її еластичність і чутливість.

Френулопластику допускається проводити, якщо раніше у чоловіка не було розривів вуздечка. Якщо у пацієнта були розриви, які спровокували появу рубця, то виконують операцію під назвою Z-образна френулотомія. У цьому випадку хірург розсікає вуздечку у вигляді двох трикутників. Ці ділянки тканин по черзі зшивають. Післяопераційний рубець має Z-подібну форму, що виключає надмірне натягнення вуздечки.

Пластика проводиться в амбулаторних умовах і не вимагає госпіталізації пацієнта.

Більш сучасний та менш інвазивний метод корекції короткої вуздечки – розсічення тканин електроскальпелем або лазером. Перевага такого способу полягає в можливості відразу ж після розтину, зупинити кровотечу. Спеціальний апарат коагулює кровоносні судини. Це дозволить зменшити кількість накладених на ділянку втручання швів, а в деяких випадках – взагалі уникнути їх. Операція проводиться під місцевим наркозом і триває 10-20 хвилин. Це швидкий і безболісний процес, який не створює ризиків ускладнення.

Після пластики формується тонкий косметичний рубець, який не виділяється на тлі структур статевого члена. Він не викликає дискомфорту.

Щоб не допустити ускладнень, пацієнт повинен дотримуватися рекомендацій протягом реабілітаційного періоду.

 1. Від статевого життя потрібно утриматися на період 3 тижнів.
 2. Необхідно використовувати спеціальний здавлуючий бинт для запобігання спонтанної ранкової ерекції протягом 1-3 діб після операції. Це необхідно для того, щоб виключити розходження швів.
 3. Потрібно утримуватися від підвищення фізичних навантажень та інтенсивних занять спортом до повного загоєння рубця, інакше шви можуть розійтися.
 4. Використовувати мазі з антибактеріальним і регенеруючими властивостями.

У перші дні після хірургічного втручання можлива невелика набряклість у ділянці крайньої плоті, а також поява больового синдрому. Щоб придушити ці симптоми, можна приймати знеболюючі засоби за призначенням лікаря.

Медичний центр «Medical Plaza» пропонує сучасні методи вирішення проблеми короткої вуздечки. Звертаючись до нас, ви можете бути впевнені в дотриманні конфіденційності.

На території медичного центру є все необхідне для комфортного перебування пацієнта в період підготовки до операції і після її проведення. Не варто терпіти біль і незручності: хірурги Медікал Плаза усунуть проблему короткої вуздечки швидко, із застосуванням сучасного медичного обладнання.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження