Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Хоменко Анатолій Васильович
 Про лікаря 
Хоменко Анатолій Васильович 
 Стаж:  40 років 
 Лікар – онкохірург, мамолог, кандидат медичних наук 

Гінекомастія - це аномалія розвитку грудних залоз у чоловіків, яка часто коригується хірургічним шляхом. Візуально ця проблема визначається у вигляді одно- або двостороннього збільшення і викликає великий психологічний дискомфорт, аж до порушення соціальної адаптації. Гінекомастія у жінок виявляється вкрай рідко, оскільки зростання молочних залоз у них є варіантом норми. А патологією вважається збільшення в обсязі більше 400 см3. У всіх інших ситуаціях мова йде про гіпертрофію.

Збільшення чоловічих грудей: причини виникнення

Медична наука класифікує дві форми аномалії:

 • фізіологічна;
 • патологічна.

Перша зустрічається в ті періоди розвитку чоловічого організму, коли кількість жіночих статевих гормонів естрогенів переважають над рівнем тестостерону. Наприклад, така проблема може бути виявлена ​​у новонароджених - вплив материнських гормонів. Також зустрічається гінекомастія у підлітків - етап гормонального бунту (13-14 років). А ще може діагностуватися і у літніх людей в силу вікових змін в роботі систем і органів.

Патологічна форма виникає внаслідок розвитку ряду факторів:

 • генетичного;
 • ятрогенного;
 • гормонального;
 • соматичного;
 • раку яєчок, грудей, нирок, пр.

Крім того, патологію класифікують, як справжню і помилкову. Псевдогінекомастія - це збільшення грудей у ​​чоловіків внаслідок локальних жирових відкладень, без появи в тканинах альвеолярних утворень. При загальному ожирінні організму у пацієнта може проявлятися обидві форми розвитку залоз за жіночим типом.

Фізіологічна форма не вимагає спеціального лікування - проходить самостійно. А ось патологічна - нерідко пов'язана з патологією органічного характеру і пов'язана з серйозними внутрішніми порушеннями. А це, як правило, означає, що показана операція при гінекомастії у чоловіків.

Важливо! Захворювання може бути побічним ефектом, викликаним прийомом деяких лікарських препаратів. Рекомендуємо перед прийомом уважно вивчати інструкцію від виробника.

Як проявляється гінекомастія: симптоми

 • Дискомфорт і почуття здавленості в залозі.
 • Зміна розміру і форми.
 • Підвищена чутливість.
 • Больовий синдром.
 • Виділення із сосків.
 • Проблеми з чоловічою функцією.

Важливо! Гінекомастія у чоловіків в занедбаному стані підвищує ризик виникнення раку грудей, особливо при розвитку односторонньої патології. Причому ризик трансформації проліферативних форм патології зростає з тривалістю захворювання. Проблему не можна ігнорувати - лікування гінекомастії в Дніпрі за передовими протоколами здійснюється в медичному центрі «Медікал Плаза».

При діагностиці виділяють III ступеня захворювання:

 • I: трохи збільшені груди.
 • II: подоба грудей молодої дівчини.
 • III: виражена аномалія з підгрудними складками.

Крім того, клінічно прийнято виділяти дифузну і вузлову гінекомастію. Дифузна характеризується болючим збільшенням однієї-двох молочних залоз і рідинними виділеннями з сосків, численними ущільненнями непостійного формату. Вузлова форма передбачає ущільнені ділянки постійного характеру з тенденцією до збільшення. Іноді пацієнти називають такі стани, як мастопатія у чоловіків.

Увага! Діагностика захворювання, передбачає огляд одного або декількох фахівців - ендокринолога, уролога, мамолога, онколога. При цьому, хто саме потрібен на даному етапі залежить від причин, що викликали патологію. Крім того, показана мамографія, УЗД, а також біопсія новоутворення з забором матеріалу для цитологічного дослідження.

Гінекомастія у чоловіків: лікування

Гинекомастия

Незважаючи на те, що сучасна медицина пропонує консервативні схеми боротьби з такими патологіями, практика показує, що в більшості випадків вирішенням проблеми є видалення гіпертрофованих тканин хірургічним шляхом. Більш того, хочемо звернути увагу, що лікування гінекомастії у чоловіків репродуктивного віку - це лише операція.

Причому, якщо жіноча вузлова мастопатія, при хірургічному способі, передбачає секторальну резекцію з моментальною гістологією, то чоловіча - це підшкірна мастектомія зі збереженням САК і також терміновим гістологічним дослідженням.

Операція при гінекомастії в Дніпрі на високому професійному рівні на будь-якій стадії захворювання готові виконати хірурги медичного центру «Медікал Плаза». У нас суперсучасне обладнання операційних і кращі в країні фахівці.

Не варто засмучуватися, якщо поставлено діагноз гінекомастія: операція допоможе позбутися від патології раз і назавжди. Просто зателефонуйте в наш колл-центр - ми знайдемо спосіб вам допомогти швидко і якісно.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження