Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Видалення поліпа матки або поліпектомія – планова мініінвазивна операція з приводу видалення поліповидних новоутворень у цервікальному каналі або порожнині матки, що виконується за допомогою гістероскопії. Операції передує діагностичне обстеження, що дозволяє визначити локалізацію, розмір та морфологічну структуру поліпа (або поліпів), а також оцінити загальний стан пацієнтки через розшифрування та інтерпретацію результатів аналізів.

Операція проста, проводиться амбулаторно під загальною внутрішньовенною анестезією, не вимагає тривалої реабілітації в стаціонарі. Післяопераційні ускладнення можливі, але дуже малоймовірні (ймовірність менше 0,3%). Зазвичай пацієнтку виписують додому через 2-4 години після операції або наступного дня (залежить від обсягу хірургічного втручання). Гістероскопія поліпа матки в клініці Medical Plaza – у нас найкращі хірурги, передове обладнання, прогнозовано-позитивний результат. Якщо у вас є проблеми гінекологічного характеру, записуйтесь на прийом до гінеколога в Medical Plaza.

Що таке поліпи матки

Поліпи – доброякісні новоутворення, що формуються із залоз ендометрію, що виділяють білково-вуглеводний секрет, або сполучної тканини із вмістом колагенових волокон. Мають вигляд невеликих утворень на ніжці. Схильність до малігнізації низька, але ймовірність переродження доброякісних клітин у злоякісні все ж таки є.

Види поліпів матки:

  1. Залізистий поліп, що формується із залоз внутрішньої секреції ендометрію.
  2. Фіброзний, що змінює структуру сполучної тканини.
  3. Залозисто-фіброзний (змішаний тип).
  4. Аденоматозний поліп – рідкісний та небезпечний вид, що має схильність до малігнізації, особливо в період постменопаузи.

Причини появи поліпів у шийці та тілі матки невідомі, а етіологія до кінця не вивчена. Проте вчені схиляються до версії, що поліпи з'являються внаслідок частих локальних запалень, що викликаються інфекційними чи бактеріальними захворюваннями, або підвищеного рівня естрогену та гормональних дисбалансів у різних формах.

Операція з видалення поліпів у матці за допомогою гістероскопії – не єдиний, але найефективніший і малотравматичний метод позбавлення доброякісних та потенційно злоякісних новоутворень. Якщо у вас діагностували поліпи в шийці або тілі матки, вам з великою ймовірністю призначать саме гістероскопію.

Гістероскопія: діагностика-лікування-контроль

Видалення поліпа у матці – це лише частина загального процесу оперативного лікування патології. Якщо говорити про комплексну терапію, то кожен пацієнт проходить три етапи:

  1. Діагностика – виявлення, вивчення та опис патології (поліпів).
  2. Лікування (хірургія) - безпосереднє видалення новоутворень за допомогою гістероскопа під візуальним контролем.
  3. Контроль – післяопераційна оцінка стану прооперованої області.

Кожен етап є обов'язковою частиною комплексу оперативного лікування поліпів у шийці (цервікальний канал) та тілі матки.

Як діагностують маткові поліпи

Основний метод, що дозволяє виявити та досконало вивчити поліпи в матці, – діагностична гістероскопія. За допомогою гістероскопа (тонка та порожниста трубку з освітлювальним елементом та ендокамерою на кінці) лікар вивчає слизову цервікального каналу та порожнини матки. Високоякісне зображення з мінікамери передається на систему візуалізації, дозволяючи ретельно дослідити ендометріальний шар та виявляти найдрібніші новоутворення. У деяких випадках можливе одночасне видалення поліпів у матці, тобто під час діагностичного огляду.

Також у рамках загального обстеження призначається:

  • аналіз крові та сечі;
  • мазок на флору для гістологічного дослідження;
  • аналіз крові на ВІЛ, сифіліс та гепатити;
  • електрокардіограма (ЕКГ) з метою оцінки роботи серця;
  • ультразвукове дослідження (УЗД) органів малого тазу (не завжди залежить від проміжного діагнозу);
  • трансвагінальне УЗД.

Діагностична гістероскопія та УЗД проводяться на 4-6 день після завершення активної фази менструального циклу.

Незважаючи на всі переваги діагностичної та хірургічної гістероскопії, вона має деякі протипоказання. Це:

  • вагітність;
  • інфекції статевої системи;
  • діагностована ракова пухлина (рак матки, шийки матки, ендометрія);
  • гострі запальні процеси; 
  • виражене звуження цервікального каналу (фізіологічна непрохідність).

Якщо є хоча б одне з цих протипоказань, хірургічне видалення поліпа гістероскопією буде відкладено або скасовано через високий ризик розвитку ускладнень. У таких випадках обирають альтернативні варіанти лікування (наприклад, лапароскопія) та діагностики (УЗД, КТ, МРТ).

