Медичний центр - Medical Plaza

Шкіра - найбільший орган в організмі людини. Часто люди не надають особливого значення родимкам на тілі, а даремно. За нешкідливим невусом на шкірі може ховатися злоякісне утворення. За підрахунками фахівців, щогодини у світі від меланоми помирає одна людина. Причому, в більшості випадків трагічний результат пов'язаний з несвоєчасним зверненням до фахівця. До 90% таких випадків можна уникнути, якщо виявити рак шкіри на ранній стадії. А допоможе в цьому дерматоскопія!

Щороку в усьому світі реєструється від двох до трьох мільйонів випадків захворювання на рак шкіри. З них понад 130 тисяч припадає на меланому - найнебезпечнішу й найагресивнішу форму раку. Пухлина розвивається непомітно, але при цьому швидко поширюється. Якщо ракові клітини встигли проникнути в навколишні тканини, лікування може не дати жодного результату. Смертність від меланоми становить 40%. Але є й хороша новина: своєчасна діагностика та лікування забезпечують повну ремісію майже в 90-95% випадків. Саме тому такого важливого значення набувають профілактичні скринінгові огляди. Регулярне проведення дерматоскопії може буквально врятувати Вам життя!

Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці
Лікарі
Ціни на послуги
Точну ціну на дату обстеження уточнюйте за телефонами нашого контакт-центру.
Назва послуги
Ціна
Дерматоскопія новоутворень шкіри
300 грн

Що таке дерматоскопія

Дерматоскопія - це неінвазивний метод візуального дослідження шкіри за допомогою спеціального оптичного приладу.

Процедура дає можливість вивчити стан будь-яких патологічних вогнищ на шкірі - навіть тих, які не помітні. Більш того, вона дає змогу визначити їхню природу (доброякісну або злоякісну). Одна з головних переваг дерматоскопії - раннє виявлення раку шкіри.

Процедура має і масу інших переваг - вона не вимагає спеціальної підготовки, не має протипоказань, може проводитися в будь-якому віці, абсолютно безпечна. Дерматоскопія призначається з різною метою:

  • встановлення точного діагнозу;
  • проведення диференціального аналізу;
  • визначення природи невуса;
  • моніторинг змін;
  • підбір і коригування плану лікування;
  • визначення необхідності видалення невуса.

Цифрова дерматоскопія

Цифрова дерматоскопія - це найсучасніший апаратний метод дослідження шкіри, під час якого для отримання зображень використовують комп'ютерні технології.

Отримані та збільшені в багато разів зображення шкіри піддаються глибокому аналізу - ймовірність діагностичної помилки і впливу людського фактора зведені до мінімуму. На сьогоднішній день цифрова дерматоскопія вважається «золотим стандартом» у діагностиці раку шкіри.

На відміну від класичного обстеження, цифрова дерматоскопія дає змогу вивчати поверхневі та глибокі шари шкіри. Під час процедури виконується серія знімків, які потім виводяться на екран комп'ютера. Якість, передача кольору, деталізація зображень - бездоганні. Фотографії завантажуються в спеціальну базу, після чого програма аналізує отриману інформацію, звіряє її з раніше збереженими даними, обчислює потенційні ризики, відзначає найменші зміни в структурі утворень і формує попередній діагноз.

Переваги цифрової дерматоскопії очевидні:

  • Максимальна точність. 140-кратне збільшення дає змогу побачити найменші зміни, що значно збільшує ймовірність раннього виявлення злоякісних новоутворень. Це особливо важливо в діагностиці меланоми, оскільки вона може давати метастази навіть у разі проростання всього на 1 мм.
  • Повне картування. За допомогою знімків можна створити «паспорт шкіри» - карту всіх родимок на тілі.
  • Динамічне спостереження. Під час наступних оглядів можна побачити, чи збільшилася кількість родимок, чи змінився невус протягом часу. Апарат навіть покаже нові утворення, яких не було раніше.

Як працює дерматоскоп

Дерматоскоп являє собою компактний медичний прилад із високоякісною оптикою. Пристрій підсвічує і збільшує зображення фрагмента шкіри в 10 і більше разів. Отриманий знімок дає можливість розглянути всі ознаки утворення: колір, структуру, межі та інші. З'єднаний з комп'ютером дерматоскоп дає змогу виводити картинку на монітор, на якому можна скрупульозно роздивитися новоутворення, що становить особливий діагностичний інтерес.

