Гайморотомія
Гайморові (верхньощелепні) пазухи схильні до запалень, у тому числі гнійних. Гайморотомія (розсічення гайморових пазух) застосовується у тих випадках, коли консервативна терапія та прокол стають неефективними. Процедура допомагає нормалізувати відтік секрету, видалити стороннє тіло, слиз, гній або новоутворення.
Ендоскопічне хірургічне втручання дозволяє швидко та з мінімальним пошкодженням тканин очистити верхньощелепні пазухи від гною/слизу при затяжному перебігу гаймориту, видалити поліпи або пухлини.
ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ЕНДОСКОПІЇ
Ендоназальна гайморотомія – сучасна малоінвазивна операція, що має наступні показання:
- затяжний гайморит, вилікувати який не вдається консервативними методами;
- регулярні загострення хронічного гаймориту;
- одонтогенні гайморити, викликані потраплянням до верхньощелепної пазухи сторонніх тіл – пломбувального матеріалу, уламків зубних коренів;
- гнійні синусити;
- кісти та поліпи у гайморовій пазусі;
- патологічні новоутворення.
Ендоскопічний апарат надає можливість із мінімальним травматизмом прибрати з пазухи частки пломбувального матеріалу, фрагменти зубів та коренів, що залишаються після видалення, шматочки зубних імплантів, видалити кісту та поліп. При формуванні пухлин гайморових пазух ендоскоп також використовують для проведення біопсії з подальшим дослідженням матеріалу на цитологію.
ПОПЕРЕДНЯ ПІДГОТОВКА
Ендоскопічній ендоназальній гайморотомії передує обов'язкове обстеження, яке дозволяє уточнювати характер патології, наявність ризику можливих ускладнень, виявляти протипоказання до здійснення процедури. Рекомендовано проводити наступні види обстежень:
- комп'ютерну томографію носових пазух;
- аналізи сечі та крові (загальний, біохімію, на згортання);
- тест на ВІЛ та гепатити;
- електрокардіограму.
Додатково можуть знадобитися консультації стоматолога та терапевта.
Протипоказань до проведення ендоскопії небагато. Втручання забороняється при порушеному згортанні крові, загостренні хронічних хвороб, при важких патологіях внутрішніх органів.
АНЕСТЕЗІЯ
Ендоскопічна операція гайморотомія найчастіше проводиться під загальним (ендотрахеальним) наркозом. Рідше застосовується місцеве знеболювання.
Гайморотомія під місцевим наркозом потрібна в наступних випадках:
- при наявності протипоказань до проведення ендотрахеальної анестезії;
- при невеликому обсязі оперативного втручання.
Місцеве знеболювання може призначатися за бажанням пацієнта.
ГАЙМОРОТОМІЯ: ТЕХНІКА ОПЕРАЦІЇ
У медичному центрі «Medical Plaza» ЛОР-хірурги здійснюють будь-які види хірургічного втручання. За можливості, використовується ендоскопічний метод, який має репутацію найбільш безпечного та ефективного.
Як проходить втручання:
- До носової порожнини пацієнта, який знаходиться на операційному столі, вводять ендоскопічний зонд та провадять його до гайморової пазухи. Показання, отримані з ендоскопа, передаються на зовнішній монітор.
- Гнучка трубка підводиться до патологічного осередку (скупчення секрету, поліпу або до чужорідного тіла).
- Секрет відсмоктується спеціальним приладом, поліп та чужорідний предмет (якщо вони є) видаляються за допомогою мініатюрних інструментів. Якщо маються підозрілі новоутворення, береться біопсія – відщипується шматочок тканини для подальшого вивчення під мікроскопом.
- Зонд витягується з носа.
Пацієнт переводиться до післяопераційної палати, де перебуває під наглядом персоналу до припинення дії наркозу.
Незважаючи на те, що ціна ендоскопічної гайморотомії в Україні в середньому вище вартості класичної операції, хірурги надають перевагу саме цьому методу. Це обумовлене мінімальним пошкодженням тканин та швидким відновленням після втручання.
ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНА РЕАБІЛІТАЦІЯ
Якщо радикальна гайморотомія з розрізами тканин та розкриттям порожнин передбачає тривалу післяопераційну реабілітацію, то при ендоскопічному втручанні слизова майже не пошкоджується. Відновлення є швидким.
Уже в першу добу після ендоскопії гайморових пазух відновлюється носове дихання, майже відсутні больові відчуття. Протягом 24 годин ми рекомендуємо пацієнтам залишатися під наглядом лікарів в стаціонарі Medical Plaza. Через післяопераційний набряк тканин близько 5-7 днів може турбувати гугнявість голосу.
Відновлювальний період триває 2 тижні. В цей час потрібно обмежити фізичні навантаження, відмовитись від лазні та сауни. У перші 3-5 днів після операції заборонено сякатися.
ПЕРЕВАГИ ГАЙМОРОТОМІЇ В MEDICAL PLAZA
Ціна гайморотомії може істотно різнитися. На її розміри впливають методика проведення операції, рівень медичного закладу та кваліфікація спеціалістів. Попри численні пропозиції, пацієнтам не завжди вдається швидко визначитись, куди звернутися для отримання якісної допомоги.
Переваги звернення до Medical Plaza:
- високий професіоналізм ЛОР-хірургів;
- використання сучасного обладнання (дозволяє мінімізувати ризик розвитку післяопераційних ускладнень);
- скорочений відновлювальний період.
Окрім ендоскопічного втручання, наші хірурги також використовують інші варіанти проведення гайморотомії. При виборі конкретного методу враховується характер патологічного процесу.
ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ
Ціна гайморотомії залежить від типу втручання, особливостей перебігу хвороби та інших чинників. Орієнтовна вартість операції в нашому Центрі разом із наркозом становить від 11 000 до 22 000 грн. Точна ціна гайморотомії в Дніпрі оголошується після консультації зі спеціалістом. Залиште заявку на сайті медичного центру Medical Plaza. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом та надамо всю необхідну інформацію!