Підготовка до видалення поліпів у матці

Як підготуватись до операції? Основні положення:

  • вранці перед процедурою потрібно прийняти душ і по можливості поголити лобкове волосся;
  • бажано утриматися від їди протягом 12-14 годин до операції, оскільки процедура проводиться під загальним наркозом;
  • також не рекомендується вживати алкоголь, особливо увечері перед операцією;
  • варто утриматися від статевої близькості протягом тижня;
  • не можна спринцюватись та приймати ліки (рішення про прийом тих чи інших препаратів приймає лікар після обстеження та консультації).

Порада. Візьміть із собою одяг для стаціонару – у деяких випадках пацієнтів на добу залишають у клініці для спостереження за загальним станом.

Хід операції

Як видалити поліп матки? Інструкція:

  1. Запис на прийом гінеколога, первинне обстеження у лікаря в кабінеті, збирання анамнезу та клінічної картини патології – симптоми, скарги, супутні захворювання.
  2. Повне клінічне обстеження, що включає здачу аналізів та проходження діагностичних процедур.
  3. Вивчення та інтерпретація результатів обстеження, постановка точного діагнозу.
  4. Вибір дня операції з урахуванням переваг пацієнта та можливостей клініки.
  5. Далі операція, кілька годин відновлення після наркозу, виписка.

Це загальна схема лікування поліпів у матці.

Як відбувається операція? Видалення поліпа в матці гестороскопією починається з наркозу та підготовки пацієнтки до оперативного втручання. Коли внутрішньовенний наркоз подіє, асистуюча медсестра обробить зовнішні статеві органи антисептичними засобами. Далі хірург введе спочатку гінекологічне дзеркало для розширення піхви, потім спеціальний розширювач цервікального каналу.

Наступний крок - введення гістероскопа під візуальним контролем. У гістероскопі окрім освітлювального елемента та відеокамери є спеціальний канал для введення хірургічних інструментів для резекції поліпів. Хірург видаляє новоутворення, орієнтуючись на відео, яке транслюється камерою на систему візуалізації. З технічної точки зору видалити поліп матки за допомогою гістероскопії досить легко. Тому гістероскопія з приводу резекції внутрішньоматкових поліпів вважається простою, ефективною та малотравматичною процедурою.

Особливості післяопераційного відновлення

Як згадувалося, пацієнтів після операції здебільшого виписують через 2-4 години. Однак період повного відновлення займає близько 1-3 тижнів (залежить від обсягу оперативного втручання). Пошкоджені хірургією тканини повинні зажити (рубцювання), а слизова оболонка відновиться. Деякий час після операції можливі незначні кровотечі у вигляді кров'янистих мажучіх виділень, а також періодичний біль. Лікар додатково призначить анальгетики та протизапальні препарати у вигляді супозиторіїв.

Рекомендації, які потрібно дотримуватись після операції з видалення поліпів у шийці та тілі матки:

  • не можна спринцюватися, якщо тільки процедуру не призначив гінеколог, що лікує;
  • також протягом 1-3 тижнів не можна використовувати тампони;
  • заборонено в післяопераційний період відвідувати лазні, сауни та приймати гарячі ванни;
  • варто утриматися від надмірних фізичних навантажень та заняття активними видами спорту;
  • статева помірність не менше 2-3 тижнів.

Щоб пошкоджені тканини швидко відновилися, потрібно неухильно дотримуватися рекомендацій лікаря. Видалити поліп у матці за допомогою гістероскопії досить просто, але це лише частина загального комплексу лікування. Післяопераційне відновлення, як і контрольна гістероскопія, – не менш важлива частина загальної терапії.

Гістероскопія поліпів матки у клініці Medical Plaza

Індивідуальний підхід до кожного пацієнта – це не просто гучні слова для привернення уваги. У багатопрофільному медичному центрі Medical Plaza кожен пацієнт отримує гідний рівень обслуговування та доступ до сучасної медицини міжнародного рівня. У клініці функціонує кілька відділень, включаючи гінекологію, де працюють досвідчені спеціалісти із відповідною кваліфікацією. Є власна лабораторія, сучасні операційні та стаціонар для тривалого лікування чи реабілітації.

У центрі проводяться різні види хірургічних втручань (включаючи мініінвазивну гістероскопію), встановлено передове лікувально-діагностичне обладнання, використовуються сучасні техніки та підходи до лікування різних захворювань та патологій. Якщо у вас виявили поліпи в матці або цервікальному каналі, і ви шукаєте сучасну клініку для проведення гістероскопії поліпа в матці, обирайте Medical Plaza. Записуйтесь на прийом гінеколога, використовуючи форму для реєстрації, номер телефону реєстратури або чат на сайті.

Залишити заявку