Як проводиться дерматоскопія

Процедура в середньому триває 15-20 хвилин і не потребує попередньої підготовки. Дослідження шкіри виконується за таким алгоритмом:

  1. Пошук утворень на тілі.
  2. Візуальна оцінка.
  3. Нанесення спеціального гелю (для підвищення прозорості тканин і усунення відблисків).
  4. Повноцінне освітлення елементів шкіри.
  5. Ретельне вивчення новоутворень.
  6. Виконання серії знімків.
  7. Проведення комп'ютерної оцінки даних.
  8. Постановка діагнозу.
  9. Видача висновку і розробка подальшої тактики.

Що показує дерматоскопія

Дослідження дає змогу оцінити колір, форму та структуру новоутворення. Володіючи цією інформацією, лікар може зробити попередні висновки про ступінь їхньої небезпеки та характер - доброякісний чи злоякісний. Однак варто зазначити, що дерматоскопія не є остаточним методом діагностики. Якщо дерматолог виявить підозрілі ознаки, може бути рекомендовано подальше дослідження.

Дерматоскопія незамінна в діагностиці таких захворювань, як:

  • меланома;
  • базаліома;
  • алопеція;
  • кератоз;
  • розацеа;
  • вітиліго;
  • дерматофіброми;
  • плоскоклітинний рак;
  • грибкові інфекції;
  • червоний плоский лишай;
  • дерматити, дерматози;
  • псоріаз, екзема;
  • паразитарні захворювання шкіри (короста, педикульоз) тощо.

Діагностика родимок

Проходити дерматоскопію з метою профілактики один раз на рік потрібно всім людям. Особливо це стосується пацієнтів із групи ризику (обтяжений сімейний анамнез, світла шкіра, велика кількість родимок на тілі, тривале вживання оральних контрацептивів тощо). Позапланово варто записатися на дослідження в разі виникнення таких симптомів:

  • больові відчуття в ділянці невуса;
  • збільшення ущільнення в розмірі;
  • свербіж, печіння, поколювання;
  • кровоточивість, виразка;
  • зміна кольору, форми;
  • асиметричність країв;
  • випадкове травмування невуса;
  • погіршення апетиту, безпричинна втрата ваги;
  • тривалий субфебрилітет;
  • хронічна втома, слабкість, стомлюваність;
  • збільшення лімфатичних вузлів.

Чи потрібно перевіряти родимки

Так, родимки потрібно регулярно перевіряти. Це стосується навіть абсолютно здорових людей. Як превентивний захід дослідження має виконуватися щонайменше раз на рік. Регулярні скринінгові обстеження допомагають виявити зміни на ранніх стадіях - коли прогнози найсприятливіші та лікування найефективніше.

Родимка збільшилася в розмірі

Зміна розміру - це один із ключових симптомів, на який варто звернути увагу. Як відомо, швидке зростання є відмінною ознакою злоякісної пухлини. При цьому важливо розуміти, що практично всі невуси протягом життя можуть збільшуватися під впливом різних чинників, наприклад сонячного світла або вагітності. Зростання невуса на 1-2 мм на рік не є приводом для переживання і вважається варіантом норми. Однак відрізнити «на око» звичайне збільшення родимки від ракової трансформації може бути складно навіть досвідченому фахівцеві, ось чому зміна розміру потребує ретельної діагностики.

Родимка почорніла або змінила колір

Насамперед, не варто панікувати. Не кожна чорна родимка - меланома. У нормі новоутворення може змінюватися з віком, проте в цьому випадку спостерігаються незначні потемніння, які відбуваються не відразу. Якщо ж зміна кольору супроводжується збільшенням у розмірі, асиметричністю, підсиханням та іншими ознаками, це поганий знак. Потрібно негайно звернутися до фахівця.

Що б не послужило причиною зміни кольору, почорніння родимки є вагомим приводом для проведення обстеження. В одних випадках, це пов'язано з нешкідливими причинами - гормональними змінами, механічним пошкодженням, надмірною інсоляцією тощо. В інших випадках, почорніння невуса є ознакою ракової трансформації, тому відкладати візит до лікаря неприпустимо.

Родимка з нерівними краями

Такі родимки потребують уважного спостереження. Однак однієї лише цієї ознаки зазвичай недостатньо, щоб запідозрити і, тим більше, діагностувати рак шкіри. Потрібна кваліфікована допомога фахівця. Дерматоскопія допоможе розставити всі крапки над «і» та зрозуміти, чи є причини для занепокоєння.

Родимка кровоточить

Якщо з родимки пішла кров, обов'язково зверніться до лікаря. Однак для початку потрібно якомога швидше обробити рану антисептиком, зупинити кров за допомогою ватного диска і заклеїти місце пошкодження пластиром.

