Ситуація з серцево-судинними захворюваннями дуже насторожує. Вони є лідерами серед причин ранньої смерті.

На жаль, Україна знаходиться не на кращих позиціях. Про це в медіацентрі Інформатор розповіли лікар-кардіохірург вищої категорії медичного центру «Medical Plaza» Костянтин Хацько і лікар-кардіолог вищої категорії медичного центру «Medical Plaza», заслужений лікар України Володимир Гінзбург.

Саме серцево-судинні захворювання скорочують тривалість життя українців. До цього ж, ці захворювання стають причиною втрати соціальної активності, можливості працювати і радіти життю.

«Перш за все мова йде про захворювання, асоційовані з атеросклеротичними ураженнями судин. Саме ця проблема визначає більшу частину причин смертності та інвалідизації », - сказав Володимир Гінзбург.

Атеросклероз - системні захворювання, що вражають артерії організму. У судинах з'являються «бляшки», які звужують просвіт судини, порушуючи кровообіг у важливих органах. Зазвичай захворювання розвивається за принципом причинно-наслідкового зв'язку. «Якщо ми усунемо причину - не буде наслідків», - сказав Гінзбург. Можливі причини захворювання:

  • Спадковість. Вона передбачає схильність на рівні генів.
  • Куріння. Становить підвищений ризик розвитку інфаркту міокарда. Продукти, які з кожною цигаркою потрапляють в кровотік пошкоджують внутрішню вистилку судин.
  • Підвищення рівня холестерину.
  • Стрес.
  • Підвищений рівень глюкози.
  • Ожиріння і малорухливий спосіб життя.

Говорячи про профілактику, ми просто повинні усунути фактори ризику. Немає причини - немає наслідків. Профілактика досить банальна, проста і дієва», - підсумував заслужений лікар України Володимир Гінзбург.

Хірургічним рішенням захворювання можна назвати коронарографію. Сутність її полягає в тому, що під місцевою анестезією на руці робиться прокол. Лікарі заводять в артерії тонкий катетер і вводять речовину в артерії, які живлять серце. Там вони шукають «бляшки»: «Якщо вони є - віддаємо пацієнта на відкриту кардіохірургію. А якщо їх лише одна або дві - переходимо до стентування. Змінюючи інструменти, ми проходимо через «бляшки» і практично оперуємо серце через прокол на руці », - розповів  Костянтин Хацько.

Протипоказань до цієї процедури немає доти, поки пацієнт живий. Але, за словами лікарів, якщо пацієнт у важкому стані - його оперуватимуть, тому що його потрібно врятувати. Для профілактики хвороби і консультації можна звернутися в  медичний центр «Medical Plaza».

Раніше Інформатор повідомляв, що в в Україну йде новий штам вірусу грипу. Саме час подумати про те, як зміцнити свій імунітет, щоб бути готовим до протистояння з будь-яким вірусом.