Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Гістеректомія - це операція з видалення матки, яка проводиться в тому випадку, коли інші можливі методи лікування будуть неефективними. Нерідко мова йде про порятунок або продовження життя жінки, а в певних випадках показано видалення матки з придатками.

У медичній практиці існують різні технології виконання такого оперативного втручання, але в першу чергу, завжди розглядається можливість малоінвазивної хірургії. З урахуванням сучасних технологій видалення матки може виконуватися з використанням робот-асистованої системи «Да Вінчі».

Коли показана гістеректомія (ампутація матки)

 • Аденоміоз. Стан, коли ендометрій проростає в м'язовий шар матки. Може ускладнюватися кровотечами і болями.
 • Онкопатологія. Рак ендометрія, саркома матки. Пангістеректомія виконується, якщо злоякісні процеси торкнулися яєчників.
 • Ендометріоз. Патологічне розростання слизової оболонки (ендометрія) за межі матки.
 • Міома. Поодинокі або множинні доброякісні утворення, які поєднуються зі змінами шийки матки, що провокує високі ризики виникнення некрозу і кровотеч.
 • Кровотечі важкого характеру.
 • Випадіння матки, що несе загрозу хронічного інфікування.
 • Пролапс геніталій, включаючи опущення матки.
 • Ряд передракових захворювань матки.

Як може бути виконана гістеректомія

Екстріпація матки, в більшості випадків, проводиться під загальною анестезією. Займає 1,5-2 години. Входить до числа найчастіше виконуваних гінекологічних оперативних втручань і може бути:

 • тотальною - ампутують матку спільно з шийкою;
 • радикальною - видалення матки, а також верхнього сегменту піхви в поєднанні з оточуючими лімфатичних вузлами і клітковиною.

Відносно доступів, то переважно використовуються три варіанти: вагінальний, лапаротомічний, лапароскопічний. Ендоскопічні рішення несуть ряд переваг як для самого доктора, так і для пацієнтки.

Лапароскопія

Лапароскопічне видалення матки, яке передбачає доступ до операційного поля через кілька розрізів в передній черевній стінці, пов'язане з мінімальною інвазивністю, а, отже, порівняно малою травматичністю і крововтратою. Все це ще більше актуалізується, якщо в справу вступає роботичних хірургія.

Робот-асистована хірургія

Роботична система і штучний інтелект забезпечують максимальну точність і ювелірність виконання операції. У тому числі це відбувається через чітку 3D-візуалізацію, що видається на дисплей. Зображення настільки реалістично, як під час відкритої операції. Реабілітація проходить значно швидше. Після загоєння пацієнтку не турбуватимуть грубі післяопераційні рубці.

Лапаротомія

Це відкрита операція. Дана техніка все рідше використовується сучасними хірургами при екстріпації матки через високу травматичність. Операція з видалення матки лапаротомічним способом проводиться в разі протипоказань або неможливості проведення втручання іншими методами. При цьому неминучий косметичний дефект на шкірі живота.

Наскільки травматична гістеректомія для жінки

При проведенні операції ендоскопічним способом пацієнтка виписується на 3-5 день після втручання. На етапі ранньої реабілітації їй показано:

 • знеболювання;
 • профілактичні препарати проти тромбоутворення;
 • курс антибіотиків;
 • нормалізація моторики кишечника.

Крім того, критично важлива рання активація - жінка вже в перший вечір повинна перевертатися в ліжку, сідати, вставати, пити. На наступну добу вже можна ходити і їсти.

Після виписки, пацієнтці рекомендується утриматися від великих навантажень протягом 14 днів. Це означає, що жінці не можна піднімати більше 3 кг в цей реабілітаційний період. Також хочемо нагадати, що успішна видалення матки вимагає не тільки професіоналізму хірурга, але і дотримання всіх рекомендацій лікаря під час відновлення і повернення до звичного ритму життя.

Від сексу і прийняття ванни пацієнтці необхідно утримуватися, приблизно, місяць - таким чином буде забезпечений нормальний процес внутрішнього рубцювання.

Екстріпація матки в «Medical Plaza»

Незалежно від того, яка тактика хірургічного втручання буде обрана, в нашому медичному центрі операція буде проведена на найвищому професійному рівні. При цьому ціна операції видалення матки в Дніпрі набагато нижче аналогічних операцій в Києві, а тим більше операцій за кордоном. У нас працюють одні з кращих хірургів в Україні, а операційні оснащені найпрогресивнішим устаткуванням. Висококласний хірургічна допомога ближче і доступніше, ніж прийнято вважати.

Ціна видалення матки в Дніпропетровську в кожному конкретному випадку визначається індивідуально з урахуванням цілого ряду факторів. Всі деталі обговорюються на первинній консультації, записатися на яку можна через колл-центр медичного центру «Медікал Плаза».

Залишити заявку