При цьому, сам по собі факт травми шкіри не підвищує ризики розвитку раку. На сьогодні не існує достовірних даних, які б вказували на прямий зв'язок розвитку злоякісної пухлини і травматизації. Однак все ж краще звернутися до лікаря. В одних випадках може бути прийнято рішення про динамічне спостереження, в інших - лікар може запропонувати видалити родимку.

Як перевіряють родимки

Для перевірки родимки слід звернутися до дерматолога. За допомогою дерматоскопа лікар оцінить тип і структуру утворення. У разі сумнівів фрагмент тканини може бути відправлений на гістологічний аналіз.

Меланома на дерматоскопії

Меланома є агресивною формою раку шкіри, яка розвивається з пігментних клітин - меланоцитів, що знаходяться в епідермісі. У діагностиці захворювання використовується правило ABCDE професора Штольца, за якого оцінюються такі характеристики:

  • А (Asymmetry - асиметрія). Одна половина родимки або пігментної плями не збігається з іншою.
  • B (Border - межі). Межі нерівні, розмиті або зазубрені.
  • C (Color - колір). Нерівномірний колір, наявність різних відтінків чорного, коричневого, іноді червоного, білого або синього.
  • D (Diameter - діаметр). Діаметр більше 6 мм. Хоча меланоми можуть бути і меншими.
  • E (Evolution - еволюція, динаміка). Зміна кольору, розміру та форми.
Базаліома на дерматоскопії

Є одним із різновидів злоякісних новоутворень шкіри, що розвиваються з клітин базального шару епідермісу. Типовими ознаками базальноклітинного раку вважаються:

  • Утворення з'являється у вигляді вузлика, виразки або плоскої плями.
  • Часто зустрічається на обличчі, вухах або шиї.
  • Можуть бути напівпрозорими з видимими кровоносними судинами (телеангіектазії).
  • Червоні або рожеві плями. Зазвичай з лускатою або скориноподібною поверхнею. Можуть нагадувати екзему або псоріаз.
  • Утворення має в центрі заглиблення.
  • Рубцеподібні ділянки. Виглядають білими або жовтуватими, часто з погано окресленими межами. Ці ділянки можуть бути плоскими і нагадувати шрам.
  • Виразки, що не загоюються. Можуть кровоточити, мокнути або утворювати скоринку. Не загоюються протягом кількох тижнів. Через це виникає біль і печіння.

Плоскоклітинний рак шкіри на дерматоскопії

Являє собою злоякісне утворення, що формується з епітеліальних клітин (кератиноцитів). Під час дерматоскопії звертають на себе увагу такі ознаки:

  • Червоні вузлики, що лущаться, щільні на дотик з ділянкою, здавленою по центру.
  • Виразки з нерівними краями, які можуть кровоточити або покриватися кіркою.
  • Лускаті або кіркові бляшки. Можуть бути грубими і злегка піднятими.
  • Нарости, що нагадують бородавки.
  • Кровоточивість, виділення гною або інших рідин.
  • Хворобливі та чутливі під час дотику ділянки.

Себорейний кератоз на дерматоскопії

Це доброякісне пігментне утворення, яке часто розвивається у літніх людей. Головними дермоскопічними ознаками виступають:

  • Поверхня новоутворення часто виглядає воскоподібною, грубою або бородавчастою.
  • Можуть бути різного кольору - від світло-коричневого до чорного. В одному новоутворенні можуть бути ділянки різного кольору.
  • Зазвичай круглі або овальні, можуть бути маленькими (кілька міліметрів) або досить великими (до кількох сантиметрів у діаметрі).
  • Зазвичай мають чітко окреслені межі.
  • Можуть бути злегка підняті над поверхнею шкіри. Виглядають як приклеєні або прилиплі до шкіри.
  • Зазвичай з'являються на обличчі, грудях, спині та плечах, але можуть виникати і на інших ділянках тіла.
  • Нерідко набувають множинного характеру.
  • Зазвичай не викликає запалення, болю або інших неприємних відчуттів, якщо не піддається травматизації.
  • Можуть розташовуватися на будь-якій ділянці шкіри, крім долонь і підошов.

Актинічний кератоз на дерматоскопії

Є передраковим станом, викликаним тривалим впливом ультрафіолетового випромінювання. Основні дерматоскопічні ознаки актинічного кератозу включають наступне:

  • Шкіра в уражених ділянках часто стає грубою і лущиться.
  • Плями можуть бути від кількох міліметрів до сантиметра в діаметрі.
  • Зустрічаються утворення червоного, рожевого, коричневого або тілесного відтінків.
  • Можуть бути плоскими або злегка піднятими над поверхнею шкіри.
  • Уражені ділянки чутливі на дотик і викликають легкий свербіж.
  • Іноді на поверхні плям утворюються скоринки або вони починають лущитися.
  • Найчастіше з'являються на ділянках шкіри, схильних до частого впливу сонця, таких як обличчя, вуха, шия, передпліччя, кисті рук і голова.
  • Можуть прогресувати до плоскоклітинного раку шкіри.

Невус Шпіц дерматоскопії

Це один із рідкісних різновидів доброякісних пухлин, що зустрічаються серед пацієнтів дитячого та юнацького віку. Визначити захворювання можна за такими ознаками:

  • Найчастіше зустрічаються утворення рожевого, червоного або світло-коричневого кольору. Рідше - темного та чорного.
  • Зазвичай це маленькі утворення круглої або овальної форми.
  • У ділянці невуса ніколи не росте волосся.
  • Утворення дещо щільніше за шкіру.
  • Поверхня може бути гладенькою, куполоподібною, а іноді й бородавчастою або лущиться.
  • Межі зазвичай чіткі та рівні.
  • Протягом перших кількох місяців невус швидко росте, але потім його ріст зазвичай сповільнюється.

Псоріаз на дерматоскопії

Це хронічне аутоімунне захворювання, для якого характерний хвилеподібний перебіг із циклічною зміною фаз рецидиву та ремісії. Серед його характерних проявів:

  • Чітко відмежовані червоні або рожеві бляшки, вкриті сріблясто-білими лусочками.
  • Розмір може бути від шпилькової голівки до бляшок, що покривають великі ділянки тіла.
  • Висипання мають симетричний характер.
  • Часто локалізується на шкірі голови, ліктях, колінах, нижній частині спини та в ділянці пупка.
  • Можуть супроводжуватися свербежем, лущенням і больовими відчуттями.
  • Під лусочками відкривається блискуча однорідна поверхня, а під час їхнього видалення з'являються точки, що кровоточать.

Дерматофіброма на дерматоскопії

Являє собою доброякісне утворення, що складається з клітин сполучної тканини, які розрослися. Діагностичне значення мають такі ознаки:

  • Тверді вузлики невеликого розміру, які виглядають як шишки.
  • Можуть бути тілесного, коричневого, рожевого або червонуватого відтінку.
  • Утворення можуть свербіти, бути чутливими та болісними.
  • Поверхня гладка або злегка шорстка.
  • Найчастіше локалізуються на ногах і руках.
  • У разі здавлювання дерматофіброми вона може «провалюватися» всередину (симптом «ямки»).

Диспластичний невус на дерматоскопії

Це атипова родима пляма, яка має високі ризики малігнізації. Запідозрити диспластичний невус можна за такими ознаками:

  • Межі можуть бути розмитими та нерівними.
  • Колір неоднорідний. Характерне поєднання різних відтінків коричневого, рожевого і чорного.
  • Поверхня може бути плоскою або нерівною, гладкою або шорсткою.
  • Зазвичай більші за звичайні родимки.
  • Можуть бути асиметричними.

Блакитний невус на дерматоскопії

Це пігментне доброякісне новоутворення шкіри. Невус має характерне блакитне або синє забарвлення, що зумовлено скупченням великої кількості меланіну в глибоких шарах шкіри. Визначити патологію можна за такими дерматоскопічними ознаками:

  • Мають гладку, куполоподібну поверхню.
  • Найчастіше невус має одиничний характер.
  • Не підноситься над поверхнею шкіри, має вигляд вузлика.
  • Утворення має невеликі розміри.
  • Невус, як правило, круглої або овальної форми.
  • Зазвичай не змінюється в розмірі та формі після свого початкового формування.

Де зробити дерматоскопію в Дніпрі

Для проведення дерматоскопії звертайтеся в клініку «Медікал Плаза». У нас працюють висококласні дерматологи з великим досвідом у діагностиці та лікуванні шкірних захворювань. Ми використовуємо високоточні цифрові дерматоскопи, які забезпечують деталізовані та якісні зображення. Це дає нам змогу виявляти навіть найменші зміни в структурах шкіри, що особливо важливо для раннього виявлення меланоми та інших злоякісних новоутворень. Ми пропонуємо зручні умови запису на прийом і гарантуємо швидке отримання результатів. Ваша пильність у поєднанні з професіоналізмом наших лікарів і сучасними технологіями, що використовуються в клініці, - запорука здоров'я і довголіття. Звертайтеся в «Медікал Плаза», ми завжди раді допомогти!